جدیدترین خبرها

بی توجهی مدیران تاکسی تلفنی ها و مشکلات مشترکین

گاهی رانندگان برخی از آژانس های مسافری داخل شهری در گچساران اقدام به برداشتن تابلوهای تاکسی تلفنی میکنند که این اقدام رانندگان مسافران را متعجب  و گاها موجب نارضایتی مسافران را بوجود می اورد که چرا راننده ای باید تابلوی خود را پنهان و بی نام و نشان به مسافرکشی در داخل شهر اقدام کند؟ […]

اشتراک گذاری
08 خرداد 1397
کد مطلب : 327932

گاهی رانندگان برخی از آژانس های مسافری داخل شهری در گچساران اقدام به برداشتن تابلوهای تاکسی تلفنی میکنند که این اقدام رانندگان مسافران را متعجب  و گاها موجب نارضایتی مسافران را بوجود می اورد که چرا راننده ای باید تابلوی خود را پنهان و بی نام و نشان به مسافرکشی در داخل شهر اقدام کند؟ و اگر راننده ای صلاحیت فعالیت در این مراکز را ندارد چرا اجازه فعالیت دارد؟

به گزارش توازن،  تاکسی تلفنی یکی از وسایل حمل و نقل عمومی است که شهروندان توقع دارند در هرساعت از روز، با امنیت خاطر از آن استفاده کنند اما اخیرا گزارشات مردمی مبنی بر تخلفات این آژانسها اراده شده است که برخی از آن ها نشان دهنده بی توجهی مدیران تاکسی تلفنی به مقررات تعیین شده برای فعالیت در این مکان هم یکی از مشکلاتی است که به این موضوع دامن زده است .

مدیرعامل تاکسیرانی و اتوبوسرانی شهرستان گچساران داشتن کارت سلامت، صلاحیت اخلاقی، عدم سو پیشینه و گواهینامه «ب ۲» را از شرایط مورد نیاز راننده ها برای کار در آژانس تلفنی عنوان کرد. اما مشاهده شده برخی مدیران تاکسی تلفنی این مقررات را برای جذب نیرو نادیده می گیرند و گاها نظارتی هم از سوی مسئولین مربوطه بر تخلف مدیران و رانندگان آژانس تلفنی نیست.

نبود تابلوی آژانس در برخی از خودروهای آژانس‌ تلفنی

یکی از شهروندان گچسارانی خواستار توجه جدی مسئولین بر عملکرد مدیر و رانندگان تاکسی تلفنی شد و افزود: گاها با توجه به کمبود وقت ناچار به استفاده از  تاکسی تلفنی هستم که بدلیل نداشتن تابلو خودر با این بخش حمل و نقل با مشکل روبرو هستم.

خ مقدم در گلایه از نصب نبودن تابلو آژانس تلفنی بر خودرو، گفت: تفاوت خودروهای تاکسی تلفنی با شخصی های مسافربر در خیابان تابلو آنهاست که رانندگان آژانس تلفنی از آن استفاه نمی کنند.

وی ادامه داد: بسیاری از رانندگان در پاسخ به گلایه ام برای نداشتن تابلو، آن را از زیر صندلی خودرو بیرون آورده و نشان میدهند اما آن را بر روی خودرو نصب نمی کنند.

یکی دیگر از شهروندان هم به توازن گفت:

سازمان تاکسی رانی با رانندگان متخلف برخورد قانونی میکند

مدیرعامل تاکسیرانی و اتوبوسرانی شهرستان گچساران از برخورد جدی پلیس راهنمایی و رانندگی با رانندگان متخلف خبر داد و گفت: در صورت مشاهده هرگونه تخلف از سوی رانندگان تاکسی تلفنی، پلیس راهور و اداره اماکن عمومی با آنها شدیدا برخورد می کند.

سید نوید حسینی ادامه داد: کمیته انضباطی سازمان تاکسی رانی هم با متخلفینی که مقررات فعالیت در تاکسی تلفنی را رعایت نمی کنند، برخورد قانونی کند.

وی در توضیح شرایط رانندگان تاکسی تلفنی، گفت: این افراد با هر گواهینامه ای نمی توانند در آژانس های تلفنی کار کنند،

متقاضیان فعالیت روی خودروهای عمومی(تاکسی و آژانس) باید گواهینامه «ب ۲» داشته باشند در غیر اینصورت اجازه فعالیت در تاکسی تلفنی را ندارند و باید مجوز لازم را از مراجع قانونی کسب کنند.

حسینی با بیان اینکه : دارندگان گواهینامه «ب۱»و پایه سوم مجاز به رانندگی با انواع تاکسی شامل گردشی، خطی و آژانس‌های تاکسی تلفنی نیستند و داشتن گواهینامه «ب۲»برای رانندگی با این وسایل نقلیه عمومی الزامی است تصریح کرد: کسانی که گواهینامه «ب ۱» دارند می‌توانند با مراجعه به واحدهای صدور گواهینامه  برای دریافت گواهینامه معتبر «ب ۲» اقدام کنند.

مدیرعامل تاکسیرانی و اتوبوسرانی شهرستان گچساران اظهار کرد: بازرسان سازمان تاکسیرانی در صورت مشاهده این دسته از متخلفان، برای متوقف کردن خودرو و انتقال آن به پارکینگ اقدام می‌کنند.

وی با اعلام این نکته که علاوه بر راننده، مدیر تاکسی تلفنی هم باید صلاحیت قانونی را از مراجع ذی صلاح کسب کند، افزود: در ابتدای کار و در طول مدت فعالیت آژانس، صلاحیت مدیر تاکسی تلفنی باید تائید شود و در صورت هرگونه تخلف مدیر، دفتر آژانس تلفنی پلمپ خواهد شد.

حسینی افزود : نصب تابلو ثابت آژانس تلفنی یکی از موارد مورد تاکید سازمان است، در صورت مشاهده تابلو سیار بر خودرو آژانس های تلفنی، با راننده و مدیر تاکسی تلفنی به شدت برخورد می شود.

مدیرعامل تاکسیرانی و اتوبوسرانی شهرستان گچساران ادامه داد: مردم بیشتر از همه به آژانس‌های تاکسی تلفنی اعتماد دارند و اینگونه اقدامات از سوی آژانس ها موجب سلب اعتماد مردم می‌شود.

وی در توضیح نحوه برخورد با رانندگان فاقد کارت، گفت: این موارد در حال بررسی است و در عین حال از تاکسی تلفنی های شهر بازدید می کنیم.

حسینی در توضیح نحوه اطلاع رسانی شهروندان درباره تخلف رانندگان آژانس تلفنی، اذعان کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف از این افراد با شماره تلفن  ۰۹۱۷۷۴۲۰۰۲۹ تماس گرفته و به بازرسی سازمان گزارش دهند، در اولین فرصت به گزارشات مردمی رسیدگی می شود.

مدیرعامل تاکسیرانی و اتوبوسرانی شهرستان گچساران گفت: مردم هرگونه تخلف تاکسی ها را به سازمان تاکسیرانی شهرداری گزارش دهند.

انتهای پیام/ط

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.