جدیدترین خبرها

جذب نیروهای بومی مهمترین دغدغه شورای اسلامی شهردوگنبدان است

به گزارش توازن ، شورای شهر دوگنبدان با توجه به دغدغه ها و نیازهای جوانان که مبحث مهمی است را در اولویت کاری خود قرار داده اند و در این راستا جلسه ای مشترک با حضور رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان در محل سالن جلسات شورا شهر برگزارنمودند . سخنگوی شورای شهر دوگنبدان […]

اشتراک گذاری
08 خرداد 1397
کد مطلب : 327910

به گزارش توازن ، شورای شهر دوگنبدان با توجه به دغدغه ها و نیازهای جوانان که مبحث مهمی است را در اولویت کاری خود قرار داده اند و در این راستا جلسه ای مشترک با حضور رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان در محل سالن جلسات شورا شهر برگزارنمودند .

سخنگوی شورای شهر دوگنبدان در این نشست گفت: اشتغال دغدغه بزرگ و اصلی جوانان است.

مسلم کرمی اضافه کرد: امروز عمده دغدغه مسئولین در حوزه اشتغال زایی جوانان گچساران است و امیدواریم بتوانیم با همت و تلاش مسدولین ذیربط، زندگی جوانان رونق پیدا کند.

عضو شورای اسلامی شهر دوگنبدان تصریح کرد : در روز مراجعات زیادی داریم که درخواست‌های آنها در حیطه وظایف شورا نیست.

وی گفت: بیشترین درخواست مراجعان از شورای شهر اشتغال و کمک‌های مالی است در صورتی که شورای شهر متولی هیچ یک از این دوکار نیست و ما نمی‌توانیم در این امور دخیل باشیم. اشتغال به دستگاه‌هایی مانند اداره کار مربوط است و تأمین نیازهای مالی افراد نیازمند هم در حیطه وظایف بهزیستی یا کمیته امداد قرار دارد.

کرمی تصریح کرد :جذب نیروی جوانان گچسارانی در ادارات -طرح ها و پروژه های موجود مهمترین دغدغه شورای اسلامی شهردوگنبدان است.

رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان مباحثی در خصوص شرح کار این اداره و وضعیت اشتغال و سرمایه گذاری در  شهرستان  پرداخت.

بیژن مهدی‌پور بیان کرد: بیکاری در حال حاضر به یکی از معضلات اساسی جوانان شهرستان گچساران تبدیل شده و ضروری است برای کاهش نرخ آن در این شهر چاره‌ای اندیشیده شود.

وی گفت: با وجود سرمایه گذاران مستعد در شهرستان سرمایه گذاری در بخش تولید و صنعت در شهرستان پایین و نسبت به ظرفیت موجود درشهرستان در بخش های مختلف بسیار کم می باشد .

مهدی‌پور سوق دادن سرمایه گذاری از بخش های  خدمات به سمت  تولید و صنعت را عامل اشتغال پایدار در سطح شهرستان و اشتغال جوانان  دانست.

وی بکارگیری اتباع خارجی را غیر قانونی عنوان کرد و افزود : با توجه به مشکل اشتغال جوانان، و اشتغال اتباع خارجی بدون مجوز در واحدها علاوه بر ایجاد تبعات سوء فراوان، مشکلات فرهنگی، اقتصادی و امنیتی، باعث اتلاف نیروی کار داخلی می شود.

مهدی پورهشدار داد: کارفرمایانی که اتباع خارجی فاقد پروانه را به کارگیری کنند علاوه بر اینکه باید بابت هر روز اشتغال غیرمجاز هر کارگر خارجی معادل پنج برابر حداقل دستمزد روزانه جریمه بپردازند، احتمال اینکه با محکومیت قضایی روبرو شوند را نیز دارند.

در ادامه مهدی‌پور در مورد برخی از حواشی و مشکلات مختلف اداره اعم از غیر بومی بودن برخی پیمانکاران پروژه های شهرستان که به تبع آن بکارگیری و ورود نیروهای انسانی در همین پروژه ها از شهرستانهای همجوار و … اشاره و تصریح کرد: باید برای کاهش نرخ بیکاری در این شهرستان همه دستگاه‌ها تلاش کنند تا گچساران از این معضل رهایی یابد.

در ادامه  رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گچساران قول مساعد در خصوص همکاری با شورای شهر را داد و بیان داشت :پرسنل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گچساران در زمینه حق اشتغال جوانان گچساران دریغ نخواهند کرد.

در پایان سایر حاضرین در جلسه نظرات و پیشنهادات خود رابیان و مقرر شد تعامل بین اداره و شورای شهر به صورت مستمر ادامه داشته باشد.

انتهای پیام /ط

 

 

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.