اجرای طرح ضیافت الهی در جوار امام زاده جعفر (ع) و شهدای گمنام شهرستان گچساران

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گچساران گفت: طرح ضیافت الهی در جوار امام زاده جعفر (ع) و شهدای گمنام شهرستان گچساران در حال برگزاری می باشد.

فرزین بهمنی آزاد در گفتگو با خبرنگار توازن ، اظهار کرد:  طبق سنوات گذشته همزمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان طرح ضیافت الهی که شامل چندین برنامه فرهنگی، مذهبی و اجتماعی است در این شهرستان برگزار می‌شود.

وی  با بیان اینکه طرح ضیافت الهی، یکی از طرح‌های مهم سازمان اوقاف و امور خیریه است، اظهار داشت: این طرح در گچساران با همکاری دو روحانی اعزامی از قم در امام زاده جعفر (ع) گچساران بصورت شبانه روز و دیگری با همکاری سپاه ناحیه گچساران در پارک شهدای گمنام از ساعت ۲۲ شب اجرا می‌شود .

بهمنی بابیان اینکه ترویج فرهنگ وقف یکی دیگر از برنامه‌های متنوع طرح ضیافت الهی است، ادامه داد: با توجه به استقبال زیاد مردم در ماه مبارک رمضان از مساجد و امامزادگان، این بهترین فرصت است که بتوانیم این سنت حسنه را به مردم معرفی کنیم‌.

وی گفت: ترویج فرهنگ وقف در زمینه‌های اشتغال، ازدواج و افطاری ساده، توسعه فرهنگ قرآنی، مصحف شریف و… است و از ظرفیت یاوران وقف برای فعالیت در این برنامه‌ها استفاده می‌کنیم.

بهمنی با بیان اینکه اجرای این طرح با برنامه‌های متنوع که به اقتضای فضای ماه مبارک رمضان و جو معنوی حاکم بر این ماه در بقاع متبرکه شهرستان همراه است، افزود: در اجرای این طرح شاهد برپایی خیمه معرفت هستیم که در این خیمه‌ها غرفه‌های متعددی دایر می‌شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گچساران با اشاره به اینکه در این غرفه‌ها کارشناسان دینی و فرهنگی مستقر هستند، گفت: غرفه‌های کودک، چندرسانه‌ای، پاسخ به شبهات دینی، مشاوره خانواده، گفتمان دینی، عرضه محصولات فرهنگی از جمله غرفه‌های موجود در این خیمه‌ها است.

گفتنی است هر ساله اوقاف و امور خیریه گچساران برنامه‌های متنوع فرهنگی را با عناوین خاصی از جمله طرح ضیافت الهی اجرا می کند.

انتهای پیام/ط

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.