جدیدترین خبرها

ساخت فیلم کوتاه مستند”ماریتیغال” در گچساران

تصویربرداری فیلم مستند “ماریتیغال” تولید انجمن فیلم و عکس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گچساران به پایان رسید. رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران در گفتگو با توازن گفت : این مستند کاری از انجمن فیلم و عکس گچساران است که به جاذبه‌های طبیعی گیاهان دارویی این شهرستان می پردازد. امیر حسین نوروزی […]

اشتراک گذاری
24 اردیبهشت 1397
کد مطلب : 327539

تصویربرداری فیلم مستند “ماریتیغال” تولید انجمن فیلم و عکس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گچساران به پایان رسید.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران در گفتگو با توازن گفت : این مستند کاری از انجمن فیلم و عکس گچساران است که به جاذبه‌های طبیعی گیاهان دارویی این شهرستان می پردازد.

امیر حسین نوروزی افزود : مستند “ماریتیغال” به عنوان یکی از گیاهان دارویی بومی این شهرستان دستمایه ساخت قرار گرفت که در آن به کاربرد خواص این گیاه دارویی ، محل رویش و شیوه ی تهیه و موارد مصرف آن پرداخته که امروزه بخاطر تنوع آنها استقبال مردم از این داروها زیاد است.

نوروزی اظهار داشت : گیاهان دارویی در استان کهگیلویه و بویراحمد متنوع اما بعضا گمنام هستند، انجمن فیلم و عکس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گچساران به منظور احیاء و نقش گیاهان دارویی در چرخه درمان و باورها و اقتصاد مردم اقدام به تهیه برنامه مستند “ماریتیغال” کرده است.

“ماریتیغال” به کاربرد خواص این گیاه دارویی که نام عامیانه آن خارمریم میباشد می‌پردازد.

این فیلم هم اکنون مشغول گذراندن آخرین مراحل فنی خود می باشد و بزودی آماده نمایش می شود .

امیرحسین گشتاسبی کارگردان و تهیه کنندگی این مستند را به عهده دارد و سایرعوامل تولید این فیلم عبارتند از: تصویربردار : امین کریمی -موزیک : محمد نوروزی -مدیر تولید : مهرداد بیضایی -تدوین : میلاد شادمانپور-گوینده متن : مسعود شریف – هماهنگی : نسترن فرخی – حسین پارسایی.

گفتنی است نام دیگر این گیاه خار مریم است که  از رده دولپه‌ای‌ها، راسته گل‌مینا و تیرهٔ کاسنیان می‌باشد، این گیاه با بازه زمانی رشد هر یک سال یا در بعضی نژادها هر دوسال بوده و خودرو می‌باشد. شکل ظاهری معمول این گیاه، گلی با رنگهای قرمز تا بنفش و برگهایی رنگ رفته و دارای رنگ سبز مایل به زرد و به‌همراه وریدهای سفید رنگ هستند.

انتهای پیام /ط

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.