جدیدترین خبرها
صفحه نخست / دسته‌بندی نشده
 • بازدید فرماندار گچساران از کتابخانه های عمومی شهرستان+جزئیات +تصاویر

  فرماندار گچساران صبح پنج شنبه با حضور در چند باب کتابخانه شهرستان، از وضعیت کتابخانه‌های گچساران آگاهی یافت. به گزارش توازن ،عبدالرحیم رحیمی در این بازدید از بخش‌های مختلف کتابخانه‌ها، امکانات و منابع موجود دیدن کرد و با کتابداران و مراجعین به کتابخانه ها در خصوص مسائل و مشکلات کتابخانه‌ها گفتگو کرد. رحیمی، در حاشیه […]

  اشتراک گذاری
  20 اردیبهشت 1397
  کد مطلب : 327500

  فرماندار گچساران صبح پنج شنبه با حضور در چند باب کتابخانه شهرستان، از وضعیت کتابخانه‌های گچساران آگاهی یافت.

  به گزارش توازن ،عبدالرحیم رحیمی در این بازدید از بخش‌های مختلف کتابخانه‌ها، امکانات و منابع موجود دیدن کرد و با کتابداران و مراجعین به کتابخانه ها در خصوص مسائل و مشکلات کتابخانه‌ها گفتگو کرد.

  رحیمی، در حاشیه بازدید از کتابخانه‌های عمومی، کتاب‌خوانی را از مهم‌ترین دغدغه مسئولان فرهنگی و به خصوص رهبر معظم انقلاب دانست و گفت: در راستای افزایش مراجعان به کتابخانه، باید توجه ویژه‌ای به فضای کتابخانه‌ها، شاداب‌سازی محیط، غنی‌سازی و به روز رسانی منابع کتابخانه‌ها بشود.

  وی با بیان اینکه تلاش کتابداران گچسارانی باعث رشد و شکوفایی کتابخانه‌ها در این شهرستان شده است، بیان داشت: خوشبختانه با حمایت‌های خیر و مساعدت شهرداری، فعالیت‌های عمرانی و تجهیزاتی خوبی در کتابخانه‌های عمومی شهرستان انجام شد که مهم‌ترین اتفاق در این حوزه، افتتاح کافه کتاب در محله سادات گچساران بود.

  رحیمی افزود: بحمدلله بسترهای لازم برای توسعه و نشر کتابخوانی در شهرستان مهیاست که این میطلبد تا همه دستگاه ها بویژه ادارات آموزشی نقش خود را در این زمینه به نحو خوب ایفا کنند .

  ایشان ضمن تشکر از زحمات کتابداران ، کتابداری را شغلی حساس و مقدس معرفی کرد که  می تواند نقش موثری در هدایت کتابخوانان و مشتاقان کتابخوانی  به سوی جامعه آرمانی داشته باشد.
  رییس اداره امور کتابخانه های گچساران، نیز شمار کتاب های موجود در کتابخانه های این شهرستان را ۱۱۰ هزار جلد اعلام کرد و گفت: این تعداد کتاب در ۱۲ باب کتابخانه در دسترس علاقه مندان به مطالعه است.

  کورش حسنی در ادامه مساحت کتابخانه‌های عمومی این شهرستان را بیش از ۲۸ هزار متر مربع ذکر کرد.

  مدیر اداره امور کتابخانه های گچساران تصریح کرد: از سال ۹۲ تاکنون پنج باب کتابخانه با زیر بنای بیش از ۲ هزار متر مربع و اعتبار ۱۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال به فضاهای فرهنگی این شهرستان اضافه شده است.

  وی با بیان اینکه فضای مطالعه این شهرستان تا قبل از سال ۹۲، ۶ دهم متر مربع به ازای هر ۱۰۰ نفر بوده افزود: با فعال شدن این پنج باب کتابخانه این میزان هم اکنون به بیش از یک ‌متر رسیده است.

  حسنی از مراجعه ۲۵ هزار و ۶۰۰ نفر به کتابخانه‌های عمومی این شهرستان در سال گذشته خبر داد و افزود: بیش از هفت هزار نفر عضو فعال کتابخانه‌های عمومی این شهرستان هستند.

  انتهای پیام/ط

  این مطلب بدون برچسب می باشد.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.