آیین بزرگداشت روز ماما در بیمارستان بی بی حکیمه (س)گچساران برگزار شد+تصاویر

مراسم بزرگداشت روز ماما با حضور فرماندار،شهردار،برخی از مسئولین ادارات، اساتید و دانشجویان این رشته روز پنج شنبه در بیمارستان بی بی حکیمه (س)گچساران برگزار شد.

به گزارش توازن، رئیس بیمارستان حضرت بی بی حکیمه (س) گچساران در این آئین ضمن تبریک به مناسبت روز ماما، با بیان اینکه مامایی یک حرفه مقدس و ارزشمند است مباحثی پیرامون نقش و اهمیت ماما بیان نمود و از زحمات پرسنل زحمت کش مامایی تشکر کرد.

پردیس بخشایی افزود: ماما به عنوان مادر بشریت، مورد اعتماد ترین فردی است که می تواند در بهترین و شیرین ترین لحظات زندگی افراد حضور داشته باشد. جایگاه ماما در جامعه خیلی با اهمیت است و روز ماما می تواند یک نقطه عطفی در دانشگاه باشد.

بخشایی اظهار داشت : ۵۴ ماما و دانشجوی مامایی در این بیمارستان مشغول به خدمت هستند.

رئیس بیمارستان حضرت بی بی حکیمه (س) گچساران ادامه داد : ماماهای این شهرستان جهت کاهش میزان مرگ و میر نوزادان و تامین سلامت مادران تلاش فراوانی می کنند

وی افزود: ماما از مهمترین اعضای جامعه پزشکی است و حمایت از مادران و نوزادان برعهده آنهاست و نقش موثری در سلامت مادران باردار دارند

بخشایی ادامه داد: توجه ویژه به جامعه مامایی در چند سال اخیر به خصوص در اجرای طرح تحول سلامت نشانگر اهمیت جایگاه این قشر است.

فرماندار گچساران با تبریک این روز، ماما را بهترین راهنما و مشاور برای دانش آموزان دختر، زوج های جوان و حتی زنان میانسال دانست و بیان کرد: حرفه مامایی یکی از سخت ترین مشاغل حوزه سلامت است و ماماها در معرض آسیب های روحی و جسمی بسیاری قرار می گیرند و امید است با تلاش و همت بیشتر به این قشر زحمتکش توجه بیشتری گردد.

در پایان این مراسم از پرسنل مامایی این بیمارستان تجلیل و قدر دانی به عمل آمد.

لازم به ذکر است: اجرای  زنده موسیقی و نمایش و برنامه های متنوع و شاد از دیگر برنامه های این مراسم بود.

 

 

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.