جدیدترین خبرها
صفحه نخست / دسته‌بندی نشده
 • جانمایی ۶ نقطه امن اسکان اضطراری در شهر یاسوج

  معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد از جانمایی، شناسایی و ساماندهی ۶ نقطه امن اسکان اضطراری برای شهروندان یاسوجی خبر داد.

  اشتراک گذاری
  18 اردیبهشت 1397
  کد مطلب : 327259

  به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، به نقل از استانداری  استان عزیز فیلی در نشست کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان  با اشاره به اینکه این نشست ۷ دستور کار داشت، گفت: باتوجه به زلزله اخیر در استان دستگاه‌های راه و شهرسازی، منابع طبیعی و جهاد کشاورزی ۶ نقطه از شهر یاسوج را برای اسکان اضطراری با کاربری بحران جانمایی می‌کنند و این مناطق غیرقابل فروش و واگذار هستند و باید زیرساخت‌های لازم برای مواقع بحران در آنها پیش‌بینی شود.

   فیلی با اشاره به پیشرفت ۴۰ درصدی مطالعات طرح جامع شهر یاسوج، گفت: می طلبد شهرداری یاسوج نسبت به بازگری این طرح با مشارکت سایر دستگاه‌های اجرایی نشست‌های مشترکی برگزار کرده و برای خروجی بهتر در این خصوص تصمیم‌های لازم و مبتنی بر کارشناسی دقیق گرفته شود.

  معاون عمرانی استانداری با بیان اینکه، بوم گردی، تولید لواشک، واحد گاوداری و پروار بندی گوساله از دیگر طرح‌های مطرح شده در این نشست بود، عنوان کرد: پس از انجام بررسی‌های لازم این طرح ها برای اخذ تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی می‌شوند.

  فیلی افزود: سرمایه‌گذاران این طرح‌ها تنها ۶ ماه فرصت دارند که در زمین‌هایی که به آنها واگذار شده طرح‌های خود را اجرایی کنند و در صورت عدم اجرای طرح‌ها این زمین ها تحت تملک دولت قرار می‌گیرد.

  وی در خصوص طرح هادی شهر مادوان، گفت: مطالعات این طرح در مراحل نهایی قرار دارد و ابهامات در این طرح وجود دارد و ایراداتی وارد است که باید یک کمیته متشکل از شهرداری، شورای شهر، کارشناس دفتر فنی و مشاور طرح با کارشناسی دقیق تر در یک جلسه تخصصی به آن پرداخته شود.

  معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه وبویراحمد تاکید کرد: در مطالعات طرح هادی مادوان شهرداری باید ۴۵ هکتار را با کاربری فضای سبز لحاظ کند.

  فیلی تصریح کرد: به طور قطع مصوبات این کمیته به منزله مصوبه کارگروه امور زیربنایی است.

  این مطلب بدون برچسب می باشد.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.