جانمایی ۶ نقطه امن اسکان اضطراری در شهر یاسوج

چکیده: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد از جانمایی، شناسایی و ساماندهی ۶ نقطه امن اسکان اضطراری برای شهروندان یاسوجی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، به نقل از استانداری  استان عزیز فیلی در نشست کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان  با اشاره به اینکه این نشست ۷ دستور کار داشت، گفت: باتوجه به زلزله اخیر در استان دستگاه‌های راه و شهرسازی، منابع طبیعی و جهاد کشاورزی ۶ نقطه از شهر یاسوج را برای اسکان اضطراری با کاربری بحران جانمایی می‌کنند و این مناطق غیرقابل فروش و واگذار هستند و باید زیرساخت‌های لازم برای مواقع بحران در آنها پیش‌بینی شود.

 فیلی با اشاره به پیشرفت ۴۰ درصدی مطالعات طرح جامع شهر یاسوج، گفت: می طلبد شهرداری یاسوج نسبت به بازگری این طرح با مشارکت سایر دستگاه‌های اجرایی نشست‌های مشترکی برگزار کرده و برای خروجی بهتر در این خصوص تصمیم‌های لازم و مبتنی بر کارشناسی دقیق گرفته شود.

معاون عمرانی استانداری با بیان اینکه، بوم گردی، تولید لواشک، واحد گاوداری و پروار بندی گوساله از دیگر طرح‌های مطرح شده در این نشست بود، عنوان کرد: پس از انجام بررسی‌های لازم این طرح ها برای اخذ تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی می‌شوند.

فیلی افزود: سرمایه‌گذاران این طرح‌ها تنها ۶ ماه فرصت دارند که در زمین‌هایی که به آنها واگذار شده طرح‌های خود را اجرایی کنند و در صورت عدم اجرای طرح‌ها این زمین ها تحت تملک دولت قرار می‌گیرد.

وی در خصوص طرح هادی شهر مادوان، گفت: مطالعات این طرح در مراحل نهایی قرار دارد و ابهامات در این طرح وجود دارد و ایراداتی وارد است که باید یک کمیته متشکل از شهرداری، شورای شهر، کارشناس دفتر فنی و مشاور طرح با کارشناسی دقیق تر در یک جلسه تخصصی به آن پرداخته شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه وبویراحمد تاکید کرد: در مطالعات طرح هادی مادوان شهرداری باید ۴۵ هکتار را با کاربری فضای سبز لحاظ کند.

فیلی تصریح کرد: به طور قطع مصوبات این کمیته به منزله مصوبه کارگروه امور زیربنایی است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.