آخرین وداع با پدر بوکس ایران به روایت تصویر

چکیده: "حسن باشت باوی" پیشکسوت عرصه ورزش گچساران ملقب به پدر بوکس ایران ، سه شنبه ۱۸ اردیبهشت بر اثر کهولت سن در سن ۹۱ سالگی درگذشت و چهارشنبه چهره در نقاب خاک کشید .

“حسن باشت باوی” پیشکسوت عرصه ورزش گچساران ملقب به پدر بوکس ایران ، سه شنبه ۱۸ اردیبهشت بر اثر کهولت سن در سن ۹۱ سالگی درگذشت و چهارشنبه چهره در نقاب خاک کشید .

به گزارش توازن ، پیکر این مرحوم ابتدا از سالن بوکس استادیوم تختی و با حضور حسین ثوری رئیس فدراسیون بوکس،سید محمدتقی علوی مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد ،برخی از مسئولان استانی و شهرستانی و جامعه ورزشی تشییع شد و سپس برای خاکسپاری به امامزاده شاهزاده محمد گچساران منتقل شد.

گفتنی است این ورزشکار در سال ۱۳۰۶ در آبادان متولد و در سال ۱۳۲۳ ورزش بوکس را به‌صورت کلاسیک در شهر آبادان زیر نظر واگنر مربی انگلیسی آغاز کرد. او در سال ۱۳۲۸ به مقام نایب قهرمانی بوکس کشور دست یافت.

باشت باوی در سالهای ۱۳۵۱ تا ۱۳۵۴ مربی تیم ملی بود و موفق شد تیم ملی کشورمان را در بازی‌های آسیایی ۱۹۷۴ تهران به مقام قهرمانی برساند.

تندیس این ستاره ورزشی در یکی از بوستان‌های شهر دوگنبدان فروردین ۱۳۹۶ رونمایی شد.

عمو حسن باشت باوی دار فانی را وداع گفت تا جامعه ورزشی استان کهگیلویه و بویراحمد یکی از قدیمی ترین فعالان عرصه ورزش را از دست بدهد.

انتهای پیام/ط

 

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.