جدیدترین خبرها
صفحه نخست / دسته‌بندی نشده
 • همایش بزرگداشت مقام معلم به روایت تصویر

  همزمان با گرامیداشت هفته معلم، همایش بزرگداشت مقام معلم در شهر گچساران با حضور معلمان و بازنشستگان فرهنگی به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر دوگنبدان و آموزش و پرورش شهرستان در سالن آزادی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران برگزار شد ودر این آئین ۱۵۰ معلم برتر شهرستان گچساران تجلیل شدند.

  اشتراک گذاری
  13 اردیبهشت 1397
  کد مطلب : 325931

  همزمان با گرامیداشت هفته معلم، همایش بزرگداشت مقام معلم در شهر گچساران با حضور معلمان و بازنشستگان فرهنگی به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر دوگنبدان و آموزش و پرورش شهرستان در سالن آزادی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران برگزار شد ودر این آئین ۱۵۰ معلم برتر شهرستان گچساران تجلیل شدند.

  به گزارش توازن ، غلامرضا تاجگردون در این مراسم ضمن گرامیداشت مقام معلم و نقش تاثیرگذار معلمان در تربیت نسل فردای کشور، خاطرنشان کرد: درست است که آموزگار و دانش آموز دو عنصر مهم نظام آموزشی هستند اما همه ما در هر صنف و شغلی که باشیم باید یک معلم باشیم و کار تعلیم و تربیت را به تبعیت از معلم به عهده بگیریم.

  وی با بیان اینکه با توجه به مطالبات به حق مقام معظم رهبری وظیفه یک معلم تدریس عشق، ایثار، مهر و محبت، جامعه پذیری، دین باوری و دین پروری در جامعه است گفت: خوشبختانه امروز آموزش و پرورش به عنوان بزرگ ترین دستگاه کمی و کیفی دولت در راستای تعلیم و تربیت و دین پروری بسیار خوش درخشیده است.

  تاجگردون در خصوص پرداخت پاداش بازنشستگی به برخی مسئولان دولتی در اواخر سال ۹۶ اظهار داشت: تعدادی از مدیران ارشد که با دریافت ارقام ۴ تا ۱۰میلیارد ریالی پاداش پایان خدمت ، طبق قانون عملا بازنشسته شده اند ولی در سال ۹۷  مجدداً به کار خود بازگشته اند و این در حالی است که جوان‌های تحصیل‌کرده و بعضاً نخبه پشت درهای ادارات دولتی جویای کار هستند.

  نماینده مردم شهرستانهای گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: یکهزار و ۴۰۰نفر پاداش های پایان خدمت میلیاردی دریافت کرده اند که از این تعداد حدود ۴۰۰ نفر بیش از ده ‌میلیارد ریال و یکهزار مدیر نیز ۴میلیارد ریال پاداش پایان خدمتشان بوده است .

  تاجگردون کاهش پاداش برخی از مدیران را از ۸میلیارد ریال به ۲میلیارد و ۷۰۰میلیون ریال عنوان کرد.

  نماینده مردم شهرستان‌های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پرداخت ۵۰۰ میلیارد ریال در دولت یازدهم برای مطالبات معلمان در مناطق محروم گامی اثرگذار برای تحقق حقوق معلمان بوده است.
  وی اظهار داشت : ۷۰ درصد از کارکنان دولت زیر ۲۵ میلیون ریال حقوق می‌گیرند.

  تاجگردون بیان کرد :امسال نمایندگان مجلس، استانداران، فرمانداران و سایر مسئولان ارشد افزایش حقوق نداشتند.
  وی سقف میزان افزایش حقوق کارکنان دولت در سال ۱۳۹۷ کشور را ۲۰ درصد برای شاغلان با پایین‌ترین حقوق ذکر کرد.

  رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برنامه یکسان سازی حقوق کارکنان دولت برای اجرای عدالت اجتماعی و اقتصادی که در سال‌های اخیر شروع شده باجدیت ادامه دارد.

  وی گفت: اجرای این برنامه تا تحقق در حد مطلوب نیازمند زمان بیشتری است.

  تاجگردون با یادآوری اینکه حدود یک هزار نفر از کارکنان دولت پاداش بازنشستگی بیش از چهار میلیارد ریال دریافت می‌کنند افزود: روند اصلاح این امور در اولویت مجلس شورای اسلامی است.
  تاجگردون بیان کرد: در بودجه سال ۱۳۹۷ بیش از ۷۰ هزار میلیارد ریال برای همسان سازی حقوق بازنشستگان و ۴۰ هزار میلیارد ریال برای حقوق بگیران نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد تصویب شده است.
  تاجگردون گفت: فاصله حقوقی کارکنان دولت باعث شکاف طبقاتی جدی در جامعه شده است.

  وی با اشاره به روز نیمه شعبان و انتظار فرج که امید بخش شیعیان است گفت: برداشتن گام‌های عملی برای عدالت اجتماعی جهت فرج امام عصر (عج) ضروری است.

  تاجگردون گفت: مسئولان و مردم باید برای ظهور آقا امام زمان(عج) بسترسازی کنند و در این زمینه تلاش برای تحقق عدالت، تقوا و خدمت بی منت در جامعه اهمیت بسیار دارد.

  وی با بیان اینکه عدالت اجتماعی از منویات مقام معظم رهبری است تاکید کرد: باید برای تحقق عدالت اجتماعی در تمامی حوزه ها که نیاز اصلی جامعه می باشد تلاش کنیم.

  رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی به برخی اقدامات صورت گرفته و در حال پیگیری اشاره کرد و گفت : پیگیر مشکلات فرهنگیان هستیم .

  قرار گرفتن بازنشستگان فرهنگی زیر پوشش بیمه تکمیلی، یکسان سازی حقوق بازنشستگان فرهنگی، استفاده بهینه از خانه‌های امید بازنشستگان و اجرای رتبه بندی معلمان به عنوان درخواست‌های این قشر فرهیخته مطرح شد.

   

  انتهای پیام/ط

   

  این مطلب بدون برچسب می باشد.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.