ضروریست جهت منافع مردم شورا و شهرداری ها همسوتر با هم حرکت کنند

به گزارش توازن ، رئیس شورای شهر دوگنبدان در همایش شوراهای اسلامی کهگیلویه و بویراحمد در دوگنبدان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه ، روز جهانی کار و کارگر و روز معلم اظهار داشت: آنچه که امروز باعث شد همه گرد هم جمع شویم یکی از ثمرات انقلاب اسلامی ایران در دهه اخیر شکل گیری شوراهای اسلامی شهر و روستا بود که با رای مردم تعیین گردید و اداره برخی از امور اجرایی کشور با تکیه بر روند آزاد تبادل دانش و بینش و نظارت آرای مردم گامی مهم در واگذاری امور به سازمانهای محلی برداشته شد .

سید ناصر حسینی افزود : این پارلمان محلی که از متن قانون و بطن جامعه شکل گرفت جایگاه تجلی خواست و اراده مردم بشمار می رود که نوعی حکومت مردم بر مردم و در نهایت حکومت مشارکتی تعامل گرا بوده که جایگاه بسیار بالا در سطح کشور پیدا کرده است .

وی با بیان اینکه هدف اصلی این مقوله میتواند بعنوان عامل موفقیت شهری و روستایی در دستیابی به برخی برنامه ها و رشد و توسعه شهر و روستا و در نهایت رضایتمندی شهروندان گردد تصریح کرد : شورا نزدیکترین ارگانی است که با مردم در ارتباط است و پاسخگوی نیاز مردم منطقه خود می باشد.

حسینی انتخاب فردی شایسته بعنوان شهردار که بتواند درآمد شهرداری را به نحو صحیح مدیریت کند و از هزینه های بی مورد جلوگیری نماید وقادر به اجرایی نمودن اقدامات عمرانی و خدمات شهری مطابق با منافع و مصالح عموم را امری ضروری عنوان کرد .

وی تصریح کرد : شورا خود را خدوم مردم میداند و برای اصلاح رویه ضروریست با توجه بیشتر بعد نظارتی خود را بیشتر نماید  .

حسینی در ادامه به برخی تنگناها و چالشها و مشکلات شوراهای اسلامی کل کشور اشاره نمود و خطاب به عضو کمیسیون شوراهای مجلس و نماینده مردم گچساران و باشت افزود : چند سالی است که لایحه قانون مدیریت شهری از طرف دولت به مجلس ارائه شده و در کمیسیونهای مختلف محاسن و معایب لایحه بررسی و در نهایت در کمیسیون اجتماعی مجلس مصوب گردید لذا با توجه به چشم انداز این لایحه و نگاهی که به دستگاههای خدمات رسان و توزیع کننده خدمات در نگاه مدیریت شهری دارد تقاضا داریم به نمایندگی از طرف شوراهای شهر و شهرستان که این لایحه مورد توجه بیشتری از طرف مجلس قرار گرفته تا شاید تصویب آن بتواند مدیریتی نوین بر عرصه مدیریت اجرایی کشور نهادینه کند .

وی خطاب به دکترکولیوند بیان کرد : مورد دیگری که مربوط به تبدیل وضعیت پرسنل قرار دادی با تحصیلات دانشگاهی شاغل در شهرداری ها بوده که حضور شما در این جلسه و جایگاه حضرتعالی بر ریاست کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی ممکن است مواردی که در این جلسه طرح میگردد بازتاب خوبی داشته باشد لذا به نمایندگی از طرف شورای شهر شهرستان با توجه به مراجعات مکرر پرسنل عزیز شهرداری جهت پیگیری تقاضا داریم در این خصوص با توجه به مجوزهای قانونی صادره از سازمان استخدام کشوری و سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور این مهم پیگیری شود تا شاید امنیت شغلی و معیشتی این عزیزان برقرار گردد .

رئیس شورای شهر دوگنبدان با اشاره به محقق نشدن شاخص های بودجه ای برای ارتقاء درجه شهرداری ها در شهرهای کوچک خواستار توجه بیشتر به این موضوع شد .

حسینی خاطر نشان کرد : برای آنکه بتوانیم احساس خوبی در مردم ایجاد کنیم باید در کشور شورا و شهرداری ها همسوتر با هم حرکت کنند چرا که در غیر اینصورت با مشکل روبرو خواهند شد .

وی تاکید کرد : همه ما به کار گروهی اعتقاد داریم و امروز دیگر شعار ملاک عمل نیست پس مواظب باشیم افرادی را در ادوار گذشته و حال در سطح کشور به بدنه شهرداری چسبیده اند که هیچگاه برای پیشبرد اهداف و منافع خودشان اجازه ندادند این همسویی برقرار گردد با تحریک رسانه ها و سایتهای خبری تلاششان بر این بود که کفه ترازو را به نفع مدیریت آفسایدی یشان تغییر دهند .

حسینی عنوان کرد:بعنوان نماینده مردم در شورا شهر به همه رسانه ها وخبرنگاران توصیه می کنم.رسالت بسی سنگین و بزرگ بر عهده دارید و قلم بدست گرفتن تعهدی بزرگ است چرا که حرمت قلم بسیار ارزشمند و بالاست.

وی تصریح کرد : قلمی که خداوند به ان سوگند یاد می کند نوشتن با آن تعهد و مراقبت می خواهد سعی کنیم هرگز بر مدارسود و غرض شخصی یا گروهی خاص به حرکت در نیایم.

همایش سراسری شورا استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور  عضو کمیسیون شوراهای مجلس،  استاندار، نماینده مردم گچساران و باشت، فرمانداران شهرستان ها، معاون سیاسی استاندار، رئیس شورای عالی استان کهگیلویه و بویراحمد، شهرداران استان، بخشداران، مسئولان استانی و شهرستانی و اعضای شورای اسلامی شهر و  روستاها در سالن آزادی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران برگزار شد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.