جدیدترین خبرها
صفحه نخست / دسته‌بندی نشده
 • سه سیلوی ۱۰ هزار تنی آرد در گچساران احداث شد

  سه سیلوی ۱۰ هزار تنی آرد در گچساران احداث شده است که برای ساخت این سیلوهای مکانیزه با مشارکت بخش خصوصی ۵۳ میلیارد ریال هزینه شده است. به گزارش توازن ، مدیر عامل کارخانه آرد مارون گچساران در جمع خبرنگاران گچساران افزود: سه سیلوی ۱۰ هزار تنی با بیش از ۸۸ میلیارد ریال اعتبار در […]

  اشتراک گذاری
  11 اردیبهشت 1397
  کد مطلب : 325866

  سه سیلوی ۱۰ هزار تنی آرد در گچساران احداث شده است که برای ساخت این سیلوهای مکانیزه با مشارکت بخش خصوصی ۵۳ میلیارد ریال هزینه شده است.

  به گزارش توازن ، مدیر عامل کارخانه آرد مارون گچساران در جمع خبرنگاران گچساران افزود: سه سیلوی ۱۰ هزار تنی با بیش از ۸۸ میلیارد ریال اعتبار در این شهرستان احداث و به زودی با حضور مسولین به بهره برداری خواهد رسید.

  وی گفت: کمبود سیلوی ذخیره گندم یکی از مشکلات کشاورزان این منطقه در سال های قبل بود که با توجه به مشارکت بخش خصوصی و حمایت دولت با احداث این سیلو مشکل کشاورزان گندمکار حل می شود.
  غلام حسین رضایی اظهار داشت: این سیلوها در مدت زمان دو سال(سال ۹۵آغاز)  و با ۵۳ میلیارد ریال هزینه  از محل صندوق توسعه ملی ساخته ودر سال جاری بهره برداری شده است.

  وی با بیان اینکه هم اکنون ۵۷ نفر دراین کارخانه کار می کنند تأکید کرد: با بهره برداری از سیلوهای ذخیره آرد زمینه ۲۰ نفر اشتغال بطور مستقیم و غیر مستقیم فراهم شد.
  رضایی افزود: توجه ویژه به موضوع اشتغال جوانان از طریق احداث و راه اندازی طرح های صنعتی و تولیدی از برنامه های مهم دولت است.

  مدیر عامل کارخانه آرد مارون گچساران افزود : ظرفیت ذخیره سازی در سیلوهای گچساران در سال زراعی جاری به ۶۵ تن افزایش یافت که از این میزان ۳۰ هزار تن ظرفیت ذخیره سازی جدید است که این امر تاثیر قابل ملاحظه ای در توسعه و پیشرفت شهرستان خواهد داشت .

  رضایی با بیان اینکه : آرد خبازی و خانه پزی شهرستان های باشت، دهدشت، گچساران و برخی از شهرستان های همجوار از سوی این کارخانه تولید می شود افزود : بیش از ۱۳ درصد از میزان گندم های مصرفی روزانه این واحد تولیدی به سبوس تبدیل می شود.

  وی تصریح کرد:۵درصد از آرد تولیدی این کارخانه به استانهای فارس،بوشهر،اصفهان و خوزستان ارسال می شود.

  رضایی ظرفیت تولید آرد کارخانه مارون این شهرستان در سال را ۱۵۰ هزار تن اعلام کرد و گفت: هم اکنون سالانه بیش از ۴۰ هزار تن آرد در این کارخانه تولید می شود.

  مدیر عامل کارخانه آرد مارون گچساران با اشاره به اهمیت این سیلوها در شهرستان گفت: تسهیل در امر تحویل و ذخیره گندم در منطقه و کاهش هزینه ها برای کشاورزان از مزایای احداث این سیلو است.

  گفتنی عامل کارخانه آرد مارون گچساران در شهرک‌ صنعتی‌ دوگنبدان‌ در زمینی‌ به‌ مساحت‌ ‌۲۱‌ هزار متر مربع ایجاد شده‌ که هشت هزار متر مربع آن سیلو است و به علت برخورداری‌ از تجهیزات‌ روز و دانش‌ فنی‌ از پیشرفته‌ ترین‌ واحد های تولید آرد ایران‌ محسوب میشود که ۹۵ درصد از آرد تولیدی این کارخانه در استان کهگیلویه و بویراحمد مصرف می شود.


  انتهای پیام /ط

  این مطلب بدون برچسب می باشد.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.