جدیدترین خبرها

آیین گرامیداشت هفته معلم برگزار شد

آیین گرامیداشت هفته معلم در باشگاه فرهنگیان گچساران با حضور جمعی از مسئولین کشوری استانی و شهرستانی به همت مرکز علمی کاربردی گچساران یک برگزار شد . به گزارش توازن ،معاون سنجش و نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی چهار شنبه شب در جمع اساتید و دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی گچساران یک گفت:مجوز فعالیت ۸۰ مرکز […]

اشتراک گذاری
11 اردیبهشت 1397
کد مطلب : 325759

آیین گرامیداشت هفته معلم در باشگاه فرهنگیان گچساران با حضور جمعی از مسئولین کشوری استانی و شهرستانی به همت مرکز علمی کاربردی گچساران یک برگزار شد .

به گزارش توازن ،معاون سنجش و نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی چهار شنبه شب در جمع اساتید و دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی گچساران یک گفت:مجوز فعالیت ۸۰ مرکز آموزش عالی علمی کاربردی در سال جاری در سراسر کشور لغو شد.

جواد حاتمی افزود : ارتقای کیفیت آموزش و مهارت آموزی و تخصصی شدن مراکز آموزشی از مهمترین اهداف دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور است.
وی بیان کرد: رشته‌های تحصیلی این دانشگاه در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد و در پنج حوزه شامل کشاورزی، صنعت، مدیریت، خدمات اجتماعی و فرهنگ و هنر است.
حاتمی ابراز داشت: تعداد مراکز علمی کاربردی کشور از یک هزار و ۱۱۷ مرکزاز سال ۹۱با هدف کیفی سازی فعالیت ها به ۹۰۰ مرکز کاهش پیدا کرده است.
معاون سنجش و نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: ۴۵۰ هزار دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی در مراکز علمی و کابردی کشور مشغول به علم آموزی هستند.
حاتمی اظهار داشت: استاندارد سازی مراکز علمی و کاربردی سراسر کشور در دستور کار این دانشگاه قرا دارد.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی کهگیلویه و بویراحمد در ادامه گفت:پرورش نیروهای متخصص متناسب نیاز استان و مشاغل موجود از اهداف این دانشگاه است.

دکتر عباس ظریفی ادامه داد :دانشگاه جامع علمی کاربردی اهداف خوبی دارد و تلاش می کند گام های مثبتی برای جوانان بردارد و این باید مد نظر باشد که دانشجو باید بخش زیادی از زمان تحصیل خود را در مرکز کاری، اداری و صنعتی بگذراند تا تجربه کافی را کسب کند و بتواند به عنوان یک محقق ، پژوهشگر و مبدل کار به بازار کار معرفی شود.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد:مراکز علمی کاربردی ما باید استانداردهای دانشگاهی را برآورده کنند که این استانداردها شامل داشتن هیأت علمی در مقطع کارشناسی ارشد،داشتن امکانات آزمایشگاهی است که در صورت داشتن این امکانات و رایزنی، تلاش می کنیم مقاطع ارشد حرفه ای و دکتر حرفه ای را در دانشگاه های جامع علمی کاربردی استان داشته باشیم.

ظریفی خاطرنشان کرد:رشته هایی که در این دانشگاه تدریس می شود با نیاز کاری استان سنخیت دارد چراکه ما ابتدا پتانسیل استان را می سنجیم و اینکه در این مراکز رشته هایی را تربیت می کنیم که متناسب با نیاز استان است و متناسب با مشاغل موجود ، دانشجویان خود را آموزش دهیم.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: هفت هزار دانشجو در مراکز علمی کاربردی استان مشغول به علم آموزی هستند.
عباس ظریفی ابراز کرد: این دانشگاه با ۱۱ مرکز فعالیت داشته که از این تعداد ۶ مرکز دولتی و ۵ مرکز خصوصی است.
وی تصریح کرد: حدود ۵۰ درصد دانشجویان این دانشگاه شاغل دستگاه های اجرایی استان بوده که با هدف ارتقای مهارت در حال تحصیل هستند.
وی گفت: این دانشگاه به دنبال جایگزینی فرهنگ مهارت و عمل گرایی به جای فرهنگ مدرک گرایی بوده و بر همین اساس نیز در حال اجرای طرح تعیین صلاحیت حرفه ای برای ورود افراد به مشاغل در حوزه های مختلف است.
رئیس هیئت مؤسس مرکز علمی کاربردی گچساران یک هم در این آیین با بیان اینکه فلسفه اصلی دانشگاه علمی‌کاربردی بر پایه شغل و اشتغال است افزود : تمامی رشته های در حال اجرای این استان کاملا مهارتی وشغل محور هستند .

حجت الاسلام دانشی نیز با اشاره به الگو و اسوه بودن نهضت تربیتی حضرت فاطمه زهرا (س) برای تمامی نسلها ، نقش و جایگاه شهید استاد مطهری در تداوم این نهضت برای دوران معاصر را بسیار مهم ذکر کردند و مکاتب و نظریه های مختلف بشری را در تربیت و آموزش انسان در مقایسه با مکتب اسلام را عاجز و ناتوان خواندند . در خاتمه مراسم ، اساتید نمونه و برتر مراکز آموزشی، با اهداء جوایز و لوح تقدیر از سوی حضار مورد تشویق قرار گرفتند .

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی به اقدامات عمرانی و خدماتی در دست اجرا در شهرستان  اشاره کرد و گفت: گچساران در مسیر توسعه قرار گرفته است.

غلامرضا تاجگردون با اظهار بر اینکه اکنون که در سایه سیاستهای محرومیت‌زدایی دولت، شهرستان گچساران در مسیر توسعه قرار گرفته، مسئولان استانی و شهرستانی باید با احساس مسئولیت بیشتری با مسائل این شهرستان برخورد کنند.

وی با اشاره به اینکه روستاهای ما باید در بخش کشاورزی بمانند و توان اقتصادی کشاورزان هم باید ارتقا پیدا کند، اظهار کرد: وضعیت اراضی کشاورزی وشیوه آبیاری نسبت به گذشته وضعیت خوبی داریم.

تاجگردون  بهبود راههای ارتباطی- ترافیک جاده ها – حمل و نقل – بهره برداری از طرح‌های عمرانی و … را از جمله عواملی  در راستای پیشرفت و توسعه شهرستان عنوان کرد .

وی افزایش ۱۶۰ تختخواب بیمارستان فرسوده گچساران به ۴۶۵ و تجهیز به همه امکانات پزشکی را از دیگر علل توسعه شهرستان عنوان کرد و افزود : زیرساخت های درمان این خطه با افتتاح طرح ها متحول شده و گسترش می یابد. .

تاجگردون اظهار داشت:شهرستان گچساران دارای پتانسیل و توان بسیار بالایی است و باید زمینه توسعه در تمام زمینه ها را فراهم کرد.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:با توجه به ظرفیت و توانای بالای شهرستان گچساران در تمامی زمینه ها این حق شهرستان گچساران است که پیشرفت پیدا کند و به جایگاه بالاتری برسد.

وی با تکیه بر اهداف و رسالت دانشگاه علمی کاربردی  گفت: رسالت دانشگاه جامع علمی کاربردی  تربیت نیروهای کاربلد، متخصص و مهارتی مورد نیاز کشور می باشد و قدر مسلم تأسیس این دانشگاه یکی از بهترین تصمیم های حوزه آموزشی کشور بوده است .

تاجگردون با بیان اینکه میزان اشتغال پذیری دانش آموختگان این دانشگاه از دیگر دانشگاه ها بیشتر است، گفت: یکی از نسخه های مهم، فوری و کم هزینه حل معضل بیکاری جوانان بویژه دانش آموختگان دانشگاهی، آموزش های مهارتی است.

نماینده مردم شهرستانهای گچساران و باشت در خانه ی ملت در بخش دیگری از سخنان خود گفت: عزت،اقتدار و امنیت ایران اسلامی مرهون خون پاک شهداء است.

وی افزود: امروز همه ما میراث دار و پاسدار این انقلاب شکوهمند هستیم و باید ضمن حراست از این میراث گرانبها،آرمان ها و اهداف بلند و معنوی امام راحل(ره) و شهدای بزرگ انقلاب را به نسل جوان بدرستی تبیین نمائیم تا راه معنویت و صراط جهاد و شهادت در جامعه اسلامی ادامه یابد.

تاجگردون تصریح کرد : هر چه بیشتر بتوانیم در مسیر آرمان های شهدا گام برداریم بهتر خواهیم توانست از آرمان های انقلاب و نظام صیانت کنیم.

نماینده مردم شهرستانهای گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد : ایران را یک اصل بدانیم و پای آن بایستیم.

وی به انتظارات مردم در راستای توسعه و ابادانی شهرستان اشاره کرد و اظهار داشت:مردم ما را به صورت یک مجموعه می بیند بنابراین ما هم باید به صورت مجموعه عمل کنیم و در جهت رفع موانع تلاش کنیم.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.