۱۵ درصد دانش آموزان، اعضای سفیران سلامت هستند

چکیده: حدود ۱۵ درصد دانش آموزان هر سه مقطع تحصیلی کهگیلویه و بویراحمد اعضای سفیران سلامت هستند.

پیش از ظهر امروز همایش یک روزه سفیران سلامت گچساران به مناسبت آغاز هفته سلامت با حضور جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی در محل تالار فرهنگیان  برگزار شد.

به گزارش توازن ، رئیس اداره سلامت و تندرستی اداره کل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد در این همایش گفت: حدود ۱۵ درصد دانش آموزان هر سه مقطع تحصیلی کهگیلویه و بویراحمد اعضای سفیران سلامت هستند.
بشیر آرمان افزود: دستگاه تعلیم و تربیت ، ۲۵ هزار و ۲۳۰ دانش آموز سفیر سلامت در مناطق شهری و روستایی استان دارد.

وی بیان کرد: سفیران سلامت در زمینه یادگیری و ارتقای سواد سلامت دانش آموزان فعالیت دارند.
آرمان اظهار داشت: یک ‌هزار و ۹۰۰ اثر در قالب نقاشی، عکس، انشا، فیلم و داستان به جشنواره سفیران سلامت دانش آموزی استان ارسال شد.
وی بیان کرد: از این تعداد ۵۵ اثر برگزیده شد که چهار اثر به مرحله کشوری راه یافت.
رئیس اداره سلامت و تندرستی اداره کل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح ویتامین D در مدارس دخترانه مقطع متوسطه دوم این استان در سال تحصیلی ۹۷-۹۶ اجرا شد.
آرمان ادامه داد: مهم‌ترین هدف اجرای طرح سفیر سلامت در کهگیلویه و بویراحمد آموزش و توصیه مسائل بهداشتی توسط دانش آموزان استان به اعضای خانواده، دوستان و همسالان خود در راستای کمک هر چه بیشتر به ارتقای سلامت آنان است.
آرمان عنوان کرد: یکی از برنامه‌ریزیهای مهم در راستای آگاه‌سازی مردم، استفاده از سفیران سلامت است این افراد که از میان دانش آموزان انتخاب می‌شوند در کلاسهای آموزشی معاونت بهداشتی دانشگاه شرکت و مطالب مرتبط با سلامتی را در خانواده و فامیل خود مطرح می‌کنند.

مدیر آموزش و پرورش گچساران نیز در این همایش گفت: چهار هزار دانش آموز گچسارانی در طرح سفیر سلامت فعالیت می‌کنند.
ظهر الدین پور الحسینی تصریح کرد: این تعداد سفیر سلامت در ۲۷۵ مدرسه این شهرستان تحصیل می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه تلاش می‌کنیم تا در هر خانواده یک سفیر سلامت داشته باشیم، افزود: طی  این طرح آن دانش‌آموزانی که بعنوان سفیر سلامت شناخته می‌شوند آموزش‌های لازم در زمینه بهداشت، سلامت، شناخت بیماری‌ها، خودمراقبتی و… دریافت و به همسالان خود منتقل می‌نمایند.

پورالحسینی تصریح کرد: سفیران سلامت همیار ومراقبین بهداشت درمدارس هستند گفت: دانش‌آموزان به‌عنوان سفیران سلامت و مروجان سلامت در بخش‌های مختلف سلامت از جمله تغذیه، تحرک بدنی، سبک زندگی سالم و غیره با ارائه اطلاعات و آموزش در زمینه سلامت فرهنگ‌سازی انجام می‌دهند.

در این همایش یک روزه ۷۷ نفر از سفیران سلامت این شهرستان تجلیل شدند.

طرح سفیر سلامت با روش‌های مشارکت و فعالیت گروهی از سوی دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد اجرا می‌شود.
انتهای پیام/ط

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.