جدیدترین خبرها
صفحه نخست / دسته‌بندی نشده
 • ۱۵ درصد دانش آموزان، اعضای سفیران سلامت هستند

  حدود ۱۵ درصد دانش آموزان هر سه مقطع تحصیلی کهگیلویه و بویراحمد اعضای سفیران سلامت هستند.

  اشتراک گذاری
  08 اردیبهشت 1397
  کد مطلب : 325492

  پیش از ظهر امروز همایش یک روزه سفیران سلامت گچساران به مناسبت آغاز هفته سلامت با حضور جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی در محل تالار فرهنگیان  برگزار شد.

  به گزارش توازن ، رئیس اداره سلامت و تندرستی اداره کل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد در این همایش گفت: حدود ۱۵ درصد دانش آموزان هر سه مقطع تحصیلی کهگیلویه و بویراحمد اعضای سفیران سلامت هستند.
  بشیر آرمان افزود: دستگاه تعلیم و تربیت ، ۲۵ هزار و ۲۳۰ دانش آموز سفیر سلامت در مناطق شهری و روستایی استان دارد.

  وی بیان کرد: سفیران سلامت در زمینه یادگیری و ارتقای سواد سلامت دانش آموزان فعالیت دارند.
  آرمان اظهار داشت: یک ‌هزار و ۹۰۰ اثر در قالب نقاشی، عکس، انشا، فیلم و داستان به جشنواره سفیران سلامت دانش آموزی استان ارسال شد.
  وی بیان کرد: از این تعداد ۵۵ اثر برگزیده شد که چهار اثر به مرحله کشوری راه یافت.
  رئیس اداره سلامت و تندرستی اداره کل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح ویتامین D در مدارس دخترانه مقطع متوسطه دوم این استان در سال تحصیلی ۹۷-۹۶ اجرا شد.
  آرمان ادامه داد: مهم‌ترین هدف اجرای طرح سفیر سلامت در کهگیلویه و بویراحمد آموزش و توصیه مسائل بهداشتی توسط دانش آموزان استان به اعضای خانواده، دوستان و همسالان خود در راستای کمک هر چه بیشتر به ارتقای سلامت آنان است.
  آرمان عنوان کرد: یکی از برنامه‌ریزیهای مهم در راستای آگاه‌سازی مردم، استفاده از سفیران سلامت است این افراد که از میان دانش آموزان انتخاب می‌شوند در کلاسهای آموزشی معاونت بهداشتی دانشگاه شرکت و مطالب مرتبط با سلامتی را در خانواده و فامیل خود مطرح می‌کنند.

  مدیر آموزش و پرورش گچساران نیز در این همایش گفت: چهار هزار دانش آموز گچسارانی در طرح سفیر سلامت فعالیت می‌کنند.
  ظهر الدین پور الحسینی تصریح کرد: این تعداد سفیر سلامت در ۲۷۵ مدرسه این شهرستان تحصیل می‌کنند.
  وی با اشاره به اینکه تلاش می‌کنیم تا در هر خانواده یک سفیر سلامت داشته باشیم، افزود: طی  این طرح آن دانش‌آموزانی که بعنوان سفیر سلامت شناخته می‌شوند آموزش‌های لازم در زمینه بهداشت، سلامت، شناخت بیماری‌ها، خودمراقبتی و… دریافت و به همسالان خود منتقل می‌نمایند.

  پورالحسینی تصریح کرد: سفیران سلامت همیار ومراقبین بهداشت درمدارس هستند گفت: دانش‌آموزان به‌عنوان سفیران سلامت و مروجان سلامت در بخش‌های مختلف سلامت از جمله تغذیه، تحرک بدنی، سبک زندگی سالم و غیره با ارائه اطلاعات و آموزش در زمینه سلامت فرهنگ‌سازی انجام می‌دهند.

  در این همایش یک روزه ۷۷ نفر از سفیران سلامت این شهرستان تجلیل شدند.

  طرح سفیر سلامت با روش‌های مشارکت و فعالیت گروهی از سوی دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد اجرا می‌شود.
  انتهای پیام/ط

  این مطلب بدون برچسب می باشد.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.