جدیدترین خبرها
صفحه نخست / دسته‌بندی نشده
 • اصناف گچساران زمینه اشتغال ۱۲ هزار نفر را ایجاد کرد

  به گزارش توازن ، اصناف از نمونه واحدهای فعال اقتصادی به شمار می‌روند که در صورت ایفای نقش سازنده قادر به ایجاد تحولاتی ارزنده در نظام اقتصادی کشور و همچنین در حمایت از کالای ایرانی دارای نقش تعیین کننده خواهند بود. در میان واحدها و مراکز اقتصادی فعال در کشور، اصناف از نقش حائز اهمیتی […]

  اشتراک گذاری
  03 اردیبهشت 1397
  کد مطلب : 325350

  به گزارش توازن ، اصناف از نمونه واحدهای فعال اقتصادی به شمار می‌روند که در صورت ایفای نقش سازنده قادر به ایجاد تحولاتی ارزنده در نظام اقتصادی کشور و همچنین در حمایت از کالای ایرانی دارای نقش تعیین کننده خواهند بود.

  در میان واحدها و مراکز اقتصادی فعال در کشور، اصناف از نقش حائز اهمیتی برخوردار هستند، صنوفی که عمدتا به عنوان حلقه وصل میان تولیدکنندگان و متقاضیان خرید کالاها و محصولات، وظیفه توزیع را بر عهده دارند و با نیم نگاهی به واحدهای فعال در شهرهای کوچک و بزرگ و حتی روستاها و مناطق حاشیه نشین به تعدد و تکثر انبوه این واحدها پی خواهیم برد.

  اشتغال۱۲ هزار نفر  در کل واحدهای صِنفیِ فعالِ از متصدی تا مباشر در گچساران

   

   

  رئیس اتاق اصناف گچساران درگفتگو با خبرنگار توازن ،با بیان این‌که به طور میانگین هر واحد صنفی، سه کارگر دارد، تاکید کرد: حدود ۱۲هزار نفر در واحدهای صنفی از متصدی گرفته تا مباشرمشغول به فعالیت هستند.

  سید ناصر حسینی در ارتباط با تعداد اتحادیه های صنفی و میزان افراد شاغل در واحدهای صنفی فعال، اظهار کرد: ۳ هزار و هشتصد واحد صنفی فعال و ۲۵ اتحادیه فعال در شهرستان گچساران وجود دارد.

  رییس مجمع امور صنفی گچساران ، از شناسایی ۱۵۰ واحد صنفی فعال بدون پروانه کسب در این شهرستان خبر داد و گفت : کار بازرسی برای شناسایی دیگر واحدهای بدون پروانه کسب در گچساران همچنان ادامه دارد.

  حسینی تصریح کرد : می توان از بازار با عنوان قلب تپنده در کنار نظام تولید،توزیع و خدماتی کشور به نحو شایسته ای بهره برد و این امر خطیری است که نباید با فرصت سوزی نسبت به آن بی توجه بود.

  وی خاطر نشان کرد : یکی از ظرفیت های بالقوه اصناف که می باید با اتخاذ تدابیر سازنده به حالت بالفعل مبدل شود به این امر خطیر معطوف می شود که باید اصناف از خرید و عرضه اقلام و محصولات قاچاق و فراتر از آن،تولیدات خارجی که نمونه و مشابه داخلی آن وجود دارد اجتناب کنند.

  حسینی تاکید کرد : با توجه به نقش تعیین کننده صنوف در اتصال و ارتباط میان تولیدکنندگان و مصرف کنندگان و در مواقعی نقش مستقیم اصناف درنظام تولیدی کشور،ایفای نقش اصناف در حمایت از کالای ایرانی و تولید داخلی بسیار مهم و تعیین کننده است.

  وی در خصوص نقش اصناف و اهمیت آن در تقویت تولید داخلی، بیان کرد: اگر خریدار ایرانی به تولید ساخت داخلی اطمینان کند و اصناف نیز کالای باکیفیت و مرغوب روانه بازار کنند بسیاری از مشکلات مرتبط با فقدان بازار مناسب، مرتفع خواهد شد.

  حسینی با تبیین شعار سال گفت: شعاری که از سوی مقام معظم رهبری برای آن سال انتخاب می شود، هوشمندانه و براساس مشکلات، الزامات و نیاز های روز جامعه است.

  رئیس اتاق اصناف گچساران گفت : در راستای شعار سال”حمایت از کالای ایرانی” و تاکیدات دولت تدبیر و امید، قاعدتا باید خرید کالاهای مورد نیاز ادارات شهرستان را از تولیدات داخلی انتخاب شود و در این راستا از مسولین دستگاههای شهرستان انتظار میرود در سطح ادارات شهرستان از کالای خارجی استفاده نشود، مگر در موارد استثنایی که نوع مشابهی وجود نداشته باشد.

  انتهای پیام/ط

  این مطلب بدون برچسب می باشد.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.