جدیدترین خبرها
صفحه نخست / دسته‌بندی نشده
 • نیمه دوم اردیبهشت المان خلبان شهید گچساران رونمایی میشود

  مدیر حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از نصب ۸ المان شهید خلبان در سطح کشور در سال جاری خبر داد و ابراز کرد: یکی از این المان ها، نصب یادمان و المان تنها خلبان شهید گچساران امیرسرلشکر خلبان ابراهیم امیدبخش در آینده‌ای نزدیک در شهر گچساران است. […]

  اشتراک گذاری
  02 اردیبهشت 1397
  کد مطلب : 325312

  مدیر حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از نصب ۸ المان شهید خلبان در سطح کشور در سال جاری خبر داد و ابراز کرد: یکی از این المان ها، نصب یادمان و المان تنها خلبان شهید گچساران امیرسرلشکر خلبان ابراهیم امیدبخش در آینده‌ای نزدیک در شهر گچساران است.

  به گزارش توازن ، سرهنگ ستاد علیرضا امجدیان درنشست بررسی روند ساخت المان خلبان شهید ابراهیم امید بخش با اشاره به اینکه: نصب المان شهیدامیرسرلشکر خلبان ابراهیم امیدبخش با حمایت‌های فرمانداری شهرستان و همکاری شهرداری و شوراهای اسلامی شهر دوگنبدان بوده است، تصریح کرد: به زودی یادمان و المان این شهید والا مقام در ورودی شهر گچساران (فرودگاه ) نصب و احداث خواهد شد.

  وی بیان کرد: تاکنون ۱۶ المان از شهدای خلبان در سطح کشور نصب شده است.

  امجدیان گفت : بقیه المانها شهدای خلبان در شهرهای نطنز، کرمانشاه، سامان، نائین ، اسد آباد و گچساران نصب خواهند شد.

  مدیر حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: خلبان ها ۲۱۴ شهید، ۵۳ مفقودالاثر و ۵۳ آزاده در دوران هشت سال دفاع مقدس تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کردند.

  فرماندار گچساران هم گفت: ساخت المان شهید ابراهیم امیدبخش هم اکنون در حال ساخت است و در نیمه دوم اردیبهشت سالجاری در ورودی شهر دوگنبدان نصب خواهد شد.

  عبد الرحیم رحیمی در تشریح ساخت این المان گفت: المان خلبان شهید ابراهیم امیدبخش برگرفته از یک سکو به ارتفاع حدود ۶ متر می‌باشد و هواپیمای فانتوم یا F۴ و تندیس شهید به ارتفاع ۳ متر – طول ۲۰ متر و عرض ۱۳ متر با همکاری شهرداری دوگنبدان و نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، به صورت یک مبلمان شهری ساخته و نصب خواهد شد.

  انتهای پیام/ط

   

  این مطلب بدون برچسب می باشد.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.