نیمه دوم اردیبهشت المان خلبان شهید گچساران رونمایی میشود

مدیر حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از نصب ۸ المان شهید خلبان در سطح کشور در سال جاری خبر داد و ابراز کرد: یکی از این المان ها، نصب یادمان و المان تنها خلبان شهید گچساران امیرسرلشکر خلبان ابراهیم امیدبخش در آینده‌ای نزدیک در شهر گچساران است.

به گزارش توازن ، سرهنگ ستاد علیرضا امجدیان درنشست بررسی روند ساخت المان خلبان شهید ابراهیم امید بخش با اشاره به اینکه: نصب المان شهیدامیرسرلشکر خلبان ابراهیم امیدبخش با حمایت‌های فرمانداری شهرستان و همکاری شهرداری و شوراهای اسلامی شهر دوگنبدان بوده است، تصریح کرد: به زودی یادمان و المان این شهید والا مقام در ورودی شهر گچساران (فرودگاه ) نصب و احداث خواهد شد.

وی بیان کرد: تاکنون ۱۶ المان از شهدای خلبان در سطح کشور نصب شده است.

امجدیان گفت : بقیه المانها شهدای خلبان در شهرهای نطنز، کرمانشاه، سامان، نائین ، اسد آباد و گچساران نصب خواهند شد.

مدیر حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: خلبان ها ۲۱۴ شهید، ۵۳ مفقودالاثر و ۵۳ آزاده در دوران هشت سال دفاع مقدس تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کردند.

فرماندار گچساران هم گفت: ساخت المان شهید ابراهیم امیدبخش هم اکنون در حال ساخت است و در نیمه دوم اردیبهشت سالجاری در ورودی شهر دوگنبدان نصب خواهد شد.

عبد الرحیم رحیمی در تشریح ساخت این المان گفت: المان خلبان شهید ابراهیم امیدبخش برگرفته از یک سکو به ارتفاع حدود ۶ متر می‌باشد و هواپیمای فانتوم یا F۴ و تندیس شهید به ارتفاع ۳ متر – طول ۲۰ متر و عرض ۱۳ متر با همکاری شهرداری دوگنبدان و نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، به صورت یک مبلمان شهری ساخته و نصب خواهد شد.

انتهای پیام/ط

 

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.