زمان افتتاح جشنواره استانی«قرآن و عترت»

چکیده: معاون ارشاد اسلامی کهگیلویه عنوان کرد: فردا، سوم اسفندماه جشنواره استانی قرآن و عترت(مسابقات قرآنی) ساعت ۹ صبح در دهدشت افتتاح می‌شود.

عبدالکریم عبودی، معاون اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه در گفت‌وگو با ایکنا از کهگیلویه و بویراحمد، اظهار کرد: فردا، سوم اسفندماه جشنواره استانی قرآن و عترت(مسابقات قرآنی) ساعت ۹ صبح در کوی آزادگان، مجتمع فرهنگی ـ هنری ارشاد اسلامی دهدشت با حضور رضا دهبانی‌پور، مدیرکل ارشاد اسلامی استان افتتاح خواهد شد.
وی شناسایی و معرفی نخبگان و استعدادهای قرآنی به ویژه در گروه سنی نوجوانان و جوانان وایجاد انگیزه در میان عموم جامعه به خصوص نوجوانان و جوانان برای فراگیری معارف قرآن و عترت را از اهداف این جشنواره ذکر کرد.
معاون اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه بخش‌های جشنواره را قرائت، ترتیل ویژه برادران و حفظ ۱ تا ۵ جزء، حفظ ۵ تا ۱۰ جزء، حفظ ۱۰ تا ۲۰ جزء ، حفظ ۲۰ تا ۲۵ جزء و حفظ کل با شرکت ۱۲۰ نفر عنوان کرد.
عبودی با بیان اینکه به نفرات اول تا سوم هر رشته جوایز نفیسی اهدا می‌شود، افزود: شرکت در تمامی رشته‌های آزمون برای تمامی داوطلبان مرد و زن بدون هرگونه محدودیت سنی آزاد است، ضمن اینکه هر داوطلب از میان رشته‌های آزمون مجاز به انتخاب یک رشته است.
وی در ادامه یادآور شد: ۸ گروه تئاتر خیابانی در موضوعات قرآنی نیز به دبیرخانه ارسال شده که شنبه، پنجم اسفندماه داوری خواهند شد، ضمن اینکه ۳ گروه برگزیده و در اختتامیه جشنواره در یاسوج تجلیل می‌شوند.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.