جدیدترین خبرها
صفحه نخست / دسته‌بندی نشده
 • نخستین نشست تخصصی مادران قصه گو در گچساران+تصاویر

  یکی از اهداف برگزاری این برنامه فرهنگی جذب والدین و کودکان به مطالعه و ایجاد ارتباط عاطفی بین والدین و کودکان است و همچنین ضمن جامعه پذیری کودکان به  نشاط اجتماعی و بهداشت روانی کودکان کمک می کند.

  اشتراک گذاری
  19 بهمن 1396
  کد مطلب : 314523

  نخستین نشست تخصصی ماداران قصه گو  و اجرای لالایی خوانی در کتابخانه عمومی گچساران با حضور بانوان شاغل ، خانه دار، اعضای  انجمن کتابخانه عمومی در محل کتابخانه عمومی با هدف ترویج قصه گوی و قصه خوانی برای کودکان به مناسبت دهه فجر برگزار گردید.

  به گزارش کبنانیوز: مدیر کتابخانه‌های عمومی گچساران در این مراسم گفت :  یکی از بهترین روش ها برای تربیت کودکان و انتقال مفاهیم آموزشی به آنهاست. گرچه امروز بسیاری از مادران ترجیح می دهند فرزندانشان با دیدن یک کارتون به خواب رود.

  کورش حسنی افزود : مزایای بی شماری در قصه خوانی برای کودکان وجود دارد به خصوص کودکانی که در سنین قبل از مدرسه و مهد کودک هستند.در این برنامه طریقه چگونگی قصه گویی برای کودکان به مادران که شامل:.استفاده از آرایه های کلامی و نحوه کاربرد آن ، معرفی انواع آرایه های کلامی ، .استفاده از زبان دوم در قصه گویی واستفاده از ابزار در قصه گویی چگونگی و چرایی آن آموزش داده می شود.

  حسنی تصریح کرد : ترویج و توسعه فن قصه گویی یکی از روشهای جذاب و بنیادین جامعه پذیری است این فرهنگ باید در جامعه رواج پیدا کند.

  وی اضافه کرد: افزایش سرانه مطالعه و فراهم کردن زمینه تبادل تجربه در میان مادران و جذب بانوان تحصیلکرده علاقمند به فعالیت در این حوزه  از اهداف برگزاری این نشست ها است.

  مدیر کتابخانه های عمومی گچساران خاطر نشان کرد : یکی از اهداف برگزاری این برنامه فرهنگی جذب والدین و کودکان به مطالعه و ایجاد ارتباط عاطفی بین والدین و کودکان است و همچنین ضمن جامعه پذیری کودکان به  نشاط اجتماعی و بهداشت روانی کودکان کمک می کند.

  به گفته حسنی قصه گویی در گذشته های خیلی دور در میان ایرانیان رواج داشته و قصه های بسیار جذاب سینه به سینه و یا مکتوب به ما منتقل شده است.

  وی با اشاره به اینکه استفاده از توانایی مادر بزرگ ها در اجرای این نشست ها  یکی از اهداف این برنامه ها می باشد، افزود:کتابخانه عمومی گچساران در نظر دارد تا قصه خوانی و قصه گویی و اهمیت این کار را به مادران آموزش دهد و یادآوری کند.

  گفتنی است: نشست مادران قصه گوی در راستای ترویج فرهنگ قصه گویی و قصه خوانی در این شهرستان اجرا شد.

   

  این مطلب بدون برچسب می باشد.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.