مطالبه ۱۰ ساله مردم سی‌سخت کلنگ‌زنی شد(+تصاویر)

چکیده: اورنگ ایلامی با اشاره به اینکه این پروژه بیش از ۱۰ سال در برنامه سطح بندی خدمات درمانی کشور مصوب شده بود ولی به دلیل نبود اعتبارات به سرانجام نرسید، افزود: این پروژه در برنامه راه درمان ۱۴۰۴ مورد توجه قرار گرفت و با پیگیری‌های مکرر نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی به مرحله تصویب رسید.

 

آیین کلنگ زنی بیمارستان سی سخت در هفتمین روز از دهه پرفروغ فجر با حضور استاندار، نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی برگزار شد.

به گزارش کبنا، استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این آیین، ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر، گفت: هرساله به دور هم جمع می‌شویم تا دستاوردهای عظیم این انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی را مرور و با آرمان‌های آن تجدید عهد و پیمان کنیم.

علی محمد احمدی با اشاره به اینکه در چهار دهه گذشته اتفاقات میمونی در کشور افتاده که بیان آن شاید ساعت‌ها به درازا بکشد، افزود: ما در عرصه زیرساخت‌ها ازجمله بهداشت و درمان، راه، دانشگاه‌ها پیشرفت‌های مطلوبی داشتیم.

وی ادامه داد: امروز در ایرانی به سر می‌بریم که با وجود همه فشارهای بین المللی با تاسی از نگاه پیرجماران شعار ما می‌توانیم همچنان شعار مرور توانمندی‌های ملت بزرگ ایران است.

احمدی تصریح کرد: امروزه به جاده‌ها و سایر زیرساخت‌ها نمی‌بالیم بلکه به عزت ملت ایران افتخار می‌کنیم و مفتخریم که ایران اسلامی در عرصه بین المللی چون نگینی می‌درخشد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه گفت: ما در جای جای این استان پروژه‌هایی را افتتاح و کلنگ زنی خواهیم کرد تا بتوانیم زحمات گذشته را تکمیل و فضا را برای پیگیری طرح‌های جدید ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه ما به این باوریم که مردم ما لیاقت بالاترین خدمت را دارند و باید برای آنها با تمام توان و ظرفیت تلاش کرد، ابراز داشت: وجود جوانان این استان در دانشگاه‌های مطرح کشور در عرصه‌های مختلف هنر، پزشکی، علوم و ادبیات نشان از دانائی، فرهنگ و تاریخ درخشان این منطقه دارد.

 

دکتر ایلامی: بیمارستان دنا، مطالبه ۱۰ ساله مردم این شهرستان بود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد نیز در این آیین ضمن تبریک دهه مبارک فجر گفت: بیمارستان دنا یکی از مطالبات مردم این شهرستان بوده که امروز به برکت انقلاب اسلامی و پیگیری مسئولین این مهم محقق شد.

اورنگ ایلامی با اشاره به اینکه این پروژه بیش از ۱۰ سال در برنامه سطح بندی خدمات درمانی کشور مصوب شده بود ولی به دلیل نبود اعتبارات به سرانجام نرسید، افزود: این پروژه در برنامه راه درمان ۱۴۰۴ مورد توجه قرار گرفت و با پیگیری‌های مکرر نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی به مرحله تصویب رسید.

وی در ادامه با اشاره به وضعیت فیزیکی و برنامه مورد نظر برای احداث این بیمارستان اظهار نمود: قرار است این بیمارستان در متراژ ۴۵۰۰ متر مربع و در ۴ طبقه احداث می‌شود.

ایلامی با یادآوری اینکه متراژ زمین مورد نظر زیاد نبوده و مسطح هم نمی‌باشد، همچنین با استانداردهای مورد نظر وزارت بهداشت تناسب ندارد، تاکید نمود: برای رفع این مشکل یک طرح مطالعاتی با اعتبار ۱۱۰ میلیون تومان، به شرکت خصوصی سفارش دادیم که نقشه بیمارستان به گونه‌ای طراحی شود که حداکثر استفاده از فضای موجود صورت گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ادامه داد: جهت ساخت این بیمارستان پیش بینی اعتبار ما قریب ۱۸ میلیارد تومان است.

ایلامی تاکید نمود: این بیمارستان به گونه‌ای طراحی می‌شود که امکان توسعه آن به ۶۴ تخت نیز وجود دارد، و این مهم برای توسعه بیمارستان حائز ارزش ویژه است.

وی با بیان اینکه مجوز کمیسیون ماده ۲۰ و موافقت اصولی این بیمارستان اخذ شده است، عنوان نمود: امیدواریم با مساعدت‌های استاندار از محل اعتبارات استانی و شهرستانی و همچنین اعتباراتی که قول آن را از نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا گرفتیم (قریب ۴ میلیارد تومان) و نیز فرماندار شهرستان دنا که ۴ میلیارد تومان برای هر دو بیمارستان اختصاص خواهند داد، به زودی پروژه‌های بیمارستانی این شهرستان احداث و به بهره برداری برسند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گرشگری سلامت را در سی سخت موضوع مهمی عنوان کرد و اذعان داشت: دولت و به ویژه وزارت بهداشت بخشی از اعتبارات کسب شده وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی را از محل “توریسم درمانی” در نظر گرفته‌اند.

 

وی ابراز داشت: در اینجا به واسطه زیبایی‌های طبیعی و جایگاه‌های ویژه‌ای که دارد می‌تواند در آینده‌ای نزدیک “قطب توریسم درمانی” باشد.

 

زارعی؛ سی سخت نگین توسعه استان

نماینده شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین، گفت: شهر سی سخت با توجه به توسعه زیرساخت‌ها، می‌تواند نگین استان در توسعه باشد.

غلام محمد زارعی افزود: در حوزه شهرستان دنا پروژه‌های متعدی در حال انجام بوده که از جمله این پروژه‌ها جاده‌ی یاسوج به سی سخت است.

وی نقش گردشگری در توسعه شهر سی سخت را محسوس دانست و بیان کرد: گسترش حوزه توریسم با بهبود زیرساخت‌های این شهرستان ضروری است.

 

زارعی به کلنگ زنی بیمارستان ۳۲ تخت خوابی شهر سی سخت اشاره کرد و اظهار داشت: تحقق این پروژه نقش مهمی در حوزه درمانی این شهر خواهد داشت و علاوه بر مردم منطقه، گردشگران نیز می‌توانند از این ظرفیت استفاده کنند.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.