جدیدترین خبرها
صفحه نخست / دسته‌بندی نشده
 • اشتراک گذاری
  18 بهمن 1396
  کد مطلب : 313954

  خبرهای کهگیلویه و بویراحمد

  هشدار قطعی برق در کهگیلویه و بویراحمد

  مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد، کاهش بارندگی ها در این استان را نگران خواند و گفت: از مجموعه مدیران این شرکت خواست برای جلوگیری از قطع برق در تابستان سال آینده تدابیر ویژه ای در حوزه مدیریت مصرف بیندیشند.

  مهندس داود راهزادی در نشست معاونت بهره برداری و مدیران نواحی این شرکت افزود: شرایط بارندگی ها و کاهش آن در سالجاری شرایط نگران کننده ای را برای تامین برق پایدار در این استان بدنبال دارد.

  وی با تشریح آماری کاهش بارش ها و تولید برق در نیروگاههای آبی دنا، اظهارکرد: اگر روند کاهش بارش ها در استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه یابد بطورحتم با مشکلات عدیده ای در زمینه تامین برق پایدار مواجه خواهیم بود.

  مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: متاسفانه با کاهش بارش ها، تامین برق در نیروگاههای آبی پل کلو یک تا پنج دنا به پایین تر حد خود رسیده و اگر این روند ادامه داشته باشد بطور حتم شاهد قطع برق در مناطق مختلف استان در سال آینده خواهیم بود.

  راهزادی با تاکید براینکه زنگ جلوگیری از قطع برق برای مدیران نواحی و حوزه معاونت بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد در تابستان آینده از هم اکنون بصدا درآمده است، یادآورشد: مدیران نواحی و تمامی کارشناسان ستادی بایستی بفکر تدابیر ویژه جهت تامین برق پایدار در تابستان آینده باشند.

  وی گفت: شهرستان های گرمسیری در استان کهگیلویه و بویراحمد شرایط سخت تری را در زمینه برق پایدار در صورت ادامه روند کاهش بارش ها در تابستان سال آینده تجربه خواهند کرد.

  مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد افزود: مدیران نواحی بایستی مشترکین پرمصرف را شناسایی و میزان مصرف آنها را مدیریت کنند.

  راهزادی از مشترکین برق استان کهگیلویه و بویراحمد خواست مصرف برق خود را مدیریت تا شاهد قطع برق در تابستان آینده و یا سایر فصل های سال نباشیم.

  ۲۴۰ هزار اشتراک برق در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.

  اجرای ۳۲ پروژه محرومیت زدایی در سطح استان/ اجرای طرح های مشارکتی

  فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد از اجرای ۳۲ پروژه محرومیت زدایی در سطح استان خبر داد.

  سردار ید الله بوعلی پیشاز ظهر سه شنبه در حاشیه کلنگ زنی پروژه پایگاه اورژانس جواه ای ” دهستان دشتروم” شهرستان بویراحمد در جمع خبرنگاران افزود: سپاه در چند حوزه توسعه زیرساختی و خدماتی، اقداماتی را در سطح استان انجام می دهد و بعضی از پروژه در دهه فجر افتتاح و کلنگ زنی خواهد شد.

  بوعلی ابراز داشت: در حوزه محرومیت زدایی ۳۲ پروژه در سطح استان شامل خانه عالم، پروژه بهداشتی، آبرسانی و مسجد شروع شده و در حال اجراست.

  بوعلی عنوان داشت: در قالب طرح “کرامت” با شناسایی مناطقی که احساس شود کمتر مورد توجه قرار گرفته و دارای محرومیت و مشکلات بیشتری است، برنامه ریزی هایی انجام شده است.

  وی افزود: در این طرح از مشارکت و توان دستگاه ها و ادارات متولی استفاده خواهد شد.

  فرمانده سپاه فتح استان گفت: همچنین ظرفیتی ‌در حوزه فرمانداری ها وجود دارد و اگر چندین ظرفیت در کنار یکدیگر قرار بگیرند منجر به خروجی مناسب و رفع مشکلات می شود.

  بوعلی تصریح کرد: با مشارکت فرمانداری های گچساران، دهدشت و بویراحمد ۱۴ پروژه تعریف شده است که در حوزه بهداشت و درمان آن طی امروز چند پروژه کلنگ زنی می شود.

  وی افزود: با اقدامات انجام گرفته، دستگاه های مختلف فعالیت مناسبی ‌در احداث پروژه ها خواهند داشت و در راستای ساخت پروژه ها، ۵۰ درصد توسط سپاه، ۵۰ درصد توسط فرمانداری ها و تجهیز و تامین پرسنل نیز توسط علوم پزشکی انجام خواهد شد.

  بوعلی بیان کرد: با این رویکرد می توان سرعت مناسبی به اجرای پروژه ها داد.

  وی به اجرای پروژه پایگاه اورژانس جاده ای “دشتروم” اشاره کرد و گفت: این منطقه از مناطق حادثه خیز استان است و با طرح موضوع، هدفگذاری برای احداث پروژه پایگاه جاده ای با استقبال و همکاری علوم پزشکی و فرمانداری انجام شد.

  بوعلی گفت: همچنین با مشارکت بانک انصار نیز ساخت سه خانه بهداشت شروع شده است که در مرحله پایانی قرار دارند که یک خانه بهداشت در شهرستان لنده افتتاح می شود و برای احداث مجموع آنها ۲۴۰ میلیون تومان هزینه شده است.

  مسمومیت ۷ نفر از اعضای یک خانواده در “مادوان سفلی” بر اثر نشت گاز

  رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از مسمومیت ۷ نفر از اعضای یک خانواده در “مادوان سفلی” در شهرستان بویراحمد بر اثر نشت گاز شهری خبر داد.

  جلال پوران فرد شامگاه سه شنبه در رابطه با جزئیات این حادثه افزود: این گاز گرفتگی امروز سه شنبه (۱۷ بهمن ماه ۹۶) ساعت۱۶ و بیست وپنج دقیقه به وقوع پیوست و هفت نفر از اعضای یک خانواده با گاز شهری مسموم شدند.

  پوران فرد خاطرنشان کرد: با اعلام این خبر به مرکز پیام، بلافاصله دو دستگاه آمبولانس از منطقه ۷۰۷ و شماره یک شهری به محل اعزام شد.

  وی افزود: مسموم شدگان پنج زن۶۰، ۴۰، ۲۷، ۱۴ و ۱۸ساله و دو مرد ۲۸و ۱۴ ساله بودند که توسط اکیپ اورژانس بعد از اقدامات اولیه درمانی به بیمارستان امام سجاد (ع) انتقال داده شدند.

  رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان گفت: علت گاز گرفتگی اعضای این خانواده نشت گاز شهری از لوله بخاری بود و با پیگیرهای انجام گرفته از بیمارستان امام سجاد(ع) حال عمومی این افراد خوب گزارش شده است

  تأمین اجتماعی نقش مهمی در رشد و توسعه اقتصادی کشور دارد

  مدیرکل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: تأمین اجتماعی نقش مهمی در رشد و توسعه اقتصادی کشور دارد.

  عباس نورمحمدی در دیدار فرماندار شهرستان کهگیلویه اظهار داشت: بیش از ۵٠ درصد از جمعیت کشور زیر پوشش حمایت‌ها و خدمات سازمان تامین اجتماعی هستند و خدمات بیمه‌ای و درمانی متنوعی را از این سازمان دریافت می‌کنند.

  وی افزود: هدف و کارکرد اصلی سازمان تامین اجتماعی، ایجاد امنیت خاطر ، امید به آینده و تضمین سلامت روحی و جسمی برای نیروهای مولد جامعه به عنوان گرداننده اصلی چرخ توسعه و اقتصاد کشور است ، زیرا چنانچه نیروی کار از آینده خود مطمئن باشد ، انگیزه بیشتری برای کار و تولید خواهد داشت.

  وی گفت: منابع مالی تامین اجتماعی از محل حق بیمه‌های کسر شده از حقوق ماهانه کارگران تامین می‌شود و سازمان تامین اجتماعی نیز به عنوان امانت دار بیمه شدگان ،این منابع را در جهت رفع نیازهای بیمه‌ای و درمانی آنان هزینه می‌کند و در شرایطی چون بیماری، حوادث، بیکاری، بازنشستگی و از کارافتادگی پشتیبان نیروی کار است بنابراین مطالبات سازمان تامین اجتماعی از هر دستگاه اجرایی، پیمانکار و کارفرمای دولتی و خصوصی، در حکم حق‌الناس است و بر اساس قانون باید وصول شود.

  نورمحمدی گف‌ت: سازمان تامین اجتماعی هیچ گونه کمکی از دولت دریافت نمی‌کند و به عنوان امانت‌دار بیمه‌شدگان و حامی اصلی نیروی کار موظف است مطالبات خود را به منظور ارائه خدمات به بیمه شدگان و مستمری بگیران وصول کند ؛ اما با این حال در جهت همکاری با کارفرمایان و دستگاه‌های اجرایی، تسهیلاتی مانند تقسیط بدهی و بخشودگی جرایم بیمه‌ای را برای آنان در نظر گرفته است.

  وی افزود: در دنیای کنونی، تامین اجتماعی هم از شاخص‌ها و معیارها و هم از عوامل توسعه است و بی‌شک، توسعه اقتصادی پایدار بدون وجود یک نظام تامین اجتماعی کارآمد دست یافتنی نیست.

   

  برگزاری نخستین نمایشگاه سواد رسانه ای در گچساران با حضور اساتید مجرب کشوری

  مدیرخدمات شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران گفت: به مناسبت ایام دهه فجر انقلاب اسلامی نخستین نمایشگاه سواد رسانه ای با حضور اساتید مجرب کشوری به همت شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران برگزار می‌شود.

  مهندس علی کردلو در تشریح اهداف پایه‌‌ای برگزاری اولین نمایشگاه سواد رسانه‌ای در استان و شهرستان گچساران اظهارداشت: شبکه های مجازی به عنوان یکی از ابزارهای مهم خبررسانی کسب اطلاعات و… نقش مهمی در ارایه آگاهی به جامعه دارند و این مهم به چگونگی بهره گیری ازاین تکنولوژی بستگی دارد.

  وی افزود: برپایی نمایشگاه های تخصصی در این زمینه موجب افزایش و همگرایی خانواد‌ه‌ها در شناخت نیازهای اجتماعی و فرزندان خواهد شد.

  مدیرخدمات شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران اظهار داشت: آنچه که در این نمایشگاه رونمایی می‌شود نتیجه برگزاری جلسات متعدد با حضور کارشناسان و اساتید دانشگاه در حوزه سواد رسانه ای است که با حمایت‌های مدیرعامل محترم، اعضای هئیت مدیره و دست اندرکاران امور فرهنگی و رسانه ای با این مدیریت به انجام رسیده است.
  ایشان به محورهای مختلف این نمایشگاه اشاره و بیان کرد : همایش سواد رسانه ای و اطلاعاتی در چهار محور توانمندسازی، سبک زندگی، آموزشی و دین و اخلاق برگزار می‌شود.

  وی ادامه داد: در این نمایشگاه به صورت مستند و زبانی گویا و ساده، تجارب سواد رسانه ای را به صورت مستند در اختیار عموم قرارخواهیم داد.

  کردلو تاکید کرد:موثرترین راه برای کاهش آسیب های اجتماعی نو ظهور ناشی از فضای مجازی و رسانه‌ها ، علاوه بر تصویب قوانین،کسب آموزش‌های تخصصی و امنیتی استفاده از اینترنت و در مجموع ارتقای سطح سواد رسانه‌ای برای خانواده ‌ها است.

  کردلو افزود: یکی از مهمترین مسائل این است که بدانیم سواد رسانه‌ای خانواده‌ها در چه سطحی است وبر این اساس برنامه ریزی نماییم تا نقش موثری در کاهش این نوع آسیب ها واستفاده نقادانه و هوشمندانه از اینترنت داشته باشیم.

  این نمایشگاه با حمایت معنوی دکترسید رضا موسویان رئیس مرکز فن آوری اطلاعات ورسانه های دیجیتال وریاست محترم دبیرخانه سواد رسانه ای کشور و دکترمحمدصادق افراسیابی رئیس سواد رسانه کشور ومدرس دانشگاه و پژوهشگر برگزار می شود.

  گفتنی است، نخستین نمایشگاه سواد رسانه ای در استان کهگیلویه و بویراحمد در شهرستان گچساران در تاریخ ۱۹ بهمن ماه سالجاری از ساعت ۹صبح تا۱۳ و۱۵ الی ۲۱ شب به مدت یک هفته واقع در مجموعه شهیداکبری کوی منازل کارگری،جنب بیمارستان بعثت این شهر آغاز به کار خواهد کرد.
  لازم به ذکر است ،که حضور برای عموم مردم در این نمایشگاه آزاد اعلام شده است.

   

   

  برگزاری سفره کریمانه اهل بیت(ع) در شهر یاسوج

  به همت میراث فرهنگی شهرستان بویراحمد سفره کریمانه اهل بیت(ع) در شهر یاسوج برگزار شد.

  محمد حسین‌زاده ظهر امروز در مراسم برگزاری سفره کریمانه اهل بیت(ع) در جمع خبرنگاران با تبریک دهه مبارک فجر اظهار کرد: زنان و مادران روستایی و عشایری در زمان جنگ برای حمایت از رزمندگان اقدام به پخت نان محلی می‌کردند و بعد از پخت نان‌ها به جبهه ارسال می‌شد.

  رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بویراحمد بیان کرد: برای تجدید خاطرات روزهای جنگ و رشادت‌های زنان و مردان عشایری و روستائی استان، در دهه مبارک فجر برنامه‌ای تحت عنوان سفره کریمانه اهل بیت(ع) و توزیع نان محلی از امروز نوزدهم آغاز شده و تا ۲۱ بهمن ادامه دارد.

  وی تصریح کرد: در این برنامه زنان با پخت نان محلی آنها را به صورت رایگان در اختیار مردم قرار می‌دهیم که بهاء هر قرص نان یک صلوات است، این برنامه با همکاری بانک انصار، صنایع تولیدات محلی سنتی، صدا و سیما و مجتمع تفریحی و رفاهی آزادی باقری برگزار می‌شود.

  این مسؤول تصریح کرد: میراث فرهنگی شهرستان بویراحمد در ایام نوروز سال ۹۷ چنین برنامه‌ای را برای معرفی فرهنگ مردم استان کهگیلویه و بویراحمد و شهرستان بویراحمد به مسافران و گردشگران نوروزی برگزار خواهد کرد.

   

  نمایشگاه بزرگ کتاب نفت گچساران افتتاح شد

  نمایشگاه بزرگ کتاب شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران با ارائه ۶ هزار عنوان کتاب افتتاح شد.

  در آئینی با حضور مهندس صیدالی مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران و جمعی از مدیران و روسای ادارات نفت گچساران نمایشگاه بزرگ کتاب نفت با ارائه ۶ هزار عنوان کتاب افتتاح شد.

  بر اساس این گزارش علی کردلو مدیرخدمات شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در آیین افتتاح این مراسم گفت: این نمایشگاه به مناسبت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی و به مدت ۱۰ روز برگزار می شود.

  وی افزود: با افتتاح کتابخانه شهید اکبری در باشگاه مهرگان در سالهای گذشته فرصتی پیش آمد تا بتوانیم در سالهای اخیر چندین نمایشگاه کتاب را در سال در این مکان برگزار نماییم.

  کردلو تصریح کرد: شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران از دیرباز رویکردی فرهنگی داشته و وجود چندین خانه فیلم؛ کتابخانه؛ سینما؛ تالارهای فرهنگی خود نشان از نگاه ویژه مدیریت نفت گچساران به انجام کارهای فرهنگی دارد.

  مدیر خدمات نفت گچساران با بیان اینکه: اگرکتاب و کتابخوانی در یک جامعه کاهش پیدا کند آسیب آن به جامعه خواهد رسید افزود: مدیریت خدمات نفت گچساران آماده است تا برای کمک به این بخش در کنار دیگر دستگاه های فرهنگی در جهت تقویت فرهنگ کتابخوانی دست به دست هم دهیم و مانع ضعف در این بخش شویم.

  وی بیان کرد: این نمایشگاه با ارائه ۶ هزار عنوان کتاب و بیش از ۳۰ هزار جلد کتاب از ۶۰ ناشر معتبر در کتابخانه شهید اکبری نفت گچساران آماده استقبال از عموم مردم می باشد.
  کردلو با اشاره به اینکه این نمایشگاه تخفیف ۲۰ الی ۴۰ درصدی را به مشتریان خود ارائه خواهد داد خاطرنشان کرد: نمایشگاه بزرگ کتاب نفت گچساران با ارائه کتاب های کمک درسی؛ مذهبی؛ تاریخی؛ ادبیات؛دفاع مقدس؛ علوم اجتماعی؛ فنی و مهندسی؛ کامپیوتر ؛ کودک و نوجوان و…از ۱۷ بهمن ماه الی ۲۷ بهمن ماه دایر است.

   

  دیدار مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران با فرزندان شاهد شاغل در صنعت نفت گچساران

  همزمان با دهه مبارک فجر مهندس هوشنگ صیدالی مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران با کارکنان فرزند شاهد این شرکت دیدار و گفتگو کرد.

  در نشستی که به دعوت اداره بهبود و روابط کار شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران از فرزندان شاهد شاغل در این شرکت در سالن کنفرانس نفت گچساران با حضور مدیرعامل، مدیرمنابع انسانی، مدیرعملیات و جمعی از مدیران و روسای ادارات نفت گچساران صورت گرفت مهندس هوشنگ صیدالی مدیرعامل نفت گچساران در دیداری صمیمانه با آنها ضمن گرامیداشت یاد و نام شهیدان انقلاب اسلامی و امام شهدا، اظهار کرد: بی تردید پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی مرهون جانفشانی بزرگ مردانی همچون پدران شما است.
  وی ادامه داد: امروز خرسندم که فرصتی پیش آمد تا بتوانم در جمع شما یادگاران هشت سال دفاع مقدس باشم و خدا را شاکرم که خادم فرزندان شاهد در این شرکت هستم.

  وی با بیان اینکه؛ داشتن فرزندانی پاک و خدمتگزار به نظام جمهوری اسلامی ثمره جانفشانی پدران شما است گفت: شهدا بزرگ مردانی هستند که با ایمان راسخ برای آرمان خود با خدا معامله کردند و دل به دنیا نبستند.

  صیدالی خاطرنشان کرد: شهدا روزی که رفتند کوچکترین نگاهی به پشت سرشان نکردند چرا که آنها با خدا معامله کردند و اگر آنها به دنبال زندگی دنیوی بودند وضع امروزشان در دنیای امروز بهتر از برخی ها بود اما آنها تقوای الهی را پیشه کردند.
  وی با توصیه به فرزندان شهدا افزود: شما باید ادامه دهنده راه و مسیر پدرانتان باشید و از آنها الگو بگیرید.
  مدیرعامل نفت گچساران عنوان کرد: شهدای صنعت نفت نقش به سزایی در کشور داشتند چرا که هم در خط مقدم جبهه ها به عنوان یک رزمنده در یک جنگ نابرابر حضور داشتند و از سوی دیگر در تاسیسات صنعت نفت و در زیر حملات بمباران هوایی هیچ گاه تردید نکردند و نگذاشتند این صنعت لحظه ای متوقف شود و این نشان از روحیه ایثار و روحیه جهادی پدران شما بوده است.

  صیدالی اظهار داشت: شما به عنوان یادگاران شهدا باید بدانیدرفتار؛ تعهد و کارکردن فرزند شهدا باید الگویی برای دیگران باشد چرا که شما بهتر از دیگران می دانید برای این نظام و انقلاب چه خون هایی ریخته شده است و انتظاری که از شما می رود نسبت به دیگران بیشتر است.
  وی در پایان با تقدیر از خدمات اداره بهبود و روابط کار این شرکت در راستای پاسخگویی به جامعه ایثارگر این شرکت افزود: مدیریت شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران همواره خود را در کنار جامعه ایثارگر و خانواده شما می داند چرا که ما به خون شهدا مدیون هستیم.

  بر اساس این گزارش پیش از سخنان مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران، رئیس بهبود روابط کار و امور اجتماعی این شرکت بیان کرد: در حال حاضر تعداد ۱۰۲ نفر از فرزندان شهدای گرانقدر در شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران اشتغال دارند
  حسنعلی محمدپور ادامه داد: در مجموع تعداد ۷۲ نفر از این تعداد به صورت کارمند رسمی و بقیه آنها به صورت پیمانکاری ، قرادادی و حجمی مشغول کار هستند.
  وی یادآور شد: شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران این افتخار را دارد که تعداد ۳۸۴ نفر از جانبازان دوران دفاع مقدس در این شرکت به صورت کارمند رسمی و قراردادی مشغول فعالیت هستند.
  رئیس بهبود روابط کار و امور اجتماعی با اشاره به دیدار مدیرعامل و فرزندان شاهد اذعان کرد: حضور فرزندان شهدا و خانواده ایثارگران در صنعت نفت یک سند افتخار برای این شرکت است و امیدواریم با برگزاری دیدارهای صمیمانه مشکلات آنها را برطرف نماییم.
  گفتنی است، پیش از سخنان مدیرعامل فرزندان شاهد شاغل در شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران به بیان مشکلات؛ نظرات و دیدگاه های خود پرداختند

   

  بازدید وزیر نفت از پتروشیمی کهگیلویه

  نماینده کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر نفت جهت بازدید از پتروشیمی دهدشت و بررسی آخرین مراحل اجرایی این پروژه به کهگیلویه می آید.

  به نقل پایگاه خبری نماینده کهگیلویه، عدل هاشمی پور از سفر وزیر نفت به دهدشت خبر داد و اظهار داشت: جهت سرعت‌ بخشیدن به مراحل پیشرفت ساخت پتروشیمی و رفع موانع موجود، بازدید مهندس زنگنه ضروری است و به همین منظور رایزنی لازم را انجام داده‌ایم.

  نماینده کهگیلویه در مجلس شورای اسلامی زمان این بازدید را فردا پنجشنبه ۹۶/۱۱/۱۹ عنوان و تصریح کرد: به حول و قوه الهی، حسن نیت و عزم جدی که مهندس زنگنه نسبت به پتروشیمی دهدشت دارند تصمیمات خوبی گرفته خواهد شد.

   

  تلاش دشمنان برای جلوگیری از فراگیر شدن اندیشه انقلاب اسلامی ایران

  در یادواره شهدای شهرک شهید رجایی لنده بر تلاش دشمنان برای جلوگیری از فراگیر شدن اندیشه انقلاب اسلامی ایران و توطئه های بازدارنده دشمنان در این حوزه تأکید شد.

  عدالتمند از رزمندگان دفاع مقدس در یادواره آبروی محله شهرک شهید رجایی لنده گفت: این مملکت متعلق به امام زمان بوده و حکومت شاه مشروب خوار بر آن روا نبوده .

  وی افزود: این مملکت و امت آن فرهنگ انتظار را سینه به سینه انتقال داده اند و با تأسی از راه و فرهنگ عاشورایی سیدالشهدا قدم برمی دارند و برای آزادی و آزادگی خود تلاش می کنند.

  این رزمنده دوران دفاع مقدس با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران از یک پشتوانه هزار ساله برخوردار بوده تصریح کرد: آزادی خواهی ملت ایران منبعث از همین فرهنگ مهدوی و مکتب حسینی بوده و در این راه از جان خود نیز می گذرند ولی ذلت نمی پذیرند.

  عدالتمند به توهین برخی افراد در فضای مجازی به انقلاب اسلامی یادآور شد: جامعه ما سرشار از احکام و احادیث دینی بوده و در این جامعه باید بدانیم کسی به دنبال آزادی لیبرال نبوده به گونه‌ای که درجریان نهضت ملی نفت دیدیم مردم به دنبال آزادی و استقلال و عزت ملی به رهبری روحانیت بودند.

  وی خاطرنشان کرد:حضور مستشاران آمریکایی در کشور و دریافت حق توحش از ملت ایران عزت ایرانی را زیر سؤوال می برد ولی انقلاب اسلامی با تامین امنیت ملی و عزت‌آفرینی ملی توانست امنیتی بی نظیر دردنیا برای این ملت تامین کند.

  سخنران مراسم یادواره آبروی محله شهدای شهرک شهید رجایی لنده به انتشار پیام انقلاب در جامعه جهانی ادامه داد: فراگیر شدن پیام انقلاب جوشش آن در میان ملت های آزادی‌خواه جهان استکبار جهانی را به وحشت انداخت و سعی کرده اند با حمایت و راه‌اندازی گروه‌های تروریستی بوکر حرام و داعش به مقابله با اندیشه انقلاب اسلامی بپردازند.

  عدالتمند به تعریف سیاستمدار صهیونیستی از انقلاب اسلامی ایران گفت: او انقلاب را زلزله ای برای جهان خواند و پس لرزه‌های آن را فراگیر شدن اندیشه‌های این انقلاب در سراسر جهان خواند.

  وی با اشاره به عدم حضور و استقبال جوانان از برنامه‌های فرهنگی افزود: ما باید با بصیرت‌افزایی و روشنگری در میان نسل جوان از انحراف در مسیر آنها جلوگیری و بصیرت جامعه را ارتقا ببخشیم.

   

  رمز موفقیت رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس لبیک واقعی به ولایت بود

  فرمانده ناحیه مقاومت بسیج لنده گفت: رزمندگان در دوران دفاع مقدس با احساس تعلق به ندای ولایت لبیک گفته و همین امر رمز پیروزی آنها در این دوران بوده است.

  علی محمدی در مراسم یادواره ابروی محله شهیدان میری، عزیزی و پناهیان در شهرک شهید رجایی شهرستان لنده اظهار داشت: یادواره شهدا فرصتی برای تکریم مقام شامخ شهدا و تجلیل از خانواده شهدا می باشد.

  وی افزود: شهدا و رزمندگان در دوران دفاع مقدس به ندای ولی فقیه زمان خود لبیک واقعی گفتند و از همه تعلقات دنیایی رستند تا توانستند به این مقام و قرب الهی دست یابند.

  فرمانده ناحیه مقاومت بسیج لنده در ادامه با اشاره به وجود دفاع‌های مقدس در ادوار مختلف انقلاب تصریح کرد: در این دوران عرصه‌های مختلف و دفاع‌های مقدسی وجود دارد که ارزش و جایگاه آنها کمتر از دفاع مقدس و شهادت نبوده است.

  محمدی با اشاره به تلاش دشمنان برای بدبین کردن جوانان و نوجوانان به نظام و انقلاب و ارزش‌های اسلامی یادآور شد: امروز لازم است روشنگری و بصیرت‌افزایی بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد تا جوانان ما بتوانند در برای هجمه های دشمنان ایستادگی کنند.

  وی خاطر نشان کرد: یادواره شهدا فرصت مناسبی برای روشنگری و بصیرت افزایی در میان نسل جوان بوده که باید از آن به نحو احسن استفاده کرد.

   

  پیش‌بینی ۸ درمانگاه تخصصی برای استان/پیشرفت ۹۵ درصدی بیمارستان یاسوج
  فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به پیش‌بینی ۸ درمانگاه تخصصی برای استان گفت: بیمارستان یاسوج بیش از ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در سال ۹۷ آماده بهره‌برداری خواهد بود.

  سردار یدالله بوعلی در آئین افتتاح خانه بهداشت روستای ایدنک با اشاره به رویکرد محرومیت‌زدایی سپاه گفت: سپاه و بسیج در راستای ارائه خدمات و رفع محرومیت در مناطق مختلف کشور و استان پروژه‌های خوبی را به بهره‌برداری رسانده است.

  وی افزود: در سطح استان پروژههای اشتغالزایی و محرومیت‌زدایی بسیاری اجرایی و به بهره‌برداری رسیده که نمونه عینی آن را در حوزه بهداشت و درمان با پیش‌بینی و طراحی چندین طرح خانه بهداشت و درمانگاه تخصصی می‌توان مشاهده کرد.

  فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه تصریح کرد: تعدادی از این پروژه‌ها با مشارکت و همراهی دستگاه علوم پزشکی و دستگاه‌های مختلف استان اجرایی و به بهره‌برداری رسیده است.

  سردار بوعلی یادآور شد: سپاه استان ۹ پروژه بهداشتی و درمانی را با مشارکت و یا به تنهایی در سطح استان طراحی، اجرا و به بهره‌‌برداری رسانده و افزایش آن مستلزم تلاش و همراهی سایر دستگاه‌های اداری می باشد.

  وی خاطر نشان کرد: بیمارستان یاسوج نمونه‌ای از پروژه‌های اجرایی شده در استان بوده که ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در سال ۹۷ به بهره برداری خواهد رسید.

  فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد به پیش‌بینی ۸ درمانگاه تخصصی برای استان اشاره و ادامه داد: ۲ درمانگاه یاسوج و گچساران احداث و به صورت کاملاً تخصصی به بهره‌برداری رسیده و مابقی در سال‌های آینده نیز احداث خواهند شد.

  سردار بوعلی با اشاره به کلنگ زنی ۴ پروژه اورژانس جاده‌ای در استان گفت: با مشارکت بانک انصار ۳پروژه خانه بهداشت در کمتر از سه ماه ساخته و به بهره‌برداری رسید و هر جایی که احساس کنیم مشکلی وجود دارد فوراً وارد عمل خواهیم شد.

   

   

  اهدای جهیزیه به ۴۰ زوج‌ جوان لنده ای تا پایان اسفندماه

  مسؤول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت لنده با اشاره به ضرورت ترویج سبک زندگی اسلامی گفت: در راستای حمایت و کمک به زوج‌های جوان به ۴۰ زوج جوان لنده ای جهزیه توسط بسیج سازندگی تا پایان اسفندماه اهدای خواهد شد.

  سید عادل موسوی با اشاره به بالا رفتن سن ازدواج در بین جوانان گفت: فراهم نمودن بستر ازدواج جوانان از سنت‌های حسنه‌ای است که باید در جوامع اسلامی مورد توجه قرار گیرد.

  وی افزود: امروز شرایط زندگی و ازدواج جوانان به دلایل مختلفی مشکل و سخت گردیده و باید همه دستگاهها و نهادهای فرهنگی و مذهبی در راستای حل این مشکلات و فراهم نمودن ازدواج آسان در جامعه تلاش کنند.

  مسؤول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت لنده تصریح کرد: بسیج سازندگی با رویکرد کمک به زوجهای جوان در سی و نهمین بهار انقلاب با یک برنامه‌ریزی مدون اقدام به اهدای ۴۰ جهیزیه به زوج‌های جوان کرده است.

  موسوی یادآور شد: این جهیزیه به صورت مشارکتی با زوج‌های جوان بوده و ارزش ریالی هرکدام بالغ بر ۷۰ میلیون ریال بوده که قریب به ۳۶ میلیون ریال آن را زوج‌های جوان و مابقی را بسیج سازندگی ‍پرداخت می‌کند.

  وی خاطر نشان کرد: این جهیزیه شامل ۲۴ قلم کالای ضروری زندگی بوده وتنها برای زوج‌های جوان قابل خرید می‌باشد.

   

  افتتاح ۵۰ مسکن مددجویی در کهگیلویه و بویراحمد/ غربالگری ۱۰۰۰ دانش‌آموز چرامی توسط سومین گروه جهادی سلامت
  مدیرعامل بنیاد وفاق سبز علوی از افتتاح ۵۰ مسکن مددجویی در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.

  میرحسین رستمی در جمع خبرنگاران با تبریک ایام الله دهه فجر به برنامه‌های سفر به استان کهگیلویه بویراحمد اشاره کرد و اظهار داشت: مراسم ازدواج ۱۴ نوعروس برگزار شد و با اعطای جهیزیه به این نوعروسان آنها زندگی مشترک خود را آغاز کردند.

  مدیرعامل بنیاد وفاق سبز علوی تصریح کرد: برنامه دیگری که در سطح استان انجام گرفت افتتاح قرارگاه جهاد توانمندسازی محرومین کشور بود که این قرارگاه به ریاست دکتر محسن رضایی ایجاد شده و خیریه‌ای برای همه خیریه‌ها در سطح کشور است.

  وی عنوان کرد: تاکنون ۱۱۰ خیریه با این قرارگاه قرارداد منعقد کردند و حمایت‌های فکری و اداری می‌کنند که با ایجاد قرارگاه در استان محل تجمع برای خیرین می‌شود که با حضور امام جمعه، فرمانده‌هان سپاه، نماینده ولی فقیه و سایر خیریه‌های که اینجا همفکری می‌کنند.

  مدیرعامل بنیاد وفاق سبز علوی گفت: از سال گذشته تاکنون ۵۰ خانه با مشارکت کمیته امداد شروع شده که امروز افتتاح می‌شود و کلنگ ۵۰ خانه دیگر به زمین زده می‌شود که بخشی از اعتبار احداث این خانه‌ها توسط بنیاد وفاق سبز، زمین‌ها از طرف بنیاد مسکن اهداء شده، کمیته امداد و سایر خیریه ها دیگر تأمین می‌شود که برای هر خانه ۳۵ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

  رستمی با بیان اینکه چهارمین مدرسه تک کلاسه در استان افتتاح می‌شود، گفت: سومین گروه جهادی سلامت وارد استان شدند که یک هزار نفر از دانش‌آموزان در چرام را غربالگری می‌کنند.

  وی بر تقویت توانمندسازی روستایی برای سال ۹۷ تأکید کرد و گفت: از سال ۸۸ تاکنون با مشارکت کمیته امداد توانستیم ۳۷۰ خانه در روستاها احداث کنیم، سه سفر جهادی به استان و احداث ۴ مدرسه را داشتیم و هر ماه بحث پوشاک و کمک هزینه و۲۸۰ دانش‌آموز را در دو دوره آموزش و پرورش تحت پوشش بنیاد بردیم.

  این مسؤول با اشاره به طرح نذر کتاب اشاره کرد و گفت: بیش از ۸۰ هزار کتاب توسط خیرین در طرح نذر کتاب اهداء و به استان اهداء کردیم که در کتابخانه‌ها و مساجد قرار گرفتند.

  وی در پایان خاطرنشان کرد: بنیاد وفاق سبز علوی سال جاری در سطح ملی بیش از ۵۰ میلیارد ریال توانستیم کمک رسانی در همه بخش‌های مختلف حمایتی، توانمندسازی فرهنگی، درمانی موضوع از همه مهمتر مسائل مذهبی و کارآفرینی مددجویان داشته باشیم.

   

   ۸ درمانگاه تخصصی در کهگیلویه و بویراحمد احداث می‌شود

  فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد از احداث هشت درمانگاه تخصصی با مشارکت سپاه در این استان خبر داد.

   

  خانه بهداشت روستای «ایدنک» از توابع شهرستان لنده ظهر امروز با حضور فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد، معاون بانک انصار کشور و جمعی از مسئولان شهرستانی افتتاح شد.

  سردار یدالله بوعلی در این آئین اظهار داشت: سپاه پاسداران در حوزه محرومیت‌زدایی پروژه‌های متعددی در زمینه‌های مختلف در دست اجرا دارد‌.

  وی افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ۹ پروژه در حوزه سلامت به صورت مستقل کمک کرده که بیمارستان یاسوج با ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی رو به اتمام است.

  فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: از دیگر پروژه‌های سپاه می‌توان به احداث هشت درمانگاه تخصصی اشاره کرد که تاکنون ۲ مورد از این پروژه‌ها به مرحله اجرا درآمده است.

  بوعلی عنوان کرد: در هرجایی که احساس کردیم نیاز به مشارکت و همکاری وجود دارد ورود پیدا کرده‌ایم و طرح‌های مختلفی که در زمینه بهداشت داشته‌ایم با استقبال خوب دانشگاه علوم پزشکی روبه رو شده است.

  معاون بانک انصار کشور هم در آیین ضمن گرامیداشت دهه پرفروغ و مبارکه فجر، اظهار داشت: بانک انصار عضو لاینفک سپاه انقلاب اسلامی است که با مشارکت و همکاری با سپاه و شبکه بهداشت و درمان نسبت به ساخت خانه بهداشت در مناطق محروم اقدام می‌کند.

  مجید عباس‌نژاد حقیقی افزود: در سال ۹۶ قراردادی با مشارکت بسیج سازندگی و شبکه بهداشت و درمان بسته شده است که ۷۰ واحد خانه بهداشت را در چندین استان مختلف محروم به اتمام برسانند.

  وی به تفاهم‌نامه بین بانک انصار و کمیته امداد اشاره و بیان کرد: اهدای سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان کمک‌هزینه جهیزیه به یک هزار نوعروس از مهم‌ترین مفاد این تفاهم‌نامه است.

   ۲ پروژه بهداشتی در یاسوج و لنده افتتاح و کلنگ زنی شد

  دو پروژه پایگاه بهداشت و درمانی محله سادات گچساران و خانه بهداشت روستای «ایدنک» از توابع شهرستان لنده افتتاح و کنگ زنی شد.

  خانه بهداشت روستای «ایدنک» از توابع شهرستان لنده با حضور مسئولان کشوری و استانی افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

  معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد در آئین افتتاح خانه بهداشت روستای ایدنک، افزود: خانه بهداشت روستای ایدنک شهرستان لنده با زیربنای ۱۰۰ متر مربع و اعتباری افزون بر ۹۰ میلیون تومان با مشارکت بانک انصار احداث شده است.

  ابراهیم نعیمی با بیان اینکه اولین بهروز خانه بهداشت روستای ایدنک شهید شد، افزود: هم اکنون بهورز این خانه بهداشت طبق ارزیابی‌های صورت گرفته به عنوان بهورز نمونه انتخاب شده است.

  وی با تاکید بر اینکه ارتقاء وضعیت بهداشت از مهمترین اولویت‌های مجموعه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی است، ادامه داد: در این زمینه نگاه به مناطق محروم و روستاییی خاص بوده و از هیچ کوششی دریغ نمی‌شود.

  معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به سفرهای دوره‌ای خود به مناطق مختلف استان بیان کرد: بازدید مستمر و دوره‌ای از تمامی مراکز بهداشتی و درمانی در مناطق مختلف استان بویژه روستاها در دستور کار است.

  کلنگ زنی پایگاه بهداشت و درمانی محله سادات گچساران

  پایگاه بهداشت و درمانی محله سادات گچساران با حضور فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد، معاون بانک انصار کشور، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان، فرماندار گچساران و برخی مسئولان محلی کلنگ زنی شد.

  نعیمی افزود: پایگاه بهداشت و درمانی محله سادات گچساران در زمینی به مساحت ۴۰۰ متر مربع و با زیربنای ۱۸۰ متر مربع با مشارکت بسیج سازندگی و همکاری شهرداری دوگنبدان احداث می‌شود.

  وی با بیان اینکه تجهیز و تامین نیروی انسانی مورد نیاز این مرکز توسط دانشگاه علوم پزشکی انجام می‌شود، بیان کرد: با پیگیری‌های انجام شده زمین این مرکز توسط شهرداری و اعتبار مورد نیاز نیز توسط بسیج سازندگی تامین شده است.

  نعیمی اعتبار مورد نیاز برای احداث پایگاه بهداشت و درمانی محله سادات گچساران را ۳۰۰ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: این پروژه تا هفته دولت سال آینده افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

  فرمانده سپاه فتح، امام جمعه، فرماندار ، معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان، اعضای شورای شهر و شهردار گچساران از پروژه در دست ساخت درمانگاه تخصصی شفا بازدید و از نزدیک در جریان روند اجرای پروژه قرار گرفت.

   

   

  این مطلب بدون برچسب می باشد.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.