جدیدترین خبرها
صفحه نخست / دسته‌بندی نشده
 • وعده ۳۰ هزار شغل استاندار کهگیلویه و بویراحمد در برنامه زنده «فرمول یک» / تعریف جالب احمدی از مکان‌های گردشگری استان / این مکان‌ها «خفن» هستند

  کهگیلویه و بویراحمد ۵ هزار چشمه، و ۵۰۰ رودخانه دائمی و فصلی دارد، و آب و هوای آن چهار فصل می‌باشد به طوریکه تفاوت دما در تابستان در سردترین و گرمترین نقطه گاهی تا بالای ۳۰ درجه می‌رسد، پای قله دنا هوای سرد و در گچسارن نفتی هم آن وضعیت را داریم.

  اشتراک گذاری
  17 بهمن 1396
  کد مطلب : 313901

  استاندار کهگیلویه و بویراحمد در برنامه زنده تلویزیونی فرمول یک شبکه یک شرکت کرد و به سووالات علی ضیا مجری برنامه پاسخ داد.

  به گزارش کبنا از یاسوج، امشب ساعت ۲۰ علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در برنامه زنده تلویزیونی «فرمول یک» شبکه یک شرکت کرد و به سووالات علی ضیا پاسخ داد.

  در این برنامه‌ زنده تلویزیونی استاندار کهگیلویه و بویراحمد به ظرفیت‌های گردشگری، طبیعی، معادن و نفت این استان اشاره کرد و هنگامی که تصویر زیبای از کوه‌گل به نمایش درآمد، «علی ضیاء» گفت عجب جای خفنی که استاندار در واکنش به این سخن، اظهار کرد: انشاء‌الله اگر هموطنان‌مان، شما و همکاران شما به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر کنند، جاهای خفن زیادی وجود دارد که می‌توانند از آنها بازدید به عمل آورند.

  «ضیا» از کلمه خفن احمدی تعجب کرد و خندید و گفت: آقای استاندار گفت: «خفن»

  اما در این برنامه استاندار به ظرفیت‌های گردشگری استان پرداخت و اظهار داشت: کهگیلویه و بویراحمد ۵ هزار چشمه، و ۵۰۰ رودخانه دائمی و فصلی دارد، و آب و هوای آن چهار فصل می‌باشد به طوریکه تفاوت دما در تابستان در سردترین و گرمترین نقطه گاهی تا بالای ۳۰ درجه می‌رسد، پای قله دنا هوای سرد و در گچسارن نفتی هم آن وضعیت را داریم.

  وی گفت: راز و رمزهای زاگرس را در صورت سفر به این استان خواهید دید که خداوند موهبت‌های زیادی را به این استان داده است و از هموطنان‌مان می‌خواهیم که به استانی که این همه موهبت‌های الهی، طبیعی و فرهنگی و تاریخی دارد، سفر کنند و پول‌هایشان را در کشورهای حاشیه خلیج فارس هزینه نکنند و به استان کهگیلویه و بویراحمد بیایند، تا این جاذبه‌ها را ببیند.

  هتل پنج ستاره در استان کهگیلویه و بویراحمد نداریم، اما هتل‌‌های در حد ۴ ستاره در یاسوج، دهدشت و گچساران داریم و یک هتل ۵ ستاره در حال ساخت داریم که ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

  وی افزود: ظرفیت‌های گردشگری استان را در حوزه‌های شهری و روستایی شناسایی کردیم و ما به دنبال گردشگری واقعی در این استان هستیم و بومی‌گردی را در استان در حال راه‌اندازی هستیم که الحمدالله نقاط گردشگری استان شناسایی شده، تا مورد تایید گردشگران خارجی و داخلی باشد.

  استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه ما در حال حاضر در این استان گردشگری به معنای واقعی نداریم، افزود: باید زیرساخت‌ها و محیط‌های گردشگری را برای گردشگران آماده کنیم.

  وی افزود: این استان بین چهار استان بزرگ چهارمحال بختیاری، فارس، خوزستان و اصفهان قرار دارد و جمعیت زیادی هر ساله به این استان سفر می‌کنند. و بعد از شهریورماه دمای هوا بسیار مناسب است که پایان هفته و اعیاد مردم به عنوان گردشگر به استان کهگیلویه و بویراحمد می‌آیند. اما استان متناسب با حجم مسافر و گردشگران از وضعیت خوبی به لحاظ زیرساخت‌ برخوردار نیست.

  احمدی گفت: ما باید زیرساخت‌ها را در استان تقویت کنیم که این برخاسته از مشکل سرمایه گذاری هستیم و ماید باید شرایط مطبوعی را برای گردشگران ایجاد کنیم که وقتی به استان سفر می‌کنند از آن استفاده کنند. باید بستر را آماده کنیم که گردشگر می‌آید با جاده ایمن و مجتمع‌های رفاهی و تفریحی به خوبی استفاده ببرد.

  استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ما برنامه‌ریزی کرده‌ایم که به سمت گردشگری واقعی برویم و بومگردی را توسعه دهیم که از درخواست‌های گردشگران خارجی هم هست و در این راستا واحدهایی در سطح استان ایجاد شده و مکان‌هایی نیز برای ایجاد بومگردی شهری، روستایی و عشایری شناسایی شده است.

  احمدی به ظرفیت هتل‌های استان اشاره داشت و عنوان کرد: احداث هتل‌های چندستاره از دیگر برنامه‌های ما است، هم‌اکنون یک هتل چهارستاره با ظرفیت حدود ۲۰۰ نفر در شهر یاسوج وجود دارد و یک هتل چهارستاره نیز در حال احداث بوده و از پیشرفت فیزیکی خوبی برخوردار است.

  وی ابراز داشت: کهگیلویه وبویراحمد استانی است که بین چند استان بزرگ قرار دارد واقلیم استان به گونه است که تا خرداد ماه شاهد یک هوای مطبوع هستیم اما مشکی که ما داریم مسافرانی که آخر هفته به این استان می‌آیند، مشکل سرمایه گذاری داریم.

  در همین حین «علی ضیا» مجری برنامه زنده تلویزیونی فرمول یک خطاب به استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: من معنی این زیرساخت‌ها را نمی‌فهم، هر مسوولی که اینجا می‌آید حرف از زیر ساخت می‌زند.

  در ادامه استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ما در حال اتصال مرکز استان به شبکه ریلی کشور هستیم و اعتبار ۱۵ میلیادر تومانی را قرار دادیم که حمل ونقل هوایی و زمینی هموار شود.

  استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به این سوال «علی ضیا» مبنی بر اینکه اگر آقای روحانی به شما بگوید، تا زمانی که من هستم و شما هم استاندار هستید؟ چه مشکلاتی از استان را برطرف خواهید کرد، اظهار داشت: مشکلات متنوع است و الان هم کارهای در دست اجرا است، این استان از لحاظ ظرفیت قابلیت های خوبی دارد.

  وی ابراز کرد: گردشگری ظرفیت‌های خوبی دارد که داریم زیرساخت‌ها را تقویت می‌دهیم که بخشی از این اعتبارات روستایی به سمت گردشگری حمایت می‌کنیم اگر ما بتوانیم یک گردشگری مردم محور را با توجه به استعدادهای طببیعی دنبال کنیم ما می‌توانیم در سه حوزه را دنبال کنیم.

  احمدی افزود: مسئله دوم استان کشاورزی هست و هم در جنوب و هم در شمال دشت‌های خوبی داریم که در حوزه کشاورزی دنبال تکمیل پروژه‌ها هستیم که سرمایه گذاری‌های خوبی انجام شده است که باید تکمیل گردد و ما در چند محصول رتبه‌های چهارم تا دهم را داریم که در تولید محصولات باغی و مرکبات تولید خوبی داریم و به دنبال فرآوری و صنایع تبدیل هستیم که با عنایات مقام معظم رهبری یک میلیارد و پانصد میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی دادند و چهار موسسه مالی هم شش هزار میلیارد سرمایه گذاری می‌کنند که دولت یک برنامه خوبی برای اشتغال روستایی گذشته است که به دنبال این هستیم که این منابع را به طور هدفمند به سمت این پروژه‌ها هدایت کنیم.

  احمدی در ادامه گفت: وزیر نفت پنجشنبه استان کهگیلویه و بویراحمد سفر می‌کند که ۴ پتروشیمی گچساران، دهدشت و دنا به دلیل اشتغالزایی تکمیل می‌شود و هفته گذشته با آقای تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه و بودجه از فاز اول و دوم پتروشیمی گچساران نیز بازدید کردیم.

  وی در ادامه نیز به ظرفیت‌های کشاورزی و باغداری استان نیز اشاره کرد و گفت: شبکه‌های آبیاری خوبی در استان وجود دارد که این استان در تولید ۴ محصول کشاورزی رتبه اول را دارد.

  نماینده عالی دولت به مسئله اشتغال نیز گریزی زد و گفت: از هر ۱۰۰ میلیون اعتبار یک شغل پایدار ایجاد خواهد که ما ۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته‌ایم و ما به طور متوسط سالیانه حداقل ۵ الی ۶ هزار و حداکثر ۱۰ هزار شغل ایجاد می‌کنیم.

  ضیاء گفت: یعنی شما در طی سه سال ۳۰ هزار شغل ایجاد خواهید کرد که استاندار تلویحاً این را پذیرفت.

  استاندار تصریح کرد: به دنبال تکمیل کارخانه‌های سیمان هستیم و نمی‌توانیم عدد دقیقی برای رفع بیکاری اعلام کنیم.

  احمدی در پایان تاکید کرد: نرخ بیکاری استان که برآورد کرده‌اند حدود ۱۵ الی ۱۶ درصد است که یک بحث بیکاری فصلی وبحث دیگر بیکاری ساختاری است.

  استاندار با اشاره به معضل بیکاری ابراز داشت: مشکلات متنوع هستند و به طور طبیعی کارهایی در گذشته انجام شده است و در آینده کارهایی باید انجام بگیرد واین استان ظرفیت‌ها و قابلیت‌های خوبی دارد و ما می‌توانیم در حوزه انرژی رشد کنیم و ما هم از نظر تولید نفت و گاز جایگاه خوبی داریم به طوری که در گاز رتبه دوم را داریم.

  وی اظهار کرد: ۳% درصدی که برای مناطق نفت خیز و مناطق محروم وجود دارد در حال تزریق شدن هستند که ما ۴ پتروشیمی بزرگ داریم که ۲ پتروشیمی گچساران، دهدشت و دنا که در برنامه‌های من هستند و به دنبال تکمیل آنها هستیم و در مورد دهدشت شنبه در آنجا حضور پیدا خواهیم.

   

   

   

     

  این مطلب بدون برچسب می باشد.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.