جدیدترین خبرها
صفحه نخست / دسته‌بندی نشده
 • گروه B جام‌جهانی فوتبال عجب گروهی است / ایران آریایی در مصاف با غول‌های فوتبال جهان

  به گونه ای که دروازه‌های فوتبال دنیا بیش از همیشه به روی تیم کشورمان باز خواهد شد و صادرات بازیکن و درخواست مسابقات تدارکاتی توسط تیم‌های معتبر کوچک‌ترین چشم انداز آن خواهد بود.

  اشتراک گذاری
  14 بهمن 1396
  کد مطلب : 312681

  تحلیل و بررسی گروه‌های فوتبال جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه توسط کارشناس و مفسر فوتبال

  به گزارش کبنااسپورت، جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ بیست و یکمین دورهٔ جام جهانی فوتبال است که از ۱۴ ژوئن ۲۰۱۸ تا ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۸ در کشور روسیه برگزار خواهد شد.

  برای آگاهی بیشتر مخاطبین و علاقه مندان به ورزش فوتبال و خصوصاً تیم ملی ایران یکی از کارشناسان ورزشی کبنانیوز به بررسی گروه‌های مختلف جام جهانی پرداخته که در گزارش‌هایی این بررسی‌ها به اطلاع رسانده می‌شود که در اولین یادداشت به بررسی گروه ایران در جام جهانی روسیه می‌پردازیم.

   

  در ادامه بررسی گروه‌های حاضر در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به گروه کشورمان یا همان گروه B می‌رسیم. مراکش تیم بسیار قدرتمند، فیزیکی و البته خطرناک شمال قاره افریقا بازیکنان شاغل فراوانی در لیگ‌های معتبر اروپایی دارد.

  با وجود اینکه در این زمینه کفه ترازو به نفعش سنگینی می‌کند، اما اگر بتوانیم از آن‌ها ۱ یا حتی ۳ امتیاز بگیریم و در حالتی خوشبینانه پرتغال و اسپانیا به تساوی رضایت داده و امتیازات را تقسیم نمایند که احتمالش دور از ذهن هم نیست، دو بازی باقیمانده ایران بسیار جذاب، به یاد ماندنی و قابل ثبت در اذهان ۸۵ میلیون ایرانی داخل و خارج از کشور خواهد بود.

  صحبت از دو غول دنیای فوتبال شد. پرتغالی که به احتمال زیاد شاهد آخرین حضور کریس افسانه ای‌اش در بزرگ‌ترین آوردگاه فوتبالی خواهد بود.

  کریسی که دین خویش را به فوتبال پرتغال و جهان ادا کرده و قصد دارد در ۳۲ سالگی ضمن تودهنی زدن به تمامی منتقدانش، پرتغال را در جام جهانی به بالاترین جایگاه ممکنه رسانده تا یک خداحافظی غیر رسمی و البته شکوهمند با جام‌های جهانی داشته باشد.
  قبول دارم کریس و رئال افت کرده‌اند، اما داستان جام جهانی برای رونالدوی تمام ناشدنی بسیار متفاوت بوده و قطعاً انگیزه‌های شخصی و ملی فراوانی خواهد داشت.

  اگر اسپانیا را بزرگ‌ترین تیم حال حاضر فوتبال دنیا ندانیم، اما بدون تردید یکی از سه تیم برتر جهان بوده و می‌خواهد خاطرت تلخ جام جهانی ۲۰۱۴ و یورو ۲۰۱۶ را زیر خاک مدفون نموده و باز هم به دنیا بگوید که بدون ژاوی، فابرگاس، کاسیاس، پدرو، داوید ویا، تورس، پویول و بسیاری از بزرگان اسبق تیم ملی می‌تواند پوزه تمام حریفان را به خاک مالانده و آن‌ها را زیر مشت و لگد تیکی تاکای خویش له و لورده کند.

  آری لالیگا با فاصله ای کهکشانی بزرگ‌ترین و معتبرترین لیگ فوتبال جهان است. بارسلونا، رئال مادرید، اتلتیکو مادرید، والنسیا و….. اوه خدای من چه نام‌های بزرگی. اسپانیا نمی‌خواهد با عدم نتیجه گیری بیش از این اعتبار لالیگا را خدشه دار نموده و مورد تمسخر سایر رقبایش قرار گیرد.

  می‌خواهد باز هم تاج پادشاهی را بر سر نهاده و نشان دهد که افتش تنها یک شانس و فرصتی کوتاه جهت ریکاوری فوتبال عقب افتاده دنیا و تیم‌هایی بوده است که در خواب خرگوشی فرو رفته بودند.

  لذا احتمالاً اسپانیای ۲۰۱۸ با وجود ایسکو، موراتا، داوید سیلوا، سرخیو روبرتو و اسنسیو مجازات سختی برای جام جهانی در نظر گرفته و قصد دارد انتقامی خونین از این جام ۶٫۱۸ کیلویی و تمامی رفقای ریز و درشتش بگیرد.

  لذا بزرگ‌ترین افتخار ممکنه که حتی در رویاهایمان هم حدسش را نمی‌زدیم، برای تیم ملی کشورمان محقق شده و همین جای بسی خوشحالی دارد که در پربازدید ترین بازی‌های جام جهانی، فوتبال ملی و بازیکنان مستعد کشورمان از چشم تیزبین ایجنت ها و تیم‌های تراز اول گیتی پنهان نخواهند ماند.

  این جمله محسن بابادی را در ذهنتان حک نموده که بازی با پرتغال کریس و اسپانیای افسانه ای اقبال و رویکردی جهانی همچون ۱۹۹۸ فرانسه به سمت فوتبال کشورمان خواهد داشت.

  به گونه ای که دروازه‌های فوتبال دنیا بیش از همیشه به روی تیم کشورمان باز خواهد شد و صادرات بازیکن و درخواست مسابقات تدارکاتی توسط تیم‌های معتبر کوچک‌ترین چشم انداز آن خواهد بود.
  البته تا یادم نرفته بگویم که کارلوس کیروش وجب به وجب فوتبال اسپانیا و پرتغال را از بر بوده و قطعاً مقابل آن‌ها انگیزه ای دوچندان خواهد داشت.

  =============================

  نویسنده…محسن بابادی…مفسر و تحلیگر فوتبال

   

   

  این مطلب بدون برچسب می باشد.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.