وضعیت جامعه پرستاری کهگیلویه و بویراحمد مطلوب است

چکیده: اعطای پروانه صلاحیت حرفه ای پرستاران بی شک به ارتقا کیفیت مراقبت های پرستاری کمک شایانی خواهد کرد و ارائه خدمات را بهبود خواهد بخشید.

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: وضعیت جامعه پرستاری و کادر پرستاری بیمارستان‌های استان کهگیلویه و بویراحمد مطلوب است.

به گزارش کبنا، غلامعباس سبز در همایش گرامی‌داشت تجلیل از ۷۵ پرستار نمونه استان کهگیلویه و بویراحمد با تسلیت شهادت حضرت زهرا(سلام‌الله علیها) و گرامی‌‎داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، افزود: فلاسفه، ادیان الهی، ادیبان و اسطوره سرایان در طول تاریخ نقش برجسته ای برای مقام پرستار توصیف کردند که در تمامی آثار هویدا بوده و جایگاه حضرت زینب در دین و آیین ما نیز کاملا والا و مشخص است.

وی محدود کردن نقش پرستار به امور مراقبه را بی مهری دانست و اذعان کرد: نام پرستار در برگیرنده اجماعی از واژه هاست و نمی توان نام پرستار را از مراقبه، رازداری و همدردی جدا دانست.

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی استان در ادامه با بیان اینکه حدود یک هزار و ۵۰۰ پرستار  و کادر پرستاری در بیمارستان های دولتی استان در حال ارائه خدمت هستند، گفت: وضعیت میانگین کشوری کادر پرستاری حرفه ای به تخت موجود مطلوب است.

وی اضافه کرد: خوشبختانه نسبت به شاخص های آماری، تناسب مطلوبی در استان برقرار است و با در مدار ارائه خدمات قرار گرفتن بیمارستان های جدید الاحداث استان قطعا شاهد وضعیت مناسبتری برای جامعه پرستاری خواهیم بود.

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد اعطای پروانه صلاحیت حرفه‌ای، ایجاد مراکز مشاوره مراقبت پرستاری در منزل، تصویب تعرفه گذاری خدمات پرستاری در منزل در شورای عالی، قانون بهره وری بالینی برای پرستاران و ابلاغ دستورالعمل تحویل نوبت کاری را از جمله مهمترین دستاوردهای جامعه پرستاری در سطح کشوری و استانی عنوان کرد.

دکتر سبز افزود: در تربیت پرستار مباحث تئوری باید در کنار کار عملی لحاظ شود، که این دو متمم هم هستند و نباید اولویت را به یکی از این دو جنبه داد.

وی همچنین در خصوص طرح اعطای پروانه صلاحیت حرفه ای پرستاران گفت: اعطای پروانه صلاحیت حرفه ای پرستاران بی شک به ارتقا کیفیت مراقبت های پرستاری کمک شایانی خواهد کرد و ارائه خدمات را بهبود خواهد بخشید.

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی استان، بیان داشت: اصلاح چارت پرستاری و تلاش برای حل مطالبات این قشر توسط  وزارت و عدم وابستگی حقوق جامعه پرستاری به درآمدهای اختصاصی بیمارستان ها از گام های مهمی است که اکنون در جریان است و قاطعانه از جانب رئیس دانشگاه در حال پیگیری است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.