جدیدترین خبرها
صفحه نخست / دسته‌بندی نشده
 • وضعیت جامعه پرستاری کهگیلویه و بویراحمد مطلوب است

  اعطای پروانه صلاحیت حرفه ای پرستاران بی شک به ارتقا کیفیت مراقبت های پرستاری کمک شایانی خواهد کرد و ارائه خدمات را بهبود خواهد بخشید.

  اشتراک گذاری
  13 بهمن 1396
  کد مطلب : 312488

  سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: وضعیت جامعه پرستاری و کادر پرستاری بیمارستان‌های استان کهگیلویه و بویراحمد مطلوب است.

  به گزارش کبنا، غلامعباس سبز در همایش گرامی‌داشت تجلیل از ۷۵ پرستار نمونه استان کهگیلویه و بویراحمد با تسلیت شهادت حضرت زهرا(سلام‌الله علیها) و گرامی‌‎داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، افزود: فلاسفه، ادیان الهی، ادیبان و اسطوره سرایان در طول تاریخ نقش برجسته ای برای مقام پرستار توصیف کردند که در تمامی آثار هویدا بوده و جایگاه حضرت زینب در دین و آیین ما نیز کاملا والا و مشخص است.

  وی محدود کردن نقش پرستار به امور مراقبه را بی مهری دانست و اذعان کرد: نام پرستار در برگیرنده اجماعی از واژه هاست و نمی توان نام پرستار را از مراقبه، رازداری و همدردی جدا دانست.

  سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی استان در ادامه با بیان اینکه حدود یک هزار و ۵۰۰ پرستار  و کادر پرستاری در بیمارستان های دولتی استان در حال ارائه خدمت هستند، گفت: وضعیت میانگین کشوری کادر پرستاری حرفه ای به تخت موجود مطلوب است.

  وی اضافه کرد: خوشبختانه نسبت به شاخص های آماری، تناسب مطلوبی در استان برقرار است و با در مدار ارائه خدمات قرار گرفتن بیمارستان های جدید الاحداث استان قطعا شاهد وضعیت مناسبتری برای جامعه پرستاری خواهیم بود.

  سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد اعطای پروانه صلاحیت حرفه‌ای، ایجاد مراکز مشاوره مراقبت پرستاری در منزل، تصویب تعرفه گذاری خدمات پرستاری در منزل در شورای عالی، قانون بهره وری بالینی برای پرستاران و ابلاغ دستورالعمل تحویل نوبت کاری را از جمله مهمترین دستاوردهای جامعه پرستاری در سطح کشوری و استانی عنوان کرد.

  دکتر سبز افزود: در تربیت پرستار مباحث تئوری باید در کنار کار عملی لحاظ شود، که این دو متمم هم هستند و نباید اولویت را به یکی از این دو جنبه داد.

  وی همچنین در خصوص طرح اعطای پروانه صلاحیت حرفه ای پرستاران گفت: اعطای پروانه صلاحیت حرفه ای پرستاران بی شک به ارتقا کیفیت مراقبت های پرستاری کمک شایانی خواهد کرد و ارائه خدمات را بهبود خواهد بخشید.

  سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی استان، بیان داشت: اصلاح چارت پرستاری و تلاش برای حل مطالبات این قشر توسط  وزارت و عدم وابستگی حقوق جامعه پرستاری به درآمدهای اختصاصی بیمارستان ها از گام های مهمی است که اکنون در جریان است و قاطعانه از جانب رئیس دانشگاه در حال پیگیری است.

  این مطلب بدون برچسب می باشد.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.