جدیدترین خبرها
صفحه نخست / دسته‌بندی نشده
 • تجمع کارگران جلوی استاندار و «تاجگردون» / تاجگردون ناراحت شد / آقای دلاویز در حال پیگیری کارتان است

  تاجگردون تصریح کرد: حالا در هر صورت این کار به دراز کشیده شد، اما در عین حال پرونده شما هفته گذشته توسط آقای دلاویز که تلاش زیادی نیز در این خصوص داشته اند، در حال پیگیری است.

  اشتراک گذاری
  13 بهمن 1396
  کد مطلب : 312436

  بیش از ۶۰ کارگر اخراجی شرکت نفت و گاز گچساران برای چندمین بار با تجمع در مقابل ساختمان فرمانداری گچساران، خواستار بازگشت به کار و پرداخت معوقات حقوقی و بیمه خود شدند.

  به گزارش کبنا، همزمان با سفر علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد به شهرستان گچساران، عده‌ای از کارگران شرکت نفت که به صورت حجمی از طریق شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران مشغول به کار شدند، ابتدای اسفند ۹۵ از کار اخراج، و با تجمع مقابل فرمانداری از مسوولان خواستند که وضعیت آنها را مورد رسیدگی قرار دهند.

  علت این اقدام اعتراضی اخراج ناگهانی حدود ۶۰ نفر از کارگران حوزه حراست نفت و گازگچساران در سال گذشته عنوان شد و آنان خواستار بازگشت به کار و پرداخت معوقات حقوقی و نیز بیمه خود هستند.

  این کارگران معترض پس از تجمع و شنیدن توضیحات جعفر گوهرگانی معاون هماهنگی و امور اقتصادی استاندار کهگیلویه وبویراحمد، وقتی قانع نشدند، از  غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خواستند که برای آنها کاری انجام دهد و به برای قول‌های عملی نشده مسوولان چاره‌اندیشی کند.

  یکی از کارگران اخراجی خطاب به نماینده گچساران و باشت در مجلس، گفت: آقای تاجگردون از اخراج ما یکسال می‌گذرد به جز شخص جنابعالی کسی جوابگوی مشکل ما نبوده است و ما نیز به احترام شما و فرماندار تاکنون هیچ حرکتی خلاف مقررات انجام نداده‌ایم.

  وی افزود: ما تنها نامه‌نگاری کرده و ادای حق کرده‌ایم ما را به حق خود برسانید دیگران چون کسی را داشته‌اند، سر کار خود مانده‌اند، اما ما چون کسی را نداشتیم، اکنون بیکار شده‌ایم. ما ۴۸ نفر بودیم که لیست ما به بیش از ۱۰۰ نفر و سپس به ۱۸۰ رسید، ما طلب‌هایی که از شرکت نفت داریم حداقل یک ماه تا دوماه حقوق است، و ما ۴۸ نفر هستیم.

  این کارگر معترض تصریح کرد: متاسفانه لیست اضافه شده و کارهای که مسئولین خود می‌خواستند را انجام داده‌اند، متاسفانه شب گذشته کسانی را در مجموعه این شرکت به کار واداشته‌اند، ما مانع نان خوردن کسی نیستیم اما اولویت باید از ما باشد بعد دیگران.

  در ادامه غلامرضا تاجگردون، نماینده گچساران و باشت درمجلس نیز در واکنش به این سخنان اظهار داشت: اولاً کار خوبی نکردید که جلوی استاندار تجمع کردید، اما به هرحال اشکال ندارد، من نیز معتقدم این لیست زیاد شده و من نیز همواره این موضوع را بیان کرده‌ام.

  وی افزود: روز گذشته از مدیرعامل شرکت نفت و گاز گچساران سووال کردم که نیروهای که قرار است جذب شوند، باید از این افراد باشد که وی اظهار کرد به روی چشم و من نیز گفتم چهار نفر از منطقه کمبل در این لیست را جذب کن اگر نیروی دیگری گرفته شود، حق نیست.

  تاجگردون تصریح کرد: حالا در هر صورت این کار به دراز کشیده شد، اما در عین حال پرونده شما هفته گذشته توسط آقای دلاویز که تلاش زیادی نیز در این خصوص داشته اند، در حال پیگیری است.

  وی ادامه داد: اصرار ما بر جذب ۷۰ نفر نیروی اولیه است نه ۳۰۰ نفر و از آنها نیز قول گرفتیم که هر نیرویی که قصد اضافه شدن آن را داشته باشند باید از شما باشد این سخن ما با آقایان بود که فکر کنم به آن عمل کنند اما زمان آن مشخص نیست.

  این مطلب بدون برچسب می باشد.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.