جدیدترین خبرها
صفحه نخست / دسته‌بندی نشده
 • تشکیل شورای زنان مجمع خیرین سلامت در لنده

  شورای مشارکت‌های مردمی زنان مجمع خیرین سلامت شهرستان لنده تشکیل شد.

  اشتراک گذاری
  13 بهمن 1396
  کد مطلب : 312316

  شورای مشارکت‌های مردمی زنان مجمع خیرین سلامت شهرستان لنده تشکیل شد.

  شورای مشارکت‌های مردمی زنان مجمع خیرین سلامت شهرستان لنده در سالن کنفرانس شبکه بهداشت و درمان این شهر تشکیل شد.

  امراله خانی، مدیر شبکه بهداشت و درمان لنده گفت: باتوجه به نقش آفرینی مؤثر زنان به عنوان رکن اساسی خانواده و بمنظور مشارکت فعال تر زنان در عرصه‌های سلامت، بهداشت و درمان کشور و بهره گیری از ظرفیت‌های مختلف آنان در این عرصه، شورای مشارکت‌های مردمی زنان خیرین سلامت کشور تشکیل شد.

  وی ضمن اشاره به خلاهای موجود در حوزه سلامت شهرستان لنده، اساس این شورا را تکیه بر نقش محوری زنان در همیاری و حمایت دانست و ابراز امیدواری کرد با کمک بانوان نیک اندیش گوشه ای از مشکلات بهداشت و درمان شهرستان لنده مرتفع شود.

  وی، یکی از وظایف مجمع خیرین را تبلیغ دانست و اظهار داشت: تبلیغ خیرین، تشویق دیگران به کار خیر است و با تشکیل کارگروه‌های مختلف سعی در جذب مشارکت‌های مردمی جهت ارتقا سلامت شهرستان داشته باشند.

  در ادامه رئیس شورای مشارکت‌های مردمی زنان مجمع خیرین استان شناسایی، ساماندهی و برنامه ریزی برای بهره گیری از ظرفیت ممتاز زنان استان در جهت جذب کمک‌ها و مشارکت‌های مردمی از اهداف تشکیل شورای سلامت مشارکت‌های مردمی زنان مجمع خیرین سلامت استان است.

  زینب قربانی، تاکید بر نقش محوری زنان به عنوان هدایتگران سلامت جسمی، روحی و معنوی خانواده و ترویج فرهنگ پیشگیرانه در حوزه سلامت با توجه به نقش زنان به عنوان مربیان فرهنگی را از دیگر اهداف تشکیل شورای سلامت مشارکت‌های مردمی زنان مجمع خیرین سلامت استان عنوان کرد.

  وی خاطرنشان کرد: حمایت از برنامه زنان خیر در جهت جذب سرمایه گذاری بهینه آنان در حوزه سلامت در دستور کار شورای مشارکت‌های مردمی زنان استان است، خاطر نشان کرد: در همین راستا اقدام به تشکیل شوراهای مرتبط در سطح شهرستان‌های استان نموده‌ایم تا شاهد ارتقاء مشارکت بانوان سایر شهرستان‌های استان در امر جذب خیرین در حوزه مهم سلامت باشیم.

  قربانی افزود: ازنکات حائز اهمیت این جلسه اشتیاق زیاد بانوان برای مشارکت در فعالیت‌های این خیریه بود بطوریکه در اولین جلسه تعداد هفت نفر از بانوان مبلغ بیش از بیست میلیون ریال به شورای مشارکت‌های بانوان مجمع خیرین سلامت شهرستان لنده کمک‌نمودند.

  وی مشارکت مسئولین با خانواده و فرزندان را از دیگر نکات قابل ملاحظه در این جلسه دانست و گفت: این مسئله نشان از دغدغه مند بودن مسئولین این شهرستان و مشارکت فعال در تشکیل این شورا می‌باشد.

  بر پایه این گزارش، در این جلسه خانم آسیه تقوی به عنوان رئیس شورا و خانم ثریا کریمپور به عنوان دبیر شورا با رأی اکثریت بانوان شرکت کننده انتخاب شدند.

  اولین نشست شورای مشارکت‌های مردمی زنان مجمع خیرین سلامت شهرستان لنده با حضور مدیر شبکه بهداشت و درمان، فرماندار لنده، رئیس شورای مشارکت‌های مردمی زنان مجمع خیرین سلامت استان، دبیر اجرایی شورای استانی، مسئول مشارکت‌های مردمی مجمع خیرین سلامت استان و جمعی از بانوان فعال در عرصه فعالیت‌های اجتماعی شهرستان لنده در محل سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان این شهرستان برگزار شد.

   

  بانوان لنده‌ای بیش از بیست میلیون ریال به این شورا اهدا کردند

  در این نشست تعدادی از افراد حاضر  در جلسه با اهدای انگشتر خود و مبلغ نقدی به این شورا اهدا کردند.

  بنا بر این گزارش، مسئولین به همراه فرزند و همسر خود در این نشست حضور یافتند.

  این مطلب بدون برچسب می باشد.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.