جدیدترین خبرها
صفحه نخست / دسته‌بندی نشده
 • پلمپ ۱۲ مرکز غیرمجاز زیبایی در کهگیلویه و بویراحمد / جوانانی که قربانی منفعت‌طلبان شده‌اند / هزینه‌های سنگین بر گرده زنان و دختران جوان

  چگونه است که مراکز غیرمجاز خدمات پوست، مو و زیبایی سال‌ها در استان کهگیلویه و بویراحمد بدون هیچ گونه نظارتی فعالیت دارند و بعد از اینکه جوانانی را با مشکلات گوناگون مواجه کردند، آن موقع مسوولان مربوطه «فیل‌شان یاد هندوستان می‌کند»، و برای جلوگیری از فعالیت این مراکز دست به برخورد قهریه بزنند.

  اشتراک گذاری
  16 بهمن 1396
  کد مطلب : 308791

  از گوشه و کنار استان کهگیلویه و بویراحمد گاهاً شنیده می‌شود که دختر جوانی به دلیل اقدام اشتباه پزشکی صورتش دچار عارضه‌های پوستی شده، و یا هم از عمل زیبایی بینی خود ناراضی بوده و فریادشان از این ظلم گران دیگر به جایی نرسیده و مراکز خدمات غیرمجاز پوست، مو و زیبایی هم پاسخگو نیستند.

  نظری مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از پلمپ بیش از ۱۲ مرکز عرضه خدمات غیرمجاز پوست ومو در استان خبر داد و اظهار کرد: با توجه به تاکید وزیر بهداشت مبنی بر برخورد با مؤسسات غیرمجاز در حوزه‌های بهداشت و درمان گشت مشترکی با حضور تعزیرات حکومتی، نظام پزشکی و سازمان‌های بیمه گر برگزار و تعداد زیادی از مراکز خصوصی غیرمجاز فعال در بخش‌های پوست، مو و زیبایی در سطح استان شناسایی شدند.

  وی با بیان اینکه تاکنون ۳۰ مرکز شناسایی شده و پرونده آن‌ها در دست بررسی است افزود: با توجه به بررسی پرونده فعالیت این مراکز تاکنون ۱۲ مرکز غیرمجاز مشخص و به دستور مراجع قضایی پلمپ شدند.

  جانشین معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی استان با اشاره به اینکه پرونده بقیه مراکز نیز در دست بررسی است گفت: این مراکز در بخش‌های پوست، مو، تزریق بوتاکس، لیزر و آی. پی. ال با گذراندن دوره‌هایی یک تا ۱۰ روزه و بدون اخذ مجوز از دانشگاه علوم پزشکی به فعالیت اقدام می‌کنند.

  وی از شناسایی ۱۱ مرکز طب سنتی غیرمجاز هم در شهر یاسوج خبر داد و گفت: تعدادی از این مراکز پلمپ شده و پرونده تعدادی دیگر نیز در دست پیگیری است.

  جانشین معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی استان شرط فعالیت این مراکز را علاوه بر تخصص داشتن مجوز فعالیت از این دانشگاه دانست و افزود: با موسساتی که مجوز برای این مراکز صادر می‌کنند از سوی وزارت بهداشت نیز برخورد می‌شود.

  نظری با بیان اینکه بیماران مراجعه کننده به مراکز غیر مجاز طب سنتی و پوست و مو تبعات درمانی سنگینی متحمل شده‌اند گفت: در همین خصوص شکایاتی از مراجعه کنندگان به واحد نظارت ارائه شده که در دست بررسی و پیگیری است و با متخلفان قطعاً برخورد قانونی می‌شود.

  وی از مردم خواست برای پیگیری موارد درمانی خود فقط به مراکز درمانی که دارای تخصص لازم و همچنین مجوز فعالیت از دانشگاه علوم پزشکی هستند مراجعه و از حضور در مراکز غیر مجاز خوداری کنند.

  به گزارش کبنا، چگونه است که مراکز غیرمجاز خدمات پوست، مو و زیبایی سال‌ها در استان کهگیلویه و بویراحمد بدون هیچ گونه نظارتی فعالیت دارند و بعد از اینکه جوانانی را با مشکلات گوناگون مواجه کردند، آن موقع مسوولان مربوطه «فیل‌شان یاد هندوستان می‌کند»، و برای جلوگیری از فعالیت این مراکز دست به برخورد قهریه بزنند.

  این مطلب بدون برچسب می باشد.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.