آخرین اخبار

پیشروی همزمان قیمت دلار و سکه

اقتصادنیوز: نرخ دلار امروز ۱۵ شهریور ۱۴۰۱وارد کانال ۳۰ هزار تومان شد. هر برگ اسکناس آمریکایی امروز سه شنبه ۱۵ شهریور ماه با ۳۵۰ تومان افزایش با ۳۰ هزار و ۱۲۰ تومان معامله شد .

اشتراک گذاری
16 شهریور 1401
کد مطلب : 3053

به گزارش اقتصادنیوز ؛ بررسی هسته مرکزی بازار ارز تهران در چهارمین روز هفته جاری نشان  می دهد که بازیگران ارزی با برجسته کردن  خبر ناامید کننده بورل درباره برجام در موقعیت خرید قرار  گرفتند .  

خبر ناامید کننده بورل درباره برجام

«جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز دوشنبه در سخنانی گفت که طی ۲۸ ساعت اخیر خوشبینی وی برای احیای توافق هسته‌ای با ایران کمتر شده است.  اظهارات بورل در حالی است که در چند وقت گذشته بورل جواب‌های ایران و آمریکا  را معقول و سازنده توصیف کرده بود.

جهش قیمت دلار در بازار ارز

قیمت دلار در سایه همین اظهار نظر به سمت بالا کانال ۳۰ هزار تومان جهش پیدا کرد. نرخ دلار امروز وارد کانال ۳۰ هزار تومان شد. هر برگ اسکناس آمریکایی امروز سه شنبه ۱۵ شهریور ماه  با ۳۵۰ تومان افزایش با ۳۰ هزار و ۱۲۰ تومان معامله شد . 

عده ای از  معامله گران معتقد بودند درصورتی که نرخ دلار به مرز مقاومتی ۳۰ هزار و ۲۰۰ تومان برسد این احتمال وجود دارد  که اسکناس آمریکایی به سمت نیمه کانال ۳۰ هزار تومان حرکت کند. 

عبور دلار هرات از مرز ۳۰ هزار 

 البته امروز نرخ دلار در هرات از مرز مقاومتی ۲۹ هزار و ۸۵۰ تومان به سمت کانال ۳۰ هزار تومان حرکت کرد. اسکناس آمریکایی عصر امروز در بازار هرات مانند دلار تهران در کانال ۳۰ هزار تومان معامله شد. قیمت دلار هرات امروز ۳۰ هزار و ۷۰ تومان بود که در مقایسه با عصر روز دوشنبه تقریبا ۲۲۰ تومان بالا تر بود. 

افزایش قیمت دلار در سلیمانیه 

سلیمانیه هم امروز شاهد افزایش قیمت دلار بود. نرخ دلار در بازار یاد شده از مرز حساس ۳۰ هزار و ۲۰۰ تومان بالا رفت و تا محدوده ۳۰ هزار و ۳۵۰ تومان پیشروی کرد. قیمت دلار در بازار یاد شده امروز ۳۰ هزار و ۳۵۰  تومان بود  که نسبت به دیروز بیش از ۱۵۰ تومان رشد را نشان می دهد . 

رشد نرخ حواله درهم 

برخی از تحلیلگران ارزی می  گفتند دلار تهران امروز مورد حمایت بازار های همسایه قرار  گرفته بود. البته امروز نرخ حواله درهم نیز هم مسیر نرخ دلار شد و با رشد تقریبا ۶۰ تومانی به ۸ هزار و ۳۰۰ تومان رسید. 

جولان دینار در بازار ارز 

البته از سوی دیگر معامله گران براین نکته نیز تاکید می کنند که علت افزایش نرخ دلار به خرید و فروش دینار در تهران بر می گردد، چرا که تقریبا کمتر ار  دو هفته تا اربعین ۱۴۰۱ فرصت باقی مانده و این امر تقاضا برای خرید دینار را افرایش داده است. همین امر موجب ورود دینار  و خروج  دلار از بازار شده است به همین دلیل دلار در بازار کم شده و همین کمبود دلار  افزایش قیمت دلار در تهران را به همراه داشته است.

پیشروی قیمت طلا و سکه در تهران

قیمت اونس طلا در بازار امروز نزدیک  به ۲ دلار بر ارزش خود افزود . فلز گران بهای جهانی امروز به قیمت ۱۷۱۳ دلار معامله شد . 

قیمت طلا ۱۸ عیار امروز در محدوده ۱ میلیون و ۲۷۷ هزار و ۸۰۰ تومان مبادله شد که نسبت به روز قبل ۴ هزار و ۸۰۰ تومان رشد را نشان می‌دهد. 

قیمت سکه امامی عصر امروز ۵۴ هزار تومان بالا تر از روز دوشنبه معامله شد . قیمت هر قطعه سکه امامی در بازار امروز ۱۳ میلیون و ۹۲۶ هزار تومان بود . 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + نوزده =