آخرین اخبار

عملکرد ضعیف ثبت اطلاعات اشتغال در سامانه رصد/صفرهای» دردسرساز و هشدارهایی که داده شده بود

دستگاه‌های کهگیلویه و بویراحمد از ثبت آمار اشتغال عاجز هستند و نمره صفر مقابل عملکرد برخی دستگاه‌ها ثبت شده است.

اشتراک گذاری
11 شهریور 1401
کد مطلب : 2962

به گزارش توازن و به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج، این روزها در حالی نمره صفر استان کهگیلویه و بویراحمد در جذب تسهیلات مشاغل خانگی در اخبار مطرح می‌شود که چند وقت پیش معاون اقتصادی استاندار نسبت به اقدامات صورت گرفته و عدم ثبت آنها در سامانه رصد تذکر داده بود.

سید احسان عسکری در نشست شورای اداری با اشاره به جایگاه استان در سامانه رصد و اشتغال گفت: استان رتبه ۲۸ کشور را دارد و علی‌رغم تلاش‌های صورت گرفته فرصت‌های شغلی ایجاد شده در سامانه ثبت نمی‌‌شود و زحمات اینگونه بر باد می‌رود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: بسیج سازندگی، بنیاد شهید و امور ایثارگران، آموزش و پرورش، نوسازی مدارس، ورزش و جوانان، آب منطقه ای و آب و فاضلاب شهری و فرهنگ و ارشاد اسلامی، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از جمله دستگاه‌هایی هستند که عملکرد خود را ثبت نکرده و عدد صفر مقابل آنها قرار گرفته است.

وی بیان کرد: اگر اقدامات خود را در سامانه وارد نکنیم آنهایی که در تهران هستند فکر می‌کنند ما اینجا در خواب هستیم، نمی‌دانند شبانه‌روز تلاش می‌کنیم اما دستگاه‌ها از وارد کردن آمار عاجز هستند.

 استاندار کهگیلویه و بویراحمد هم به عدم ثبت اطلاعات ایجاد شده در حوزه اشتغال توسط دستگاه‌ها واکنش نشان داد و گفت: قابل قبول نیست که اقدامات دستگاه‌ها به تهران ارسال نشود.

سید علی احمدزاده بیان کرد: بسیج سازندگی به همراه آبفا در حال آبرسانی به ۱۸۵ روستا در سطح استان هستند اما چون اقدامات خود را ثبت نکردند عملکرد آنها صفر است که هر چه سریعتر این کار انجام شود.

اما به نظر می‌رسد به جز دستگاه‌های که مطرح شد متولیان در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم از وارد کردن اطلاعات در سامانه رصد عاجز بوده و همین عامل موجب شده نمره صفر در جذب تسهیلات مشاغل خانگی به ثبت برسد که صحبت‌های مدیرکل سرمایه‌گذاری استانداری استان این مورد را تایید می‌کند.

محسن ضامن‌فر عنوان کرد: سهم استان از محل تسهیلات قرض‌الحسنه مشاغل خانگی ۸۶۰ میلیارد ریال منظور شده که تا‌کنون مبلغ ۲۹۰ میلیارد ریال به بانک توسعه تعاون و ۲۷۰ میلیارد ریال به بانک رفاه کارگران اختصاص پیدا کرده که جمع مبلغ تخصیص یافته به استان ۵۶۰ میلیارد ریال است.

وی ادامه داد: سهم دو بانک کشاورزی و پست بانک هرکدام ۱۵۰ میلیارد ریال منظور شده است اما تاکنون دستورالعمل اجرایی و اعتبار موردنظر از سوی ستاد مرکزی بانک‌های فوق به بانک‌های استانی ابلاغ نشده است.

ضامن‌فر عنوان کرد: با توجه به برگزاری جلسات متعدد با محوریت استانداری و اداره‌کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان، از کل مبلغ تخصیص یافته به استان تاکنون ۴۹ میلیارد ریال از سوی بانک رفاه کارگران و ۱۶۱ میلیارد ریال از سوی بانک توسعه تعاون به تعداد ۲۹۰ نفر از متقاضیان پرداخت شده است.

مدیرکل هماهنگی امور سرمایه‌گذاری و اشتغال استانداری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: سهم درصد جذب تسهیلات پرداختی استان بالغ بر ۴۰ درصد است که با این اوصاف جز استان‌های پیشتاز در پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی هستیم .

وی در خصوص اینکه چرا در نامه صادره عدد صفر مقابل نام استان آمده گفت: علت آنکه سهم جذب تسهیلات استان صفر منظور شده این است که لیست متقاضیان در سامانه دریافت تسهیلات ثبت نشده که این کار در روزهای آتی انجام می‌شود.ضمن اینکه با توجه به تمهیدات صورت گرفته در اسرع وقت تمامی منابع تسهیلات پیش‌بینی شده سهم استان جذب و براساس قانون و رعایت ضوابط به متقاضیان پرداخت خواهد شد.

انتهای پیام/۸۲۰۲۴این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =