آخرین اخبار

بی‌توجهی یا بی‌تدبیری؟/دلیلی دیگر برای رونق بیکاری در کهگیلویه و بویراحمد؟!

بی‌تدبیری‌ها موجب شده تا استان کهگیلویه و بویراحمد همچنان درگیر مشکلات بزرگی چون رکود در رونق تولید و اشتغال باشد.

اشتراک گذاری
10 شهریور 1401
کد مطلب : 2944

به گزارش توازن و به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج، در آمارها همواره استان کهگیلویه و بویراحمد یکی از استان‌های با نرخ بالای بیکاری در کشور محسوب می‌شود استانی که از داشتن صنایع کوچک و بزرگ محروم است و سر جمع صنایع آن نیم درصد کشور را هم شامل نمی‌شود.

بی‌تدبیری‌ها موجب شده تا استان همچنان درگیر مشکلات بزرگی چون رکود در رونق تولید و اشتغال باشد استانی که بر دل خود هزاران ظرفیت‌ تولید و اشتغالزایی دارد اما از این ظرفیت‌ها استفاده و بهره‌ای برده نمی‌شود استانی که در مناطق مختلف از بیدزرد گچساران گرفته تا سادات محمودی دنا و سایر مناطق توان تولید خانگی در آن بسیار است.

استانی که از یک گوشه آن تعدادی جوان کر و لال و معلول تولیدات ارزشمندی دارند اما محلی برای فروش آنها نیست.

مدیرکل فنی و حرفه ای استان کهگیلویه و بویراحمد به این درد اشاره می‌کند و می‌گوید: آموزش‌های فنی حرفه ای در استان به صورت مستمر داده می‌شود امسال نیز تعداد بیش از ۴ میلیون ساعت آموزش های فنی و حرفه ای را داریم که تاکنون با گذشت کمتر از شش ماه از سال ۶۰ درصد این آموزش‌ها محقق شده است.

سید نورالله هدایت با تاکید بر اینکه آموزش های فنی و حرفه ای نیاز به یک چرخه کامل برای اشتغال زایی دارد از نبود یک بازارچه فروش محصولات و تولیدات آموزش دیدگان فنی و حرفه‌ای انتقاد می‌کند و می‌گوید: به راستی تولیدات آنها در کجا و کدام بازارچه باید به فروش برسد؟.

به گزارش فارس در سال های اخیر وعده‌های بسیاری برای راه اندازی بازارچه فروش تولیدات مشاغل خانگی و کارگاهی در استان داده شده که هیچگاه عملی نشده است.

انتهای پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =