آخرین اخبار

بزرگترین افتتاحیه تاریخ المپیک در پاریس/ بازی‌هایی ارزان و قابل دسترس برای همه + عکس

رئیس کمیته برگزاری بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس توضیحاتی در مورد افتتاحیه مسابقات ارائه کرد.

اشتراک گذاری
17 اردیبهشت 1401
کد مطلب : 294

به گزارش خبرگزاری فارس، کمیته برگزاری بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس محل برگزاری چند رشته ورزشی را اعلام کرد. بر این اساس مسابقات والیبال ساحلی در زمین برج ایفل، شمشیربازی در گرندپالاس و سوارکاری در زمین‌های کاخ ورسای لویی چهاردهم برگزار خواهد شد.

اگر چه تا زمان بازی‌های المپیک ۲ سالی باقی مانده اما کمیته برگزاری بازی‌ها امیدوار است بتواند میلیون‌ها بازدیدکننده را به خود جذب کند. بعد از بازی‌های المپیک توکیو که در شرایط ویروس کرونا برگزار شد، پاریسی‌ها امیدوارند رویداد متفاوتی را ارائه دهند.

تونی استانگوئه رئیس کمیته برگزاری بازی‌های ۲۰۲۴ پاریس در این باره گفت: ما می‌خواهیم این بازی‌ها به روی همه باز باشد.  ورزش‌های زیادی را بیرون از ورزشگاه و داخل شهر می‌آوریم.

۴.۱ میلیارد دلار برای بازی‌های پاریس بودجه در نظر گرفته شده، مسابقاتی که برای نخستین بار نسبت زنان و مردان در آن برابر است.

رئیس کمیته برگزاری بازی‌ها، خاطرنشان کرد: ما با وجود همه مشکلاتی که در مورد کووید و شرایط بین‌المللی وجود دارد، در مسیر خوبی با این بودجه هستیم.

مراسم افتتاحیه این بازی‌ها بزرگترین افتتاحیه المپیک در طول تاریخ خواهد بود. قرار است این بازی‌ها در حاشیه رودخانه سن با ۶ کیلومتر برگزار شود که ورزشکاران در مراسم افتتاحیه در داخل قایق خواهند بود و تماشای افتتاحیه نیز برای اکثریت تماشاگران رایگان است.

استانگوئه در ادامه صحبت‌هایش یادآور شد: حدود ۹۵ درصد از زیرساخت‌های موجود یا موقت خواهد بود و یا همه سایت‌ها با حمل و نقل عمومی قابل دسترسی هستند. برای اولین بار تعداد مساوی ورزشکار زن و مرد در مسابقات شرکت خواهند کرد. همچنین تلاش‌هایی برای کاهش قیمت بلیت‌ها انجام می‌شود که ارزان‌ترین آنها ۲۴ یورو است تا بازی‌ها مقرون به صرفه‌تر شود.

در حالی که معمولا ۲۰۶ کشور در بازی‌های المپیک شرکت می‌کنند هنوز مشخص نیست روسیه به خاطر چالشی که با اوکراین دارد در بازی‌ها حضور خواهد داشت یا خیر. رئیس کمیته برگزاری بازی‌های پاریس از پاسخ به این سوال خودداری کرد.

انتهای پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =