آخرین اخبار

شوک ریزشی دلار به قیمت سکه / طلا و درهم ارزان شد

اقتصادنیوز : بازار ارز و طلا امروز شنبه ۲۹ مرداد ماه ۱۴۰۱ شاهد کاهش قیمت دلار ، قیمت سکه و قیمت طلا بود.

اشتراک گذاری
29 مرداد 1401
کد مطلب : 2664

به گزارش اقتصادنیوز ؛  به نظر می رسد معامله گران دلار با وجود سیگنال های  متناقض در رابطه با موضوع احیای برجام  به حل شدن چالش  مذاکرات هسته ای خوشبین هستند و احتمالا  یکی از دلایل نزولی شدن اسکناس آمریکایی در بازار تهران می تواند همین عامل باشد . 

 نرخ دلار عصر امروز در مقایسه با روز گذشته یک کانال پایین تر بود . هر برگ اسکناس آمریکایی امروز نزدیک به ۹۰۰  تومان  ارزان تر از دیروز معامله شد .

کاهش قیمت دلار در بازار های همسایه 

البته امروز بازار های همسایه هم مسیر کاهش را دنبال کردند و قدرت معامله گران کاهشی تهران را تقویت کردند .در هرات و سلیمانیه هم قیمت ها آرایش نزولی به خود گرفت . قیمت دلار در هرات امروز با بیش از ۸۵۰ تومان کاهش تغییر کانال داد. در سلیمانیه هم نرخ دلار تقریبا ۸۰۰ تومان ریزش کرده بود و یک کانال پایین آمد . 

 کاهش چشمگیر نرخ حواله درهم 

البته عده ای دیگر می گفتند که کاهش چشمگیر نرخ حواله درهم موجب کاهش قیمت دلار شده است. نرخ حواله درهم امروز  با ۲۸۰ تومان کاهش نسبت به روز قبل  یک کانال عقب نشینی کرد. 

قیمت دلار در صرافی ملی  و بازار متشکل 

صرافی ملی هم شاهد رفت و برگشت قیمت دلار بود . نرخ دلار در صرافی ملی صبح امروز اندکی رشد کرد و به ۲۸ هزار و ۷۹ تومان رسید  اما عصر امروز در محدوده ۲۸ هزار و ۳۷ تومان معامله شد که نسبت به روز پنجشنبه تقریبا ۲۰ تومان افت کرده بود . قیمت دلار متشکل هم امروز ۲۷ هزار و ۸۹۸ تومان بود.

نوسان محدود قیمت اونس طلا 

قیمت اونس طلا امروز در مقایسه با روز گذشته تقریبا ۲ دلار پایین آمد . فلز گران بهای جهانی امروز ۱۷۴۷ دلار بود. 

قیمت طلا ارزان شد 

قیمت طلا ۱۸ عیار هم صبح امروز بیش از ۳۵ هزار تومان کاهش را تجربه کرد و نیمه ظهر به قیمت ۱ میلیون و ۲۲۰ هزار و ۶۰۰ تومان به فروش رسید که در مقایسه با دو روز قبل ۵۴ هزار و ۷۰۰ تومان ارزان شده بود . قیمت طلا ۱۸ عیار عصر امروز با کاهش ۶۱ هزار و ۳۰۰ تومانی به قیمت ۱ میلیون و ۲۱۴ هزار تومان معامله شد .

شوک ریزشی دلار به قیمت سکه 

بازار سکه هم امروز شاهد قدرت نمایی معامله گران کاهشی سکه بود. شوک کاهشی قیمت دلار  به قیمت سکه موجب شد فلز زرد رنگ داخلی ر سراشیبی قرار بگیرد. قیمت هر قطعه سکه امامی روز پنجشنبه  گذشته در محدوده ۱۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بود در بازار امروز با ریزش ۷۰۰ هزار تومانی تا مرز ۱۳ میلیون تومان عقب نشینی کرد . 

حباب سکه کوچکتر شد 

ارزش ذاتی سکه امروز یک کانال پایین آمد و در محدوده ۱۱ میلیون و ۹۰۷ هزار تومان قرار گرفت. حباب سکه هم امروز ۹ درصد بود که نسبت به روزهای گذشته کوچکتر شده بود . 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 11 =