آخرین اخبار

مردم کهگیلویه و بویراحمد چقدر از پلیس رضایت دارند؟+ نتایج نظرسنجی

در یک نظرسنجی معلوم شده که مردم استان کهگیلویه و بویراحمد چقدر از پلیس خود رضایت دارند.

اشتراک گذاری
24 مرداد 1401
کد مطلب : 2545

به گزارش توازن و به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج، نشست فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد با خبرنگاران به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد.

در این نشست سردار کیقباد مصطفی با اشاره به یک نظرسنجی که توسط موسسه گالوپ در سراسر دنیا انجام می‌شود و کشورها از لحاظ امنیت توسط این موسسه مورد ارزیابی قرار می گیرند اظهار کرد: فراجا کار مشابهی را در کشور انجام داده و چهار سال مشخص نیز همانند سوالات موسسه گالوپ از جامعه هدف پرسیده است که در کل کشور ۴۸۰۰ نفر و تعداد ۸۵ نفر بوده که ۱.۸ از کل حجم نمونه کشور را در بر گرفته و ۴۱ درصد از پاسخگویان زن و ۵۹ درصد هم مرد بودند.

وی گفت: سوال اول این بود که آیا به پلیس به شهر خود اعتماد دارید که در کل کشور ۸۴.۹ درصد گفتند که به پلیس اعتماد دارند و این اعتماد در استان ما ۹۴ درصد بود در حالیکه میانگین جهانی اعتماد به پلیس عدد ۷۱ درصد است.

مصظفایی ادامه داد: در سوال دوم از پاسخگویان پرسیده شده زمانی که آخر شب به تنهایی در خیابان ها قدم می زنید آیا احساس امنیت می کنید که ۶۲.۸ درصد در کشور جواب مثبت داده‌اند نرخ جهانی آن ۷۲ درصد و در استان ما ۶۹.۴ درصد بوده است که گفته‌اند در این موقع احساس امنیت می‌کنیم.

وی افزود: سوال بعدی پرسیده شده آیا در ۱۲ ماه گذشته پول و یا دارایی شما به سرقت رفته است که در کشور ۱۶ درصد گفته‌اند سرقت رفته در استان ما ۱۵.۳ درصد و در دنیا ۱۳ درصد بوده است.

این فرمانده گفت: در سوال بعدی پرسیده شده در ۱۲ ماه گذشته آیا مورد تهدید و یا ضرب و شتم قرار گرفته اید که ۶.۸ درصد پاسخگویان کشوری چنین اظهار کرده‌‌اند که مورد ضرب و شتم و یا تهدید قرار گرفته‌‌اند و این عدد در استان ما ۵.۹ درصد و در کشور ۶ درصد بوده نشان دهنده وضعیت بسیار خوب امنیت در استان ما نسبت به میانگین و درصدهای کشوری و جهانی است.

انتهای پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 8 =