آخرین اخبار

آشتی دوباره هنرمندان کهگیلویه و بویراحمد با ارشاد/جشنواره تجسمی با حضور ۱۶۰ هنرمند بنام+تصویر و فیلم

با حضور ۱۶۰ هنرمند بنام کهگیلویه و بویراحمدی جشنواره تجسمی در این استان به همت ارشاد اسلامی برگزار شد.

اشتراک گذاری
01 مرداد 1401
کد مطلب : 2013

به گزارش توازن و به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج؛ هر چند دولت تدبیر و امید مانند دولت اصلاحات در تبلیغات انتخاباتی خود بیش از هر چیز بر شیپور فرهنگ و هنر می‌دمید اما بعد از روی کار آمدن دولت تدبیر آنچه که بیش از پیش در انزوا قرار گرفت حوزه فرهنگ و هنر بود.

در استان کهگیلویه و بویراحمد بیش از هر دوره ای این انزوا و رکود فرهنگی هنری را از سوی دستگاه‌های متولی حوزه فرهنگ و هنر مشاهده کردیم به نحوی که همه از قحطی در این حوزه سخن به میان می آوردند.

رکود و سکون بر همه اجزای فرهنگ و هنر استان از رسانه گرفته تا تجسمی و عکاسی و سینما و تئاتر و قرآن و عترت و غیره حاکم شده بود و پس از یک دوره خوب و باشکوه در دولت نهم و دهم اما در دولت یازدهم و دوازدهم شاهد حرکت آنچنانی در این حوزه نبودیم.

شاید بتوان یکی از دلایل این رکود و سکون را وضعیت اعتبارات و بودجه ها دانست اما در کل برخی کارها تنها با پول و اعتبار پیش نمی روند بلکه کمی اراده می خواهد که در دوره ۸ ساله قبل این اراده را در حوزه فرهنگ و هنر شاهد نبودیم.

قهر اهالی فرهنگ و هنر استان کهگیلویه و بویراحمد با ارشاد اسلامی استان در هشت سال پیش ریشه در همین رکود و بی توجهی به حوزه فرهنگ و هنر داشت تا جایی که بسیاری از هنرمندان بنام استان برابر چنین وضعیتی موضع گرفتند.

اما در دوره جدید تا حدود زیادی امید به کار و تلاش در ارشاد اسلامی استان بیشتر شده و مدیریت جوان و پای کار ارشاد هر چند با دست خالی اما در حال تدارک برنامه های متعدد فرهنگی و هنری در نقاط مختلف کهگیلویه و بویراحمد هستند.

برگزاری چند جشنواره و همچنین نمایشگاه در نقاط مختلف استان همانند برگزاری جشنواره تجسمی با حضور ۱۶۰ هنرمند بنام استان کهگیلویه و بویراحمد در حوزه فیلم و عکس و خوشنویسی و غیره نمود یکی از کارهای خوب فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در دوره جدید است.

انتهای پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار + 1 =