آخرین اخبار

برای اولین بار لوله پلی اتیلن جایگزین لوله فلزی در نفت و گاز گچساران شد

خط لوله آبرسانی از تلمبه خانه سردشت تا پازنان ۲ با حضور مدیرعامل، اعضای هیئت مدیره و تعدادی از روسای شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران به طول ۷۵۰۰ متر افتتاح شد.

اشتراک گذاری
15 تیر 1401
کد مطلب : 1632

به گزارش توازن و به نقل از خبرگزاری فارس از گچساران علی اکبر حافظی نیا در آیین افتتاح این خط لوله در جمع خبرنگاران اظهارکرد: رسالت تلمبه خانه آبرسانی سردشت با ظرفیت ۴هزار متر مکعب تامین آب مناطق عملیاتی رگ سفید ۲، سیامکان، پازنان۲ و بی بی حکیمه است که همین موضوع نقش این واحد را در پشتیبانی از تولید دو چندان می کند.

وی افزود: خط لوله فلزی آبرسانی با توجه به قدمت طولانی، وجود رسوبات و املاح سنگین در آب، دچار فرسودگی شده بود که با توقف در تامین آب تاسیسات عملیاتی به ویژه مجتمع پالایشگاهی گاز و گاز مایع۹۰۰ در پازنان دو هزینه زیادی را برای ترمیم و رفع اشکال به شرکت تحمیل می کرد.

رییس اداره تعمیرات و نگهداری نفت و گاز گچساران تصریح کرد: ابعاد کار با تشکیل کارگروه و شبیه سازی از طریق اداره فرآورش با همکاری اداره خوردگی فلزات مورد بررسی و نتیجه به مدیران ارشد انعکاس داده شد و طی جلسات متعدد بهترین انتخاب با توجه به شرایط جایگزین نمودن لوله پلی اتیلن به جای لوله فلزی بود تا با سرعت عمل این مهم انجام شود.

حافظی نیا عنوان کرد: با در نظر گرفتن مسئولیت های اجتماعی نفت در محیط های پیرامون تأسیسات عملیاتی، پروژه از طریق مناقصه جهت انجام کار در اختیار پیمانکار حوزه سردشت قرار داده شد که پس از سه ماه تلاش بی وقفه برای اولین بار ۷۵۰۰ متر لوله پلی اتیلن ۱۲اینچ با نظارت اداره HSE و همکاری ادارات مختلف تعویض و در یکی از مهمترین آبرسانی های شرکت بهره برداری نفت گچساران در مدار قرار گرفت.

 

رییس اداره تعمیرات و نگهداری نفت و گاز گچساران خاطرنشان کرد:لوله و اتصالات پلی اتیلن با عمر طولانی، مقاومت در برابر اشعه آفتاب، سازگاری با محیط زیست و دیگر ویژگی ها در حال حاضر می تواند گزینه خوبی برای سیستم های انتقال سیالات در پروژه های مختلف صنعتی، نیروگاه ها، خطوط انتقال گاز و خط انتقال آب در شبکه های آبرسانی برای کاهش هزینه ها شود.

وی با اشاره به اینکه جا دارد از زحمات کارکنان پر تلاش نفت و گاز گچساران تقدیر و تشکر کرد، افزود: از حمایت‌های مدیرعامل، اعضای هیئت مدیره و روسای ادارات قدردانی می کنیم.

حافظی نیا اظهار کرد: تلاش مجموعه اداره نگهداری و تعمیرات، پشتیبانی از تولید صیانتی است و امید می‌رود که روز به روز با اتکا به توان داخلی با حمایت مدیران ارشد بتوانیم همچنان در مسیر رشد و توسعه گام های بزرگی برداریم.

انتهای پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 1 =