آخرین اخبار

خروج اضطراری از بازار سکه/ جزر و مد قیمت‌ها

اقتصادنیوز: بازار سکه در نیمه اول هفته با پالس های مثبت برجامی شاهد خروج اضطراری عده ای از معامله گران بود. اما روز چهارشنبه با خبر شکست مذاکرات دوحه نوساناتی در بازار به وجود آمد.

اشتراک گذاری
11 تیر 1401
کد مطلب : 1532

به گزارش اقتصادنیوز ،  پالس های مثبت برجامی و سفر بورل به تهران در هفته جاری باعث شد که انتظارات کاهشی در بین معامله گران بازار ارز تهران شکل بگیرد.

بورل به تهران آمد تا اختلافات هسته ای  بین ایران و آمریکا را حل کند و به مذاکرات برجام جان تازه ای بدهد.

فرود قیمت دلار / خروج اضطراری از بازار سکه 

قیمت دلار در هفته جاری تحت تاثیر  اخبار برجام فرود را تجربه کرد و به تبع آن بازار سکه هم با خروج اضطراری عده ای از معامله گران روبرو شد. 

قیمت سکه ریزش کرد/ خرید سکه پر ریسک شد 

قیمت سکه روز شنبه بیش از ۲۰۰ هزار تومان ریزش کرد. در بورس کالا هم قیمت سکه رفاه نزدیک به ۶۰۰ هزار تومان ارزان شد. قیمت هر قطعه سکه امامی در اولین روز هفته در محدوده ۱۵ میلیون و ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان معامله شد. حباب سکه به ۱۳ درصد رسیده بود و فاصله ۱ میلیون ۸۰۰ هزار تومانی ارزش ذاتی سکه با قیمت بازای آن باعث شد معامله گران شرایط را پر ریسک تصور کنند و کمتر در موقعیت خرید قرار بگیرند. 

برگشت قیمت سکه به کانال ۱۴ میلیون

سرعت کاهشی بازار سکه در دومین روز هفته بیشتر شد و قیمت سکه در بورس کالا و بازار آزاد به کانال ۱۴ میلیون تومان برگشت. قیمت سکه امامی در روز یاد شده در محدوده ۱۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان به فروش رسید.

احتیاط سکه بازان از حباب سکه

روز یکشنبه از مقدار حباب سکه اندکی کاسته شد و حباب به ۹ درصد رسید . فاصله ارزش ذاتی و قیمت نقدی آن در بازار هم ۶۰۰ هزار تومان کمتر از ارزش ذاتی سکه در روز شنبه بود. با این حال  ترس از عقب نشینی دلار موجب شده بود تا احتیاط در بین معامله گران همچنان باقی بماند . 

امیدها به احیای برجام عامل ریزش موقت دلار! / شناسایی تاثیر سیگنال منفی دوحه بر بازار

قیمت سکه همچنان در سرازیری 

روز دوشنبه هم فلز زرد رنگ داخلی در سرازیری قرار گرفت. قیمت سکه در سومین روز هفته ۲۷۳ هزار تومان دیگر ارزان شد و بر روی ۱۴ میلیون و ۴۲۴ هزار تومان قرار گرفت. 

قیمت سکه کمی اصلاح شود

تداوم روند ریزشی سکه در سه روز ابتدای هفته باعث شد که روز سه شنبه قیمت سکه کمی اصلاح شود و قیمت این فلز گران بها بیش از ۲۰۰ هزار تومان رشد کند. قیمت سکه در این روز به ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید. 

هجوم به بازار سکه

در روز چهارشنبه بازار سکه رنج شد و اخبار منفی برجامی در مورد شکست مذاکرات دوحه  بازار سکه در روز پنجشنبه را طوفانی کرد.

قیمت سکه در آخرین روز معاملاتی هفته بیش از ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان گران شد. سکه بازان احتیاط روز های گذشته را کنار گذاشته بودند و   پر قدرت به سمت کانال ۱۵ میلیون تومان هجوم بردند.

قیمت سکه روز پنجشنبه تا ۱۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بالا رفت.  حباب سکه در روز پنجشنبه در محدوده ۱۴ درصد ایستاد و این در حالی  است که در روزهای گذشته حباب سکه زیر ۱۰ درصد قرار گرفته بود. فاصله ارزش ذاتی سکه هم با قیمت بازاری آن به ۲ میلیون تومان رسیده بود. 

در اکو ایران ببینید؛

پستی و بلندی های بازار طلا 

قیمت اونس طلا هم  که در ابتدای هفته در محدوده ۱۸۲۶ دلار قرار داشت در روز یکشنبه تا نزدیک ۱۸۴۰ دلار پیش رفت اما در ادامه روند معاملاتی هفته ریزش کرد و تا پله اول کانال ۱۸۰۰ دلار پایین آمد. 

قیمت طلا ۱۸ عیار هم از شنبه تا دوشنبه در حال عقب نشینی  بود . قیمت این فلز زرد رنگ روز شنبه ۱۲ هزار تومان ، روز یکشنبه ۲۶ هزار و ۳۰۰ تومان و در روز دوشنبه با ۳۸ هزار تومان کاهش به قیمت ۱ میلیون و ۳۶۵ هزار و ۲۰۰ تومان به فروش رسید. 

در روز چهارشنبه قیمت طلا بعد از چند روز نزول آرایش صعودی به خود گرفت و قسمت کوچکی  از کاهش روز های گذشته را جبران کرد.

قیمت طلا روز چهارشنبه  ۱۸ هزار و ۳۰۰ تومان بالا رفت و با قیمت ۱ میلیون و ۳۸۵ هزار و ۹۰۰ تومان معامله شد. 

در آخرین روز معاملاتی هفته قیمت طلا  ۵۴ هزار  تومان بالا تر از روز چهارشنبه مبادله شد. قیمت طلا  روز پنجشنبه بر روی ۱ میلیون و ۴۳۹ هزار و ۹۰۰ تومان قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − یازده =