آخرین اخبار

آمار بد از میزان صادرات غیر نفتی کهگیلویه و بویراحمد/ معضلی به‌نام نبود پایانه صادراتی

معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت نبود پایانه صادراتی را یکی از مشکلات در حوزه صادرات دانست.

اشتراک گذاری
08 تیر 1401
کد مطلب : 1486

به گزارش توازن و به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج، امیرتیمور موسوی از کاهش ریالی محصولات صادراتی استان خبر داد و گفت: صادرات سه ماهه استان یک میلیون و ۷۴۶ هزار  دلار بوده که میزان تناژی ۵۲ هزار  و ۳۸۰ تن بوده است که به لحاظ ریالی ۲۴ درصد و به لحاظ وزنی ۱۷ درصد کاهش داشته است.

معاون بازرگانی و تجارت خارجی سازمان صمت کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: تامین نیاز استان و صرفه‌جویی در مصرف برق از دلایل کاهش میزان صادرات استان است.

وی با بیان اینکه محصولات استان به عراق، افغانستان و آفریقای جنوبی صادر شدند گفت: محصولات آرایشی و بهداشتی، سیمان یاسوج و محصولات کارخانه آ.سه محصولات صادراتی استان است و  برای اولین بار مجوز صادرات دمنوش‌های گیاهی صادر شده و پیگیر فراهم کردن زیرساخت‌ها برای صادرات دمنوش هستیم.

این مسئول با بیان اینکه میز صادرات محصولات گلخانه‌ای به استان داده شده گفت: ظرفیت صادرات گل رز، فلفل دلمه‌ای و کشمش از استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.

وی با بیان اینکه هدف‌گذاری صادرات سال گذشته ۳ میلیون دلار بود که به ۷ میلیون و۹۰۰ هزار دلار رسیده است،گفت: فرش دست‌بافت استان به‌نام سایر استان‌ها صادر می‌شود.

این مسئول تراز تجاری استان را صفر دانست  و گفت: نبود پایانه صادراتی معضل بزرگی است که در صورت راه‌اندازی این پایانه می‌توان متناسب با ذائقه بازار اقدام به بسته بندی محصولات شود.

موسویان عنوان کرد: مجوز راه‌اندازی این پایانه سال گذشته از سازمان توسعه تجارت اخذ شده است.

انتهای پیام/۸۲۰۲۴این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − پنج =