آخرین اخبار

تردید و امید در بورس + اینفوگرافیک

اقتصادنیوز: شاخص بورس تهران پس از صعود دو روز ابتدایی هفته، در سه روز بعدی ریزش کرد. به نظر می‌رسد بازار در وضعیت تردید و امید است.

اشتراک گذاری
20 تیر 1403
کد مطلب : 14594

عکس: اقتصادنیوز/ دانیال شایگان

به گزارش اقتصادنیوز، در معاملات روز چهارشنبه ۲۰ تیر ماه ۱۴۰۳، شاخص کل بورس تهران ۴ هزار و ۲۷۸ واحد نسبت به روز کاری گذشته پایین‌تر ایستاد و به سطح ۲ میلیون و ۲۱۷ هزار و ۲۰ واحد رسید. 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با ریزش ۳۲۶ واحدی در رقم ۷۰۹ هزار و ۷۰۳ واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با افت ۱۵۴ واحدی به رقم ۲۲ هزار و ۸۴۵ واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با کاهش ۸۳۳ واحد به سطح ۱۲۵ هزار و ۱۰۲ واحد رسید. 

نمادهای اثرگذار بر شاخص کل بورس و فرابورس

امروز نمادهای شپنا، وبملت و خودرو نمادهای قرمزپوش بورس بودند که بیشترین اثر را در افت شاخص کل بورس داشتند. در سوی دیگر نمادهای فارس، وپارس و بفجر از نمادهای سبز بودند که اثر مثبت بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای بپاس، آریا و زاگرس بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص داشتند و نمادهای آریان، فالوم و شصدف نمادهایی هستند که اثر افزایشی بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد فولاد بیشترین تراکنش را داشت و ذوب و شستا در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز شفام، کرومیت و خنور بیشترین تراکنش را داشتند. 

ارزش معاملات سهام 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به ۱۰ هزار و ۳۸۸ میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه ۲ هزار و ۱۱۵ میلیارد تومان بود که ۲۰ درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز تشکیل می‌دهد.

ارزش معاملات خرد نیز با افزایش ۲ درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم ۳ هزار و ۶۳۹ میلیارد تومان رسید. 

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات چهارشنبه، ۵۰ نماد صف خرید داشتند و ۹۱ نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت ۲۹ درصدی نسبت به روز کاری قبل به ۲۴۵ میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با ریزش ۱۷ درصدی به ۱۸۵ میلیارد تومان رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − هفت =