آخرین اخبار

قیمت دینار عراق پایین آمد؛ سود ارز سهمیه اربعین کم شد/ ریال عمان ثابت ماند؛ قیمت لیر ترکیه عقب نشست

اقتصادنیوز: امروز بازار روز آرامی را سپری کرده است و قیمت ها نسبت به روز گذشته تغییری را تجربه نکردند و در محدوده رنج نوسان دادند. قیمت دینار عراق هم پایین آمد.

اشتراک گذاری
20 تیر 1403
کد مطلب : 14581

به گزارش اقتصادنیوز، بازار ارز تهران امروز هم مسیری جز کاهش را پیش روی خود ندید و قیمت ها در مسیر نزولی سرعت بیشتری گرفتند و به کانال های کاهشی عقب نشینی کردند. معامله گران معتقدند بازار از فروش اشباع شده است و همین موضوع احتمال اصلاح قیمت و تغییر روند بازار از کاهش به افزایش را تشدید کرده است.

امروز قیمت دلار در جریان معاملات بازار در کانال ۵۹ هزار تومان آغاز به کار کرد اما در نیمه دوم معاملات مسیر نزولی را تداوم بخشید و با ورود به کانال ۵۸ هزار تومان، حدود ۵۸ هزار و ۸۰۰ تومان نرخ گذاری و معامله شد. عقب نشینی قیمت دلار در بازار امروز، مسیر سایر ارزها را هم تحت تاثیر قرار داد تا شاهد سقوط دسته جمعی قیمت ها در پایان امروز باشیم. در ادامه به آخرین قیمت ارزها در بازار تهران نگاهی خواهیم انداخت.

قیمت لیر ترکیه امروز ۱۹ تیر ۱۴۰۳

امروز قیمت لیر ترکیه در جریان معاملات بازار مسیر نزولی را نسبت به روز گذشته تجربه کرد و با افت ۱۰ تومانی، ۱۸۳۰ تومان قیمت گذاری و خرید و فروش شد.

نرخ امروز ریال عمان

ریال عمان هم امروز در بازار تغییر قیمتی را تجربه نکرد و با ثبات نسبت به روز گذشته، ۱۵۶۶۵۰ معامله شد. امروز اما خبری درباره تصمیم مالیاتی جدید عمان مورد توجه قرار گرفت. 

مجلس شورای عمان پیش‌نویس قانونی را به شورای دولتی ارائه داده است که در آن پیشنهاد شده است مالیات بر درآمد بین ۵ تا ۹ درصد تعیین شود. این تحول مهم در سیاست‌های مالی عمان به منظور اعمال مالیات بر شهروندان و اتباع خارجی به شیوه‌ای متفاوت در نظر گرفته شده است.

براساس قانون پیشنهادی، ساکنان عمان در صورتی مشمول مالیات بر درآمد خواهند بود که درآمد سالانه آن‌ها از ۱۰۰,۰۰۰ دلار آمریکا فراتر رود، در حالی که شهروندان تنها در صورتی مشمول مالیات خواهند بود که درآمد خالص آن‌ها از یک میلیون دلار بیشتر باشد. این قانون اولیه در سال ۲۰۲۲ به منظور هدف قرار دادن افراد با درآمد بالا ارائه شد.

​قیمت درهم امارات امروز

امروز همچنین قیمت درهم امارات در جریان مبادلات ارزی انجام شده در بازار ارز تهران، ثبات قیمت را تجربه کرده است و نسبت به روز گذشته ۱۶۲۷۶ تومان نرخ گذاری شد.

قیمت منات آذربایجان امروز

در بازار ارز تهران قیمت منات آذربایجان ثبات را خلاف روند روز گذشته تجربه کرد و ۳۵۳۸۰ تومان نرخ گذاری و معامله شد.

همچنین نرخ برابری منات آذربایجان و دلار آمریکا امروز به ۱.۷ رسید که تغییری نسبت به روز گذشته نداشت.

آخرین قیمت درام ارمنستان در بازار

معاملات بازار در حالی سپری شد که قیمت درام ارمنستان یک تومان پایین آمد و ۱۵۵ تومان ارزش گذاری و خرید و فروش شد.

قیمت دینار عراق امروز

قیمت دینار هم در بازار ارز تهران نسبت به روز گذشته کاهش قیمت داشت، هر دینار امروز ۴۴ تومان معامله شد. 

روند نزولی قیمت دلار کاهش بیشتر قیمت دینار را در پی داشته است و نکته ای که برای زائران عتبات عالیات در ایام محرم و صفر می تواند حائز اهمیت باشد. طبق آنچه بانک مرکزی اعلام کرده است: به هر نفر ۲۰۰ هزار دینار برای سفر اربعین با نرخ ای‌تی‌اس پرداخت خواهد کرد و با توجه به کاهش قیمت دینار در بازار ارز به محدوده ۴۴ تومان سود هر نفر از دریافت سهمیه ارز اربعین به حدود ۸۰۰ هزار تومان کاهش پیدا کرده است.

قیمت لاری گرجستان در بازار

بازار ارز تهران امروز را در حالی به پایان برد و بسته شد که قیمت لاری گرجستان پایین آمد. هر لاری عصر امروز ۲۲۰۶۰ تومان قیمت خورد تا افت ارزش ۱۰۰ تومانی را تجربه کرده باشد.

آخرین نرخ بات تایلند

وقت آن رسیده تا سری به شرق آسیا بزنیم، جایی که قیمت واحد پول رسمی کشور تایلند هم ثبات را تجربه کرده است. هر بات در پایان فعالیت امروز بازار ۱۶۴۸ تومان نرخ گذاری شد.

قیمت امروز رینگیت مالزی

امروز همچنین قیمت رینگیت مالزی ثبات را در پیش گرفت و در حالی معاملات را به پایان رساند که ۱۲۷۸۰ تومان قیمت خورد.

خلاصه معاملات امروز پیام آور خبری تازه برای معامله گران نبود و به مانند روز گذشته قیمت ارزها در محدوده رنج نوسان دادند و به جز چند استثنا، شاهد ثبات قیمت در بازار ارز تهران بودیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =