آخرین اخبار

رکورد مصرف برق در کهگیلویه و بویراحمد شکسته شد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: میزان مصرف برق استان در روز یکشنبه گذشته و امروز دوشنبه ۱۸تیرماه سال جاری شکسته شد و به ۵۵۰ مگاوات رسید.

اشتراک گذاری
18 تیر 1403
کد مطلب : 14549

رسول روستائی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس اعلام سازمان هواشناسی از ابتدای هفته جاری دمای هوا در کهگیلویه و بویراحمد افزایش یافت و نیاز به مصرف برق استان رکورد جدیدی از خود بر جای گذاشت.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه نیاز مصرف برق در روز مشابه سال گذشته ۵۱۴ مگاوات ثبت شده بود،گفت: این عدد امروز با میزان ۵۵۰ مگاوات نسبت به روز مشابه سال گذشته، افزایش ۳۶ مگاواتی را ثبت کرده است .

روستائی با بیان اینکه بر اساس گزارش‌های سازمان هواشناسی، همزمانی افزایش دمای هوا در کل استان باعث بالا رفتن شدید نیاز مصرف برق شده و استان گرمترین روزهای خود را تا پایان هفته جاری سپری می کند گفت: با تلاش همه همکاران شبکه برق استان پایدار است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد در عین حال از تمامی شهروندان درخواست کرد با کاهش ١۵ درصدی مصرف برق ضمن کاهش مبلغ قبوض خود با پیوستن به پویش با انرژی از میلیون ها جوایز ارزنده نیز برخوردار شوند.

وی یادآور شد عموم مشترکان در این شرایط با انجام راهکارهای ساده ای مثل تنظیم دمای کولر روی ٢۴ درجه و یا استفاده از دور کند کولر آبی و عدم استفاده از وسایل پرمصرف برقی در ساعات ١٣ تا ١٨ و ٢٠ تا ٢٣ می توانند کمک شایانی به تأمین برق پایدار استان کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =