آخرین اخبار

اجسادی که آب شدن برف‌ها در اورست بر ملا کرد

تغییر شرایط جوی و آب شدن برف‌های کوه اوروست باعث کشف صدها قربانی صعود به این قله شد.

اشتراک گذاری
14 تیر 1403
کد مطلب : 14413

توازن

|

۱۴۰۳/۰۴/۱۴ ۱۷:۵۳:۳۵
|

|

تغییر شرایط جوی و آب شدن برف‌های کوه اوروست باعث کشف صدها قربانی صعود به این قله شد.

|

۱۴۰۳/۰۴/۱۴ ۱۷:۵۳:۳۵

تغییر شرایط جوی و آب شدن برف‌های کوه اوروست باعث کشف صدها قربانی صعود به این قله شد.

به گزارش اعتمادآنلاین خبرگزاری فرانسه گزارش داد، در میان ترافیک تیم‌های صعود به قله اورست، یک تیم هم با هدف دیگری راهی بلندترین قله جهان می‌شود.

این تیم با هدف جستجوی اجساد قربانیان از یاد رفته این قله ۸۸۴۹ متری به آنجا صعود می‌کند، و علی رغم خطراتی که اعضای این تیم با ان مواجه می‌شوند، ولی این تیم آخرین بار موفق شد ۵ جسد یخ زده از جمله یک اسکلت را به کاتماندو پایتخت نپال بازگرداند.

راکیش گورنگ از وزارت گردشگری نپال در این رابطه گفت، هویت دو جسد از طریق آزمایش دی ان‌ای شناسایی شدند اما بقیه اجساد در صورت عدم تشخیص سوزانده خواهند شد.

این تیم که فرماندهی آن را یکی از افسران ارتش نپال به عهده دارد متشکل از ۱۲ نظامی و ۱۸ کوهنورد است و قرار است در چارچوب برنامه دولت نپال پاکسازی اورست و قله‌های مجاورش از اجساد قربانیان فعالیت کنند.

براساس آمارهای رسمی موجود بیش از ۳۰۰ نفر طی حدود یکصد سال گذشته در جریان تلاش برای صعود به این قله جان خود را از دست داده‌اند که ۸ نفر از آنها در فصل اخیر جان داده‌اند.

بسیاری از اجساد همچنان در ارتفاعات باقی مانده‌اند و زیر برف و یخ مدفون شده‌اند برخی دیگر نیز در شکاف‌های عمیق سقوط کرده و امکان دسترسی به آنها وجود ندارد، همین امر باعث شد تا برخی از مناطق این کوه به نام لباس‌های یا شکل ظاهری اجساد به جای مانده در آن نامگذاری شده و نام‌هایی همچون پوتین سبز یا زیبای خفته را بر نقاطی از این کوه ببینیم.

تیم جستجوگر هم اعلام کرد، برای خارج کردن یک جسد که تا سینه داخل برف‌ها مدفون شده بود، ۱۱ ساعت وقت صرف کرده و افراد تیم با آب گرم و تیشه ساعت‌ها برای خارج کردن این جسد تلاش کردند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 13 =