آخرین اخبار

پیشنهادها نجومی است؛بازیکنان با سر می‌روند!/ نام پرسپولیس بزرگتر از بیرانوند است

پیشکسوت پرسپولیس معتقد است مربی اسپانیایی برای موفقیت در پرسپولیس کار خیلی سختی را در پیش دارد.

اشتراک گذاری
10 تیر 1403
کد مطلب : 14266

ایمان گودرزی؛ تیم فوتبال پرسپولیس پس از قهرمانی در فصل بیست و سوم رقابت‌های لیگ برتر با جدایی سرمربی وقت خود «اوسمار ویه را» مواجه شد و مدیران این باشگاه پس از مذاکره با گزینه‌های مختلف در نهایت «خوان کارلوس گاریدو» را به عنوان را سرمربی جدید انتخاب و معرفی کردند. همچنین در پایان فصل بیست و سوم، علیرضا بیرانوند دروازه‌بان پرسپولیس به طور یکطرفه قرارداد خود را با این باشگاه فسخ کرد و هنوز مشخص نشده که برای آینده خود چه تصمیمی گرفته است. پیشکسوت پرسپولیس معتقد است مربی اسپانیایی برای موفقیت در پرسپولیس کار خیلی سختی را در پیش دارد؛ در ادامه متن کامل مصاحبه با محمد برزگر را می خوانیم؛

*پس از جدایی اوسمار، گاریدو سرمربی پرسپولیس شد.

با توجه به اینکه اوسمار قبول نکرد تا هدایت پرسپولیس را در فصل جدید عهده دار باشد، جای خوشحالی دارد که مدیران باشگاه در مدت زمان کوتاهی سرمربی جدید را انتخاب کردند. او رزومه نسبتاً خوبی دارد اما نکته‌ای که خیلی مهم و حائز اهمیت است اینکه سرمربی اسپانیایی باید بداند شرایط مربیگری در ایران با همه جای دنیا فرق می‌کند و او باید خودش را با شرایط خاص اینجا وفق دهد و تیمش را به موفقیت برساند. او سکان هدایت تیمی را بر عهده گرفته که با مربیانی مثل برانکو، یحیی و اوسمار چندین قهرمانی کسب کرده؛ به همین دلیل حتماً مربی جدید می‌داند که چقدر انتظار از مربی تیم قهرمان برای تکرار موفقیت بالاست. با توجه به نتایج پرسپولیس در سال‌های اخیر، هواداران از تیم خود بسیار توقع دارند. نمی‌شود در رابطه با عملکرد او در زمان کنونی نظر داد اما امیدوارم در نقل و انتقالات تیم تقویت شود و ان‌شاالله شاهد نتیجه گرفتن پرسپولیس در رقابت‌های مختلف باشیم.

*در مورد جدایی بیرانوند و همچنین شایعاتی که در مورد جدایی ترابی و اسماعیلی فر وحود دارد چه نظری دارید؟

نام پرسپولیس بسیار بزرگ‌تر از نام علیرضا بیرانوند است. از اینکه او دروازه‌بان باکیفیتی است شکی در آن وجود ندارد اما از این بابت که او با احساسات هواداران بازی و جریحه‌دار می‌کند اصلاً رفتار درستی نیست. من فکر می‌کنم پیشنهادات و ارقامی که به بازیکنان پرسپولیس ارائه شده فراتر از وسوسه است؛ به طوری که بازیکن با سر به آن تیم‌ها می‌رود.

*با توجه به حضور پرسپولیس در لیگ نخبگان این تیم باید چه رویکردی داشته باشد؟
مدیریت پرسپولیس باید هر چه سریعتر بازیکن جذب کند و نیازها و کمبودهای بازیکنان را برطرف سازد؛ چه بسا که باید در زمینه قراردادها جامع‌تر و کامل‌تر عمل می‌کرد. آنها از این به بعد در زمینه عقد قرارداد باید به گونه‌ای عمل کنند که شرایط به بهترین شکل ممکن برای تیم فصل آینده که در لیگ نخبگان حضور دارد، مهیا شود. با سقف قرارداد و موانعی که بر سر راه پرسپولیس و دو نماینده دیگر به وجود آورده‌اند، پرسپولیس کار سختی را برای حضور در لیگ نخبگان پیش رو خواهد داشت و شرایط برای قهرمانی و موفقیت بسیار سخت است. پرسپولیس در نقاط مختلفی ضعف دارد که باید تقویت شود، در خط دفاع، دروازه‌بان هافبک و مهاجم نیاز به جذب بازیکنان جدید دارد که مدیریت باشگاه باید هرچه سریع‌تر بازیکنان مدنظر را جذب کند. خط هافبک بسیار مهم است که مدیران باید به آن توجه داشته باشند، قهرمانی در ایران برای پرسپولیس تکراری شده و زمان آن فرا رسیده تا سرخ‌ها بتوانند در آسیا افتخار آفرینی کنند و برای رویارویی با تیم‌های قدرتمند عربی نیاز است که پرسپولیس بیش از پیش تقویت شود.

۲۵۷ ۲۵۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − 6 =