آخرین اخبار

تغییر فاز قیمت‌ها در بازار/ بورس عمان در تصرف خارجی‌ها؛ ترکیه محل اعتراض شد

اقتصادنیوز: امروز در بازار ارز تهران قیمت ها روند صعودی را در پیش گرفتند و قیمت لیر ترکیه هم ۳۰ تومان بالا رفت و به ۱۸۳۰ تومان رسید.

اشتراک گذاری
04 تیر 1403
کد مطلب : 14084

به گزارش اقتصادنیوز، بازار ارز تهران در سومین روز از تابستان ۱۴۰۳ معاملات را در حالی سپری کرده است که قیمت ها نسبت به روزهای گذشته نوسان صعودی محسوسی را تجربه کردند و دلار در کانال ۵۹ هزار تومان رو به جلو حرکت کرد. روندی که به عقیده برخی از معامله گران دوام چندانی ندارد و ناشی از هیجانات زودگذر بازار ارز است.

به عقیده این گروه از فعالان بازار تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری چندان به روند صعودی قیمت دلار نمی توان امید بست و تحرکات افزایشی از این دست نمی تواند نشانگر آغاز مسیر صعود اسکناس آمریکایی باشد. اما آنچه مشخص است نوسان حرکتی امروز دلار بر سایر ارزهای بازار هم اثرگذار بود که در ادامه مروری بر آخرین قیمت آن ها خواهیم داشت.

قیمت لیر ترکیه امروز ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

امروز در بازار ارز تهران قیمت لیر ترکیه شیب صعودی را نسبت به روز گذشته تجربه کرد. هر لیر در حالی امروز ۳۰ تومان گران شد که ۱۸۳۰ تومان نرخ گذاری و معامله شد.

ترکیه اما امروز را چندان آرام پشت سر نگذاشت و خیابان های این کشور به محل اعتراض تبدیل شده بود. معترضان به تحویل نفت جمهوری آذربایجان به سرزمین‌های اشغالی فلسطین از طریق این کشور، انتقاد داشتند.

معترضان در ترکیه که خواستار بایکوت تجارت با رژیم صهیونیستی هستند، توجه خود را به عرضه نفت جمهوری آذربایجان به سرزمین‌های اشغالی از طریق بندر جیحان ترکیه، معطوف کرده اند.

اعضای گروه «هزار جوان برای فلسطین»، اخیرا مقر شرکت انرژی دولت «سوکار» جمهوری آذربایجان در استانبول را هدف گرفته و روی دیوارهای آن رنگ قرمز پاشیده اند.

قیمت دینار عراق در بازار

امروز همچنین قیمت دینار عراق در جریان مبادلات ارزی معامله گران، بر روند ثابت چند روز اخیر پافشاری کرد و بدون افزایش یا کاهش ارزش نسبت به روز گذشته، ۴۵ تومان قیمت گذاری شد.

آخرین نرخ درهم امارات

بازار ارز تهران در حالی عصر امروز شاهد پایان معاملات بود که قیمت درهم امارات مسیر افزایشی را نسبت به روز گذشته دنبال کرد. هر درهم امروز ۱۶۳۷۴ تومان خرید و فروش شد تا نسبت به روز پیش ۲۰۳ تومان گران شده باشد.

نرخ امروز ریال عمان در بازار

قیمت ریال عمان هم امروز در جریان مبادلات ارزی معامله گران در بازار تهران رشد نسبی را تجربه کرد و ۱۵۶۶۶۰ تومان معامله شد. قیمت هر ریال امروز هزار و ۱۸۹۰ تومان بالا رفت؛‌ میزان نوسانی که در مقایسه با روزهای گذشته محسوس تر بوده است.

نرخ برابری ریال عمان و دلار آمریکا هم امروز در بازار به ۲.۶ رسیده است. اما نکته جالب توجهی که امروز درباره عمان در میان بازار چرخید،‌ حضور گسترده سرمایه گذاران خارجی در بازار بورس این کشور بود. گزارش‌ها و آمارها از بورس اوراق بهادر مسقط نشان می‌دهد تعداد کل ملیت‌های خارجی که در این بازار بورس سرمایه گذاری کرده‌اند به ۱۳۵ ملیت رسیده است.

نرخ امروز منات آذربایجان

عصر روز چهارشنبه معاملات بازار ارز تهران در حالی سپری شد و به پایان رسید که قیمت منات آذربایجان پیشروی کرد و با رشد ۴۳۰ تومانی که تجربه کرد، ۳۵۳۴۰ تومان مبادله شد.

قیمت درام ارمنستان امروز

روند افزایشی حاکم بر بازار ارز تهران بر درام هم اثر گذاشت و واحد پول رسمی کشور ارمنستان پس از تجربه ثبات در روز اخیر، دو تومان گران و ۱۵۵ تومان خرید و فروش شد.

آخرین قیمت لاری گرجستان

امروز همچنین قیمت لاری گرجستان سیر صعودی را دنبال کرد و ۲۶۰ تومان رشد داشت تا نسبت به روز گذشته، ۲۱۶۱۰ تومان ارزش گذاری و معامله شود.

نرخ امروز بات تایلند

در شرقی ترین مقصد گردشگری ایرانیان؛ تایلند هم قیمت بات، واحد پول رسمی این کشور افزایش ارزش را تجربه کرد و با رشد ۱۹ تومانی ۱۶۳۴ تومان قیمت گذاری شد.

نرخ برابری بات تایلند و دلار آمریکا هم امروز در بازار به ۰.۰۲۷ رسید.

قیمت رینگیت مالزی در بازار

در نهایت رینگیت مالزی هم امروز را در حالی به پایان رساند که افزایش قیمت ۱۵۰ تومانی داشت و ۱۵۷۵۰ تومان خرید و فروش شد.

خلاصه معاملات سومین روز تیر حکایت از روند صعودی قیمت ها نسبت به روز گذشته دارد و به جز دینار عراق که بار دیگر به تنظیمات کارخانه بازگشت و ثبات را سرلوحه کار خود قرار داد سایر قیمت ها روند افزایشی را دنبال کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 9 =