آخرین اخبار

تداوم مازاد عرضه در بورس تهران+ اینفوگرافیک

اقتصادنیوز: در معاملات یکشنبه، ۹۲ نماد صف خرید داشتند و ۱۸۶ نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد ۷ درصدی نسبت به روز کاری قبل به ۱۶۹ میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش ۲۴ درصدی به ۵۰۰ میلیارد تومان رسید.

اشتراک گذاری
03 تیر 1403
کد مطلب : 14064

عکس: اقتصادنیوز/ دانیال شایگان

به گزارش اقتصادنیوز، در معاملات روز یکشنبه ۳ تیر ماه ۱۴۰۳، شاخص کل بورس تهران ۴ هزار و ۳۵۷ واحد نسبت به روز کاری گذشته بالاتر ایستاد و به سطح ۲ میلیون و ۵۲ هزار و ۸ واحد رسید. 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با کاهش ۱۷۰ واحدی در رقم ۶۶۵ هزار و ۸۰۸ واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با رشد ۱۴ واحدی به رقم ۲۱ هزار و ۹۵۹ واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با افزایش ۱۶۹ واحد به سطح ۱۱۵ هزار و ۵۳۹ واحد رسید. 

نمادهای اثرگذار بر شاخص کل بورس و فرابورس

امروز نمادهای فملی، کگل و نوری نمادهای سبز پوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل بورس داشتند. در سوی دیگر نمادهای وبملت، مبین و فخوز از نمادهای قرمز بودند که اثر منفی بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای تجلی، فزر و سامان بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند و نمادهای آریا، شگویا و خاور نمادهایی هستند که اثر کاهنده بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد وبملت بیشترین تراکنش را داشت و خودرو و شستا در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز خاور، شفام و کرمان بیشترین تراکنش را داشتند. 

ارزش معاملات سهام 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به ۲۰ هزار و ۹۶۳ میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه ۱۴ هزار و ۸۱۶ میلیارد تومان بود که ۷۱ درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز تشکیل می‌دهد.

ارزش معاملات خرد نیز با کاهش ۵ درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم ۲ هزار و ۵۳۴ میلیارد تومان رسید. 

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات یکشنبه، ۹۲ نماد صف خرید داشتند و ۱۸۶ نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد ۷ درصدی نسبت به روز کاری قبل به ۱۶۹ میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش ۲۴ درصدی به ۵۰۰ میلیارد تومان رسید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =