آخرین اخبار

شانس برد مسعود پزشکیان در انتخابات | خراسان: افکار عمومی پیام اصلاح طلبان را معتبرتر از اصولگرایان می‌داند

خراسان نوشت: بازگشت برجام به کانون کارزار انتخاباتی ریاست‌جمهوری به‌خصوص در مناظره‌های تلویزیونی می‌تواند انتخابات را دوقطبی کند و شانس مسعود پزشکیان را باز هم افزایش دهد.

اشتراک گذاری
31 خرداد 1403
کد مطلب : 13859

خراسان نوشت: بازگشت برجام به کانون کارزار انتخاباتی ریاست‌جمهوری به‌خصوص در مناظره‌های تلویزیونی می‌تواند انتخابات را دوقطبی کند و شانس مسعود پزشکیان را باز هم افزایش دهد.

مسعود پزشکیان و ظریف

توازن/به گزارش رویداد۲۴؛ خراسان در تحلیل خود آورده است: اگر اصولگرایان نگاه حیثیتی به این اتفاق داشته باشند و بخواهند مفصل به آن پاسخ دهند، اسیر تاکتیک اصلاح طلبان خواهند شد، چون زمین یا موضع برجام از آن اصلاح طلبان است و افکار عمومی هم در این مورد پیام اصلاح طلبان را معتبرتر از اصولگرایان می‌داند. محمد جواد ظریف هم در این میان استثناست. نه تنها برند او به سیاست خارجی گره خورده، بلکه در موضوع برجام هم پیامش معتبرترین پیام است.

بی دلیل نیست که در همان برنامه پیام سنایی و حتی خود پزشکیان درباره برجام جدی تلقی نشد، لذا سرنوشت تقابل نامزد‌های اصولگرا با ظریف در موضوع برجام همانند سرنوشت مواجهه زاکانی با برجام خواهد بود، یعنی خود اصولگرایان هم نمی‌پذیرند که حرف زاکانی درباره برجام معتبرتر از حرف ظریف است چه برسد به آرای مردد!


بیشتر بخوانید: حمایت بی شائبه ظریف از پزشکیان: شنبه ۹ تیرماه از رئیس‌جمهور پزشکیان استقبال خواهیم کرد


از این رو به نظر می‌رسد ورود در موضوع برجام یک بازی دو سر باخت برای نامزد‌های اصولگراست. هم پیامشان بی اعتبار می‌شود و هم انتخابات دوقطبی می‌شود.

طرح موضوع ظریف و برجام در مناظره‌ها توسط زاکانی یا جلیلی باعث خواهد شد پیام ظریف در یک سطح وسیع‌تر شنیده شود. حتی اگر پزشکیان در این موضوع دوقطبی نسازد تقویت پیام ظریف درباره برجام می‌تواند ضربه‌ای بزرگ به نامزد‌های اصولگرا باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =