آخرین اخبار

قیمت دلار رنج شد / حباب سکه بالا رفت

اقتصادنیوز: بازار امروز چهارشنبه اول تیر ۱۴۰۱ شاهد رنج شدن قیمت دلار بود. حباب سکه هم امروز بزرگتر شد و به محدوده ۱۴ درصد رسید.

اشتراک گذاری
01 تیر 1401
کد مطلب : 1335

 به گزارش اقتصادنیوز ؛ بازار امروز چهارشنبه اول تیر ۱۴۰۱ شاهد رنج شدن قیمت دلار بود. هفت روز است که قیمت اسکناس آمریکایی از یک محدوده خاص خارج نشده است .

امروز در  بازار سلیمانیه و هرات هم نرخ اسکناس آمریکایی افزایشی بود.

رشد اندک دلار در بازار رسمی 

در بازار رسمی  هم قیمت دلار  رشد اندکی را ثبت کرد.  قیمت دلار در صرافی ملی صبح امروز در محدوده ۲۷ هزارو ۶۹۵ تومان به فروش رسید. اسکناس آمریکایی  ظهر امروز به قیمت ۲۷ هزارو ۶۹۳ تومان معامله شد. این قیمت در مقایسه با روز سه شنبه ۲۰ تومان نوسان رو به بالا را نشان می دهد . در بازار متشکل ارزی هم امروز قیمت دلار نزدیک به ۶۰ تومان از دیروز بالاتر بود و در محدوده ۲۷ هزار و ۵۵۸ تومان معامله شد. 

نرخ توافقی دلار در بازار 

«کامران سلطانی زاده» رئیس کانون صرافان امروز  در گفتگو با تسنیم گفت ، در بازار متشکل و رسمی ارز،‌بر اساس توافق بین فروشنده و خریدار هر دلار از ۲۹ هزار و ۳۰۰ تا ۳۰ هزار و ۱۰۰ تومان معامله شد.

حباب سکه بزرگتر شد 

بازار جهانی طلا امروز هم مانند روزهای گذشته نزولی بود. قیمت اونس طلا عصر امروز نزدیک به ۶ دلار پایین تر از روز قبل معامله شد . این فلز گران بها در محدوده ۱۸۲۹ دلار نرخ گذاری شد. 

در بازار داخلی ایران هم  عصر امروز در مقایسه با روز قبل قیمت طلا ۱۸ عیار تقریبا ۳ هزار و ۷۰۰تومان کاهش پیدا کرده بود. قیمت طلا امروز ۱ میلیون و ۴۴۴ هزار و ۱۰۰ تومان بود. 

قیمت سکه هم امروز  با رشد قیمت دلار پیشروی کرد. فلز زرد نگ داخلی امروز بیش از ۲۰۰ هزار تومان گران شد و به سمت محدوده ۱۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خیز برداشت.سکه امروز در محدوده ۱۵ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان معامله شد. با قیمت مذکور فاصله ارزش ذاتی سکه و قیمت نقدی آن در یک قدمی ۲ میلیون تومان است. حباب سکه هم امروز بزرگتر شد و به محدوده ۱۴ درصد رسید. به باور فعالان بازار یکی از عواملی که می تواند از حباب سکه را کاهش دهد قیمت اونس طلاست. قیمت طلای جهانی هم در روزهای اخیر در حال عقب نشینی بوده است. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =