آخرین اخبار

تداوم کاهش قیمت قیمت دلار ؛ سکه و طلا

اقتصادنیوز : امروز سه شنبه ۲۴ خرداد۱۴۰۱ ماه با کاهش قیمت دلار ؛ قیمت سکه و قیمت طلا نیز آرایش نزولی به خود گرفت

اشتراک گذاری
25 خرداد 1401
کد مطلب : 1173

به گزارش اقتصادنیوز ؛  بازار ارز تهران در چهارمین روز هفته جاری شاهد کاهش دسته جمعی قیمت دلار ؛ قیمت سکه و قیمت طلا بود.فعالان بازار معتقدند  مداخله شدید بازارساز و تزریق عرضه در بازار باعث عقب نشینی قیمت ها شده است. 

پیشروی قیمت دلار در بازار رسمی

اما  قیمت دلار در دو بازار رسمی یعنی صرافی ملی و بازار متشکل ارزی پیشروی را تجربه کردند . 

نرخ دلار متشکل امروز با ۲۷ هزار و ۹۱ تومان آغاز به کار کرد و قبل از ظهر امروز به ۲۷ هزار و ۱۸۲ تومان رسید. این پایان روند صعودی دلار در بازار متشکل نبود و نیمه روز اسکناس امریکایی در بازار یاد شده به ۲۷ هزار و ۱۹۰ تومان رسید. این قیمت در مقایسه با روز گذشته ۸۱ تومان افزایش پیدا کرده بود. اسکناس آمریکایی عصر امروز در محدوده ۲۷ هزار و ۱۸۷ تومان مبادله شد که نسبت به دیروز ۷۸ تومان بالاتر بود. 

روند صعودی دلار در صرافی ملی امروز بیشتر از بازار متشکل بود. قیمت دلار صرافی ملی که در چند روز اخیر وارد کانال ۲۷ هزار تومان شده امروز هم در همین کانال به سمت جلو حرکت کرد. نرخ دلار در ابتدای کار صرافی ملی نسبت به عصر روز گذشته تفاوت چندانی نداشت اما قبل از ظهر امروز ۱۷۰ تومان بالا رفت و با  قیمت ۲۷ هزار و ۴۱۵ تومان به فروش رسید. نرخ دلار در ساعات پایانی کار صرافی ملی ۷۸ تومان بالاتر ار نرخ روز گذشته به فروش رسید. قیمت دلار صرافی عصر امروز ۲۷ هزار و ۳۲۳ تومان بود. 

کاهش قیمت سکه و قیمت طلا

قیمت اونس طلا امروز هم مانند روز های گذشته نزولی بود . فلز گران بهای جهانی عصر امروز در محدوده ۱۸۲۲ دلار معامله شد.  در ایران هم از روز گذشته با کاهش قیمت دلار ؛ قیمت سکه و قیمت طلا نیز آرایش نزولی به خود گرفته اند. 

قیمت طلا ۱۸ عیار عصرامروز ۳۱ هزار و ۸۰۰ تومان از روز گذشته ارزان تر بود . این فلز زرد رنگ داخلی  در زمان نوشتن این گزارش به قیمت ۱ میلیون و ۴۶۰  هزار  تومان مبادله شد. قیمت سکه هم در محدوده ۱۵ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان تا ۱۵ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان معامله شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 12 =