آخرین اخبار

فرماندار باشت پی‌گیر رفع موانع طرح عظیم بیواتانول

فرماندار باشت به همراه تنی چند از مسوولان پی‌گیر طرح عظیم بیواتانول شد.

اشتراک گذاری
04 بهمن 1402
کد مطلب : 11409

به گزارش توازن و به نقل از خبرگزاری فارس از باشت نادر گرامی فرماندار باشت در این بازدید اظهار داشت: امروز بازدیدی از مجموعه شرکت خان احمد و مجموعه ی کارخانه بیواتانول سوختی داشتیم. 

نادر گرامی افزود: این پروژه در سال ۹۸ شروع شده بود و به دلیل اینکه سرمایه گذار به لحاظ تامین اعتبار با مشکلی روبرو شده بود با پیگیری هایی که در دولت سیزدهم توسط استاندار، مجموعه تیم اقتصادی، رئیس صنعت و معدن و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در سفر دوم این پروژه مجدد تامین اعتبار و شروع شد و امیدواریم در فرصت سی ماهه که با این شرکت انعقاد قراداد انجام شده به بهره‌برداری برسد.

وی عنوان کرد: مجموعه ای که به اشتغال شهرستان کمک می کند با توجه به اینکه ما در شهرستان تنها یک پروژه با مقیاس بزرگ داریم و اشتغال‌زایی بعد از بهره‌برداری حدود ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم است.

این مسوول تصریح کرد: شرکت مشیران یک شرکت با سابقه خوب و ۷۰ سال سابقه است تا بتواند در زمان ممکن پروژه را به بهره‌برداری برساند و هم از لحاظ اشتغال در شهرستان و هم نوع محصولاتی که به بهره برداری میرسد کمکی به کشور شد.

وی افرود: مشکل دیگری که در این پروژه داشتیم بحث تامین سوخت بوده که با دعوت از شرکت پخش فرآورده های نفتی امیدواریم سوخت مورد نیاز این پروژه تامین تا خللی در روند تسریع پروژه ایجاد نشود.

سید خلیل عزیزی مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی شهرستان گچساران در این بازدید اظهار داشت: با توجه به دغدغه فرماندار شهرستان باشت و سرمایه گذار امروز از طرف شرکت پخش فرآورده‌های نفتی در محل پروژه حاضر شدیم.

وی افزود: سطح بسیار زیادی را مشاهده کردیم که حدود ۸۵۰۰۰ مترمکعب خاک برداری داشته و پیش بینی شده حدود ۵۰۰۰۰ مترمکعب هم خاکریزی دارد.

وی عنوان کرد: شرایط خاکی اینجا طوری است که باید از ماشین آلات سنگین راهسازی استفاده کرد.

این مسوول تصریح کرد: قطعا با توجه به شرایط کاری و اینکه پروژه در زمان خودش جهت بهره برداری و انجام مراحل بعدی تحویل داده شود امیدواریم بتواند در موعد مقرر کار را به پایان برساند و تحویل مردم باشت داده شود.

مدیر کارخانه بابک هخامنشی هم اظهار داشت: خلاصه ای از وضعیت بایواتانول سوختی باشت بدین شرح است که قرارداد در سال ۹۷ منعقد شده و به دلیل مشکلاتی مثل تامین سرمایه چند سالی با رکود مواجه بوده و با پیگیری مسئولان منطقه، شهرستان، استان، وزارت صمت و کارفرما خوشبختانه در آبان ماه مشکل پروژه حل شد و بلافاصله فعالیت با جدیت آغاز شد در دو ماه گذشته هم ۱۰ درصد پیشرفت داشته است.

وی خاطرنشان کرد: مشکلاتی در بخش اجرایی وجود داشت که امروزه طی بازدید میدانی که مسئولان شهرستانی داشتند خوشبختانه مشکلات به خوبی حل و فصل شد بحث تامین سوخت با مساعدت آقایان حل شد .

این مسوول ادامه داد: امیدواریم با تلاشی که مجموعه پیمانکار و کارفرمای این پروژه خواهند داشت بتوانیم طی برنامه زمانبندی مشخص شده از قبل پروژه را به نتیجه برسانیم و هم برای اشتغال زایی شهرستان بتوانیم کاری انجام دهیم و هم با بهره برداری از این پروژه درآمد قابل توجهی ایجاد شود که قطعا بخش عمده ای از آن در همین استان و شهرستان سرمایه گذاری مجدد خواهد شد.

وی گفت: جا دارد از مسئولان شهرستان و استان قدردانی کنیم که تمام مساعدت را با متولیان پروژه و کارفرما و پیمانکار دارند.

پایان پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =