آخرین اخبار

قوچان‌نژاد: تیم ملی مانند یک نهال است/ پوست‌اندازی تبعات دارد و باید پای آن ایستاد

پیشکسوت والیبال ایران گفت: تیم ملی مانند نهالی است که برای میوه‌دهی باید به آن زمان داد و نباید عجله کرد.

اشتراک گذاری
23 خرداد 1401
کد مطلب : 1127

جبار قوچان‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درمورد عملکرد تیم ملی والیبال کشورمان در هفته اول رقابت‌های لیگ ملت‌های ۲۰۲۲ اظهار داشت: تیم ملی در هفته اول توانست به دو پیروزی دست پیدا کند و دو بازی را هم به حریفان خود واگذار کرد. از نظر نتیجه عملکرد ملی‌پوشان بد نبود، اما برای ارزیابی دقیق عملکرد ملی‌پوشان باید چند مورد را به صورت دقیق بررسی کرد.

وی ادامه داد: در بازی آخر هفته اول مقابل ژاپن ملی‌پوشان انگیزه زیادی نداشتند و خیلی سرد و بی‌روح بازی کردند. دلیل این اتفاق را نمی‌دانم. شاید این موضوع به خستگی ملی‌پوشان و عدم زمان کافی برای ریکاوری آنها مربوط می‌شد. به هر حال برنامه‌ریزی مسابقات چندان مناسب نبود و سایر تیم‌ها هم این شرایط بد را تجربه کردند. از نظر فنی ژاپنی‌ها در دفاع روی تور و توپ‌گیری عقب زمین عملکرد درخشانی داشتند و ملی‌پوشان ایران هم در حمله چندان موفق ظاهر نشدند.

پیشکسوت والیبال کشورمان با بیان اینکه تیم ملی در هفته اول نوسان زیادی داشت، تصریح کرد: وجود نوسان در تیمی که بسیار تغییر کرده اتفاق عجیب و دور از انتظاری نیست. به هر حال تیم ملی جوان شده که این جوانی از طرفی می‌تواند انگیزه تیم را بالا ببرد و از طرفی هم می‌تواند تبعاتی داشته باشد. من اعتقاد دارم که باید پای این تیم بمانیم و به آن زمان بدهیم. 

قوچان‌نژاد خاطرنشان کرد: کادر فنی اگر صلاح بداند می‌تواند از حضور برخی بازیکنان باتجربه که ادوار گذشته در تیم ملی بودند استفاده کند، اما این موضوع بستگی به استراتژی آنها خواهد داشت. من معتقدم که باید پای تیمی که داریم بمانیم و فشار اضافه به آن وارد نکنیم. مردم و خانواده والیبال باید صبور باشند و به جوانان شایسته ایران زمان بدهند.

وی گفت: شاید تنها نکته‌ای که خیلی به چشم من آمد این بود که در تیم ملی جای خالی یک راهبر  و مدیر در داخل زمین خالی است. میلاد عبادی‌پور بعد از سعید معروف به عنوان کاپیتان انتخاب شد، اما شاید میلاد با وجود توانایی‌هایی که دارد هنوز فرصت نکرده که تجربه‌هایش را به تیم تزریق کرده و در اختیار سایر نفرات قرار دهد. از طرف دیگر پستی که سعید معروف داشت هم متفاوت بود؛ او به خوبی همه بازیکنان را تهییج می‌کرد و با خلاقیت خود باعث می‌شد تا تیم رو به جلو حرکت کند. اصلاً نمی‌خواهم توانایی بازیکنان کنونی تیم ملی را زیر سوال ببرم، چون اعتقاد دارم زمان کمک زیادی به این نسل خواهد کرد.

کارشناس والیبال کشورمان عنوان کرد: شک ندارم دو سال دیگر همین تیم کاری انجام دهد که همه انگشت به دهان بمانند؛ البته این به شرطی است که مردم صبور باشند و خانواده والیبال از تیم ملی و کادرش تمام قد حمایت کند. من نمی‌گویم که کسی حق انتقاد ندارد، اما خواهش می‌کنم که انتقادها منطقی، به دور از احساس و دلسوزانه باشد. باید پای این تیم ایستاد تا بازهم والیبال روزهای خوبی را تجربه کند.

قوچان‌نژاد افزود: در شرایط کنونی اوضاع حریفان را هم باید با خودمان مقایسه کنیم؛ به هر حال سایر تیم‌ها برای برگزاری بازی‌های دوستانه محدودیت زیادی ندارند. ضمن اینکه آنها از نظر امکانات هم بهتر از ما هستند. بازهم تاکید می‌کنم که زمان به تیم ملی ایران کمک خواهد کرد تا این بازیکنان باتجربه شوند. این تیم مانند نهالی است که تازه کاشته شده و نباید از آن توقع میوه‌دهی داشت؛ بلکه باید صبر کرد و به آن رسیدگی کرد تا پر بار شود. شک ندارم این نسل می‌تواند اتفاقات خوبی را رقم بزند.

انتهای پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =