آخرین اخبار

گل‌آرا: تغییر ساختار بوکس با رینالدو‌ فونتس در کوتاه مدت رویا پردازی است

مربی تیم ملی بوکس بزرگسالان گفت: با حضور مربی کوبایی در ایران تغییر ساختار در دو ماه رویاپردازی است، اما حضور رینالدو‌ فونتس روح جدیدی به بوکس ایران تزریق کرده است.

اشتراک گذاری
26 دی 1402
کد مطلب : 11199

فروتن گل آرا در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سوال که شرایط اردوی تیم ملی بوکس در حال حاضر چطور است، گفت: ۱۳ دی ماه مسابقات قهرمانی بزرگسالان کشور و انتخابی تیم ملی بوکس برگزار شد و تقریبا ۲۴ نفر به اردوی تیم ملی دعوت شدند. یک هفته بعد از پایان مسابقات قهرمانی کشور اردوی تیم ملی بوکس طبق برنامه ریزی های انجام شده آغاز شد و این اردوها همچنان در تهران پیگیری می شود.قرار است ۱۷ روز دیگر تیم ملی بزرگسالان با ترکیب ۷ بوکسور راهی تورنمنت بلغارستان شوند.

مربی تیم ملی بوکس در پاسخ به این سوال که معیار اعزام تیم ملی به تورنمنت بین المللی بلغارستان چیست، اظهار داشت: از بین ۲۴ بوکسور حاضر در اردوها، نفرات برتر مسابقات قهرمانی کشور به بلغارستان اعزام خواهند شد و مابقی نفرات با فاصله دو روز به تورنمنت قزاقستان اعزام خواهند شد.”رینالدو‌ فونتس” به عنوان سرمربی تیم ملی را در مسابقات بلغارستان همراهی خواهد کرد.

گل آرا در پاسخ به این سوال که آیا تغییرات اولیه در این زمان کوتاه در بوکس ایران با حضور “رینالدو‌ فونتس” مربی کوبایی حس می شود یا خیر، گفت: این دومین مرحله اردوی تیم ملی بوکس با حضور مربی کوبایی است. اردوی اول قبل از آغاز مسابقات قهرمانی کشور در استان لرستان بود و این مرحله دوم است که ملی پوشان زیر نظر این مربی کوبایی در تهران تمرین می کنند. او یک مربی پر انرژی است و تمرینات بدنسازی و هوازی را برای ملی پوشان در برنامه های تمرینی خود دارد. باید به او زمان بدهیم، زمان همه چیز را نشان میدهد. “رینالدو‌ فونتس” کمتر از دو ماه است به ایران آماده و باید به او زمان بدهیم.

مربی تیم ملی در ادامه صحبت های خود، عنوان کرد: برای تغییر ساختار بوکس ایران او نیاز به زمان زیادی دارد. البته “رینالدو‌ فونتس” و هر مربی دیگری برای تغییر ساختار باید برنامه بلند مدت داشته باشد، چرا که این تغییر ساختار به زمان زیادی نیاز دارد. البته در ۱۶ هفته ابتدایی می توان تشخیص داد که آیا یک مربی توانسته تغییراتی در بوکس ایجاد کند یا خیر! برای همین فعلا در مورد این مربی کوبایی زود است که نظر بدهیم. باید به او زمان بدهیم.

گل آرا در ادامه صحبت های خود، گفت: برخی ها معتقدند که در زمان کوتاه ۲ ماهه و با حضور در تورنمنت بلغارستان می توان عملکرد مربی کوبایی را بررسی کرد، اما واقعیت این است که این تفکرات اشتباه است؛ چنین چیزی امکان ندارد و رویاپردازی است.اصلا ممکن نیست یک مربی با ۲ یا سه ماه تغییرات فاحشی داشته باشد.کشور اردن ۱۱ سال پیش مربی کوبایی جذب کرد و حالا شاهد تغییرات هستیم. این طور نیست که با این زمان کوتاه این مربی کوبایی بتواند ساختار بوکس ایران را تغییر دهد. همیشه در بوکس ایران تک ستاره ها با توانایی های فردی تاثیر گذار بوده اند.در حال حاضر “رینالدو‌ فونتس” یک روح جدیدی به بوکس ایران تزریق کرده است.

مربی تیم ملی بزرگسالان در پاسخ به این سوال که ترکیب نفرات اعزامی به مسابقات کسب سهمیه المپیک در ایتالیا چه زمانی مشخص خواهد شد، گفت: طبق برنامه های فدراسیون دو تیم مجزا به بلغارستان و قزاقزستان تقریبا همزمان اعزام خواهند شد، پس از بازگشت این دو تیم به تهران یک مرحله انتخابی برگزار خواهد شد و در نهایت ترکیب اصلی اعزامی به مسابقات کسب سهمیه المپیک مشخص می شود و برای آمادگی بیشتر به اردوی مشترک ارمنستان اعزام خواهند شد. این نفرات به احتمال فراوان به مسابقات قهرمانی جهان که قرار است اسفندماه در کشور ایتالیا برگزار شود، اعزام خواهند شد.

پایان پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 12 =