آخرین اخبار

سید احمد علم الهدی: حتی اگر تسلیحات ما ده برابر الان باشد، دشمن یقین کند مردم با نظام نیستند، در حمله نظامی حتی صبح را تا ظهر معطل نمی‌کند!

امام جمعه مشهد گفت: وحشت دشمن از حضور مردم بیش از تأثیر توانمندی‌های دفاعی کشور است. برادران و خواهران، عزیزان من، بنده این را به صراحت بگویم که اگر امروزه توانمندی‌های دفاعی و تسلیحات نیرو‌های مسلح ما به این درجه رسیده است، هنوز هم آن چیزی که دشمن را می‌ترساند، حضور مردم ماست.

اشتراک گذاری
22 دی 1402
کد مطلب : 11111

سید احمد علم الهدی

توازن/به گزارش رویداد۲۴؛ اعتماد آنلاین نوشت: سید احمد علم الهدی امام جمعه مشهد در نماز جمعه این هفته مشهد گفت: همه ائمه (ع) در طول زندگی خود برای جهاد فی سبیل‎ الله و تشکیل حکومت دینی تلاش کردند تا مردم را از ذلت طواغیت نجات دهند، اما به این دلیل وارد عرصه قیام نظامی و مسلحانه نمی‌شدند که مردم همراه نبودند.

بنا بر این گزارش خش‌هایی از اظهارات علم الهدی را در ادامه می‌خوانید:

*برادران و خواهران، این میراث امام (ره) است که به ما یاد داد هرجا مردم باشد، همه چیز پیش می‌رود و ترقی می‌کند، اما هرجا مردم کم گذاشتند، در آن جا شاهد عقب ماندگی هستیم.

*امام خمینی (ره) در خرداد سال ۱۳۴۲ در مسجد اعظم قم سخنرانی کرد و هر دو ویژگی برای هدایت که عرض شد، در آن سخنرانی موجود بود. یعنی هم رهنمود و هم توانبخشی معرفتی. دو روز بعد از این سخنرانی هم بود که در حادثه ۱۵ خرداد، مردم با سینه خشک در برابر گلوله داغ ایستادند، به شهادت رسیدند، اما دست برنداشتند، زیرا آگاه شده بودند از ظرفیت‎های خودشان و برنامه دشمنانشان. انقلاب امام (ع) نیز از همین تاریخ آغاز شد و همین مردم بودند که با نهضت خود، دشمنشان را ذلیل کردند و با خفت، او را از کشور بیرون انداختند.

*وجود مقدس امیرالمومنین (ع) در عهدنامه مالک اشتر می‌فرماید «و إنّما عِمادُ الدِّینِ و جِماعُ المسلمینَ و العُدَّهُ للأعداءِ العامَّهُ مِنَ الاُمَّهِ» یعنی‌ای مالک، ستون دین و عامل پیش‎برد جماعت مسلمانان و شکست‎دادن دشمنان، حضور مردمی امت است. 


بیشتر بخوانید: علم الهدی: شهادت ۸۵ نفر در کرمان در ظاهر رنج، اما در باطن از الطاف الهی است!


*وحشت دشمن از حضور مردم بیش از تأثیر توانمندی‌های دفاعی کشور است. برادران و خواهران، عزیزان من، بنده این را به صراحت بگویم که اگر امروزه توانمندی‌های دفاعی و تسلیحات نیرو‌های مسلح ما به این درجه رسیده است، هنوز هم آن چیزی که دشمن را می‌ترساند، حضور مردم ماست.

*به همین دلیل هم دشمن می‌خواهد با ناامید کردن و تبلیغات سوء، کاری کند که شما بروید در خانه هایتان بنشینید، در مغازه‌ها کاسبی کنید و هر جا هستید، همان جا بمانید، اما در انتخابات شرکت نکنید.

*اینجاست که می‌گوییم حتی اگر سلاح‌های ما ده برابر شرایط کنونی هم باشد، اگر دشمن یقین کند مردم با این نظام نیستند، در حمله نظامی و تجاوز به خاک این کشور حتی صبح را تا ظهر معطل نمی‌کند.

*معنای انتخابات، شریک شدن مردم در نظام است تا ثابت کنند خودشان به عنوان مباشر در صحنه دخالت دارد. نظامی هم که ۸۰ میلیون مباشر و همکار داشته باشد، هیچ قدرتی در عالم توان مقابله با آن را نخواهد داشت.

*در این هنگام است که رهبر معظم انقلاب، شرکت در انتخابات را واجب شرعی دانستند. هرکس هم که واجب شرعی را عمداً ترک کند، مسئول است. خدا و پیامبرش هم با کسی که واجب شرعی را عمداً ترک کند، کاری ندارند. همه آن‌هایی هم که در راه تبیین القائات ناامیدکننده دشمن فعالیت می‌کنند، بدانند که سرباز آمریکا و صهیونیست‌ها هستند.

*عزیزان من، اسرائیل که خود را یک ارتش مستقل و قدرتمند می‌دانست، در سه ماه گذشته هنوز نتوانسته یک گروه چریکی و یک قوم کوچک را به زانو دربیاورد. چرا؟ چون مردم خودشان ایستاده اند و نمی‌خواهند سر خم کنند. در ایران اسلامی نیز همینطور است. این دشمن که با همه توان خود در فلسطین به میدان آمد، اما حریف یک قوم ۲ ونیم میلیونی در باریکه غزه نشد، این دشمن می‌خواهد حریف ۸۰ میلیون ایرانی باشند؟

*از بامداد شب گذشته، آمریکا به صورت مستقیم در یمن به میدان آمده و مناطقی از این کشور را بمباران کرده است. در مقابل، یمنی‌ها می‌خندند و این حمله را به تمسخر می‌گیرند. چرا؟ چون سال‌ها توسط ائتلاف مزدوران آمریکا بمباران شدند و در محاصره بودند. اکنون ارباب آن نوکر‌ها به میدان آمده است با این حال، در این میدان، این ملت همان کسانی هستند که مرد و مردانه ایستاده اند و ناوگان اسرائیلی را وسط دریا به آتش می‌کشند.

*عظمت این نظام، به این است که مردم در همه عرصه‌ها به میدان بیایند. اینجاست که شما مرد و زن نمازجمعه ‎خوان و مومن و انقلابی به میدان بیایید و در مقام جهاد تبیین، عزیزان و اطرافیان خود را آگاه کنید که فایده حضور در انتخابات چیست. رأی دادن که یک واجب شرعی است، مثل دو رکعت نماز صبح است، اما فراگیرسازی این انتخابات، فراتر از واجب شرعی شخصی، تکلیف همه ماست تا ناامیدی در این عرصه نیز بر ناامیدی‌های قبلی دشمن افزوده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − شش =