آخرین اخبار

لیگ برتر والیبال| تلاش ۵ تیم میزبان برای انتقام در روز دربی خودروسازان تهرانی

هفته پانزدهم لیگ برتر مردان در حالی روز چهارشنبه ۲۰ دی با هفت دیدار پیگیری می‌شود که پنج تیم میزبان در اندیشه جبران نتیجه دور رفت و انتقام از میهمانان خود هستند.

اشتراک گذاری
19 دی 1402
کد مطلب : 11026

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، هفته دوم دور برگشت مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر مردان ایران روز چهارشنبه ۲۰ دی با هفت دیدار در شهرهای اردکان، گنبد، رفسنجان، سیرجان، گرگان، اصفهان و تهران پیگیری می‌شود.

در پنج دیدار این هفته تیم‌های شهرداری گنبد، مس رفسنجان، پاس گرگان، گیتی‌پسند اصفهان و سایپا تهران برای جبران نتیجه دور رفت و استفاده از امتیاز میزبانی برای شکست حریف به میدان می‌روند.

تیم فولاد سیرجان ایرانیان که با ۱۳ برد و ۳۸ امتیاز در صدر جدول قرار دارد و صدرنشینی خود را نیز به مدت چهار هفته تضمین کرده است، این هفته در بازی خانگی به مصاف شهرداری ارومیه می‌رود. نماینده ارومیه هم اکنون با پنج برد و ۱۳ امتیاز در رتبه دوازدهم قرار دارد و داده آماری شانس زیادی برای برد این تیم قائل نیستند.

مسابقه دور رفت دو تیم سوم آبان با نتیجه سه بر یک به سود فولاد به پایان رسید و فولادی‌ها این هفته در بازی خانگی به دنبال دومین پیروزی برابر این شهرداری ارومیه و چهاردهمین برد خود در این فصل از مسابقات هستند.

ایفاسرام اردکان که در دور رفت سه بر یک طبیعت را در اسلامشهر شکست داده است، این هفته در سالن آیت‌الله خاتمی میزبان شاگردان ابراهیم وادی است. ایفاسرام که دور برگشت را با هدایت عباسعلی میرحسینی و شکست گنبد آغاز کرد، جدال سختی این هفته مقابل طبیعت دارد زیرا این تیم تلاش زیادی برای قرار گرفتن در جمع هشت تیم برتر دارد.

ایفاسرام با ۹ برد و ۲۵ امتیاز در رتبه دوم جدول است و طبیعت با هفت برد و ۲۱ امتیاز در جایگاه نهم قرار دارد. برد طبیعت به معنی صعود چند پله‌ای در جدول و شکست ایفاسرام به معنی از دست دادن رتبه دوم جدول است.

تیم‌های پاس گرگان و شهداب یزد حساس‌ترین مسابقه این هفته را در سالن امام خمینی (ره) گرگان برگزار خواهند کرد زیرا جایگاه دو تیم بسیار نزدیک به هم است. پاس با ۹ برد و ۲۴ امتیاز در رتبه سوم قرار دارد و شهداب مدافع عنوان قهرمانی با هشت برد و ۲۵ امتیاز در جایگاه پنجم است. بنابر این فاتح این مسابقه جایگاه بهتر جدول را از آن خود خواهد کرد.

شهدابی‌ها بازی دور رفت را سه بر یک به سود خود پایان دادند و باید نگران انتقام پاس در مسابقه این هفته باشند که در گرگان برگزار می‌شود.

گیتی‌پسند و چادرملو نیز شرایط مشابه مسابقه بالا دارند زیرا دو تیم در جدول دو رتبه فاصله دارند. نماینده اصفهان با هشت برد و ۲۵ امتیاز در رتبه ششم جدول است و چادرملو اردکان که برای نخستین بار لیگ برتر را تجربه می‌کند با هفت برد و ۲۱ امتیاز در جایگاه هشتم است. گیتی در مسابقه دور رفت سه بر صفر مغلوب شد و این هفته در تلاش برای جبران این شکست در بازی خانگی است.

سالن فدراسیون والیبال در هفته پانزدهم لیگ برتر مردان میزبان شهرآورد خودروسازان تهرانی است که به میزبانی سایپا برگزار خواهد شد. نارنجی‌پوشان شرایط مناسبی ندارند و برای خروج از این بحران محکوم به پیروزی در شهرآورد هستند به ویژه این‌که در دیدار رفت هم سه بر دو مغلوب پیکان شدند.

سایپا با یک برد و ۶ امتیاز در انتهای جدول قرار دارد و در صورت پیروزی در این مسابقه باز هم جایگاهش تغییری نخواهد کرد، اما پیکان با هفت برد و ۲۲ امتیاز در رتبه هفتم جدول است که رقابت نزدیکی با شهداب یزد و گیتی پسند اصفهان دارد و با شکست سایپا امکان بهبود امتیاز و شرایط خود را خواهد داشت.

در یکصدومین مسابقه لیگ برتر مردان سال ۱۴۰۲ تیم‌های شهرداری گنبد کاووس و هورسان رامسر به عنوان نمایندگان دو استان والیبال دوست گلستان و مازندران در سالن المپیک گنبد به مصاف یکدیگر می‌روند. جدالی که علاقمندان خاص خود را دارد و برای دو تیم مسابقه‌ای سخت پیش‌بینی می‌شود. نمایندگان گنبد و رامسر در هفته نخست دور برگشت نیز مغلوب حریفان خود شدند و این موضوع کار دو تیم را در این هفته سخت‌تر خواهد کرد زیرا ریکاوری روحی و روانی یک شکست دیگر کار آسانی برای کادر فنی دو تیم نیست.

دیدار رفت دو تیم نیز سه بر یک به نفع هورسان پایان یافت و گنبدی‌ها در اندیشه جبران این نتیجه در مسابقه دور برگشت با استفاده از امتیازی بازی خانگی هستند.

در آخرین مسابقه هفته پانزدهم لیگ برتر مردان تیم مس در سالن ۹ دی رفسنجان میزبان نیان الکترونیک خراسان است. دو تیمی که با شش برد در رتبه‌های دهم و یازدهم جدول قرار دارند و فاتح این مسابقه جایگاه بهتر را از آن خود خواهد کرد. مسابقه دور رفت دو تیم نیز سه بر یک به سود نیان به پایان رسید و شاگردان محمد محمدکاظم در تیم مس برای جبران این نتیجه در بازی خانگی به میدان می‌روند.

سازمان لیگ فدراسیون والیبال اسامی ناظران و داوران این دیدارها را اعلام کرد که برنامه کامل مسابقات و اسامی ناظران و داوران به قرار زیر است:

اردکان، سالن آیت‌الله خاتمی، ساعت ۱۶

ایفاسرام اردکان – طبیعت

نماینده سازمان لیگ: علیرضا گیلانی، ناظر فنی و داوری: محمد شاهمیری، داور اول: داود نافعی و داور دوم: میثم پارسه

گنبد، سالن المپیک، ساعت ۱۶

شهرداری گنبد کاووس – هورسان رامسر

نماینده سازمان لیگ: احمد بندری، ناظر فنی و داوری: حمید راهجردیان، داور اول: مسعود ذوقی و داور دوم: میلاد عرب اسماعیلی

رفسنجان، سالن ۹ دی، ساعت ۱۶

مس رفسنجان – نیان الکترونیک خراسان

نماینده سازمان لیگ: محمد ابراهیم‌زاده، ناظر فنی و داوری: علی یاوری، داور اول: محمد عشقدوست و داور دوم: مجتبی اسپرغم

سیرجان، سالن گهر روش، ساعت ۱۶

فولاد سیرجان ایرانیان – شهرداری ارومیه

نماینده سازمان لیگ: ابراهیم عشقدوست، ناظر فنی و داوری: محمد حسین شفقی، داور اول: کیوان عابدزاده و داور دوم: امید فولادی‌وندا

گرگان، سالن امام خمینی (ره)، ساعت ۱۶

پاس گرگان – شهداب یزد

نماینده سازمان لیگ: محمد حسن خوشدل، ناظر فنی و داوری: علی اصغر حاجی کاظمی، داور اول: ابراهیم فیروزی و داور دوم: حامد آقابراری

اصفهان، سالن مخابرات، ساعت ۱۶

گیتی‌پسند اصفهان – چادرملو اردکان

نماینده سازمان لیگ: حسین پورکاشیان ، ناظر فنی و داوری: بهروز جعفری، داور اول: علیرضا قریب و داور دوم: احمد سرمست

تهران، سالن فدراسیون، ساعت ۱۶

سایپا تهران – پیکان تهران

نماینده سازمان لیگ: اصغر میرزایی، ناظر فنی و داوری: اسماعیل صباغ، داور اول: مرتضی اکرمی و داور دوم: جواد مرآتی

پایان پیام/


این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 8 =